Go to ...
RSS Feed

Maaşını Ziraat Bankasından Alanlara Çok Hesaplı Krediler


Ziraat bankası çalışanın artısı kredi paketi, Düşük faizli tüketici ve konut kredisi kampanyası – Yine bir kredi haberi ile karşınızdayız. İşçisinden, memuruna kadar hepimiz kredi ile bir şekilde hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Burada önemli olan kafamıza yatan ve bize özel sunulan kredilerden faydalanmak. Bizlerde yazımızın kalan kısmında ziraat bankasından maaş alanlar için sunulan bir kampanyadan söz edeceğiz. Bu açıdan kredi çekmeyi düşünüyorsanız mutlaka bu yazımızı okumanızı öneririz.

ZİRAAT BANKASI ÇALIŞANIN ARTISI KREDİ PAKETİ

Arkadaşlar bu kampanyadan yararlanmanın ilk ve asıl şartı, maaşınızı ziraat bankasından alıyor olmanızdır. Bu sayede çok uygun ve çok hesaplı bir şekilde konut ve tüketici kredisi alabilirsiniz. Dilerseniz evvela tüketici kredisinden biraz söz edelim. Bu kredi kampanyasında yararlanılabilecek en uzun kredi vadesi 48 aydır. Bu iyi bir şey. Ama daha da iyisi ve güzeli kredinin faiz oranlarıdır. En yüksek faiz oranı %1,16 iken, en düşük faiz oranı ise %1,11’dir. Burada faiz oranı tahsis ücretine göre belirleniyor.

Kimisi ben tahsis ücreti ödemek istemiyorum diyor. Bu durumda da %1,16 faiz oranını alıyorlar. Kimisi de kredi tahsis ücretini ödemeyi kabul ettiklerinden onlara da uygulanan faiz oranı %1,11 oluyor. Diğer bankaların faiz oranlarına göre karşılaştırma yaptığımızda bu kampanya bir fırsat diyebiliriz. Hem hesaplı hemde düşük faizli. Hayat sigortası ise yaptırmanız gereken bir durum. Arzu ederseniz hemen iki hesaplama yapalım ve ödeme tablosunu görelim.

TÜKETİCİ KREDİSİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANLARI

20 Bin lira kredi lazım. Doğal olarak da bu krediyi çekeceksiniz. Banka yetkililerine de 48 ay vade ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Ayrıca tahsis ücretini öderim ne olacak ki diyorsunuz. Tabi bu beyanınıza göre sizlere sunulan faiz oranı %1,11 olacaktır. Şimdi dilerseniz hemen hesaplama yapalım. Öncelikle her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit tutarınızın 566,64 TL olduğunu söyleyelim. Bunun dışında Kredi tahsis ücreti 100 liradır. Hayat sigortası ise 42,16 liradır. (35 yaşına göre). Yıllık maliyet oranı ise %17,55 dir.

20 Bin lira kredi lazım. Banka yetkililerine de 48 ay vade ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Ayrıca tahsis ücretini ödemek istemiyorum dediniz. Tabi bu beyanınıza göre sizlere sunulan faiz oranı %1,16 olacaktır. Şimdi dilerseniz hemen hesaplama yapalım. Öncelikle her ay ödemeniz gerekecek kredi taksit tutarınızın 574,04 TL olduğunu söyleyelim. Bunun dışında Kredi tahsis ücreti 0 liradır. Hayat sigortası ise 42,16 liradır. (35 yaşına göre). Yıllık maliyet oranı ise %18,04 dir.

KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Maaşınızı ziraat bankasından alıyorsanız, o halde konut kredisini de hesaplı alabilirsiniz. 120 ay vade için sunulan faiz oranı %0,88 olarak belirlenmiş. Bu vade için, bu faiz oranı çok iyi. Tabi bu dediğim şuan diğer bankaların konut kredisi kampanyalarına binaen söylenmiş bir şey. Ziraat bankasının ki hesaplı ve makul. Bu kredi kampanyasında, tahsis ücreti ödemeniz gerekecek. Ayrıca hayat sigortası da yaptırmanız gerekiyor. Ne kadar şey söylersen söyleyeyim, hesaplama yapmayınca tam olarak anlaşılmıyor. Haydi ufak bir hesaplama yapalım.

KONUT KREDİSİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

100 bin lira konut kredisi almayı planlıyorsunuz. Elinizde de bir miktar birikmişiniz var. Artık kendi evinize kavuşabileceksiniz. Geri ödemesini yaparken de 120 ay vade ile yapmayı planlıyorsunuz. Sizlere sunulan faiz oranı %0,88 olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 500 lira ödemeniz gerekiyor. Ayrıca her ay ödemeniz gereken taksit ise 1.352,71 TL dir. Yıllık maliyet oranı %11,35 dir. 35 yaşında bir bireyin başvurduğunu düşünürsek ortalama olarak yıllık sigorta tutarı 102,57 TL dir.

Ziraat Bankası’ndan Herkese 60 Ay Vadeli Arsa Kredisi Kaçırmayın

Tags: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar