Go to ...

Findeks Kredi Notuma İtiraz Etmek İstiyorum Nasıl ?


Findeks kredi notuna nasıl itiraz yapılır? Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Risk Raporu İtirazı, Risk Raporu İtiraz Sorgulama – Kredi notu bir çok kimsenin hayatını çekilmez hale getirebiliyor. Özellikle de dünyamızda bir çok dengenin altında para yatıyor. Maddi güç ile iş ve işlemlerimizi rayına sokuyoruz. Para çok önemli. Yalnız vatandaşta yok. Herkesin yaptığı gibi en ufak ihtiyaçlarda dahi bankanın kapısını çalıyoruz. Kredi bizler hayati öneme sahip. Hatta bunu minimize edecek olursak evlilikler dahi krediler sayesinde gerçekleştiriliyor diyebiliriz.

KREDİ NOTUNDAN DOLAYI KREDİ ÇEKİLEMİYOR

Kredi o kadar önemli. Yuvamızı, evimizi, arabamızı ve tüm ihtiyaçlarımızı borç olarak aldığımız krediler sayesinde çözüme kavuşturuyoruz. Yalnız her önüne gelene de kredi vermiyor banka. Örneğin düzenli gelirinizin olması gerekiyor ve bunu da belgesi ile bankaya sunmalısınız. Bunun dışında kredi siciliniz de iyi olmalı. Ha birde en önemlisi kredi notunuzun da iyi seviyelerde olması şart. Bir çok kişide de problem burada başlıyor zaten. Kredi notu düşük oldu için kredi çekemiyor. Kimisi de her şeye rağmen kredi notum düşük diyor ve itiraz kanallarını arıyor.

KREDİ NOTU NEDEN DÜŞÜK OLUR?

Kredi notunu kredi kayıt bürosuna bağlı findeks verir. Sizi inceler ve bazı kriterlere göre de 0 ile 1900 puan arasında bir not verir. Peki kredi notumuz neden düşük olur? Şimdi bunu cevaplayalım hızlıca. İlk başta kredi kartı borcunuzu düzenli ödeme alışkanlığı ile ödememenizden olabilir. Aynı şekilde kredi borcunuzu da düzensiz ödüyorsanız, yani 2 ay düzenli ödeyip bir ay geciktirerek ödüyorsanız kredi notunuz düşük olur. Bankalara sürekli kredi başvurusu yapıp olumsuz yanın almakta kredi notunuzu düşürür.

Eğer bankalar ile daha önce hiç bir ilişkiniz olmadıysa, kredi çekmediyseniz ve kredi kartınız olmadıysa kredi notunuz 0 olacaktır. Dolayısıyla da kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Tabi kara listeye girip, kredi sicili bozulanların da kredi notu sıfıra yakın olur. Ayrıca kara listedekilerin beş yıl boyunca bu listede kalacaklarını da belirtelim. Eğer bir kaç tane krediniz varsa, ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız bile, borçlarınızı bitirmedikçe kredi notunuz artmayacaktır. Fazladan taşıdığınız kredi kartlarınız bile kredi notunuzu düşürür. Çünkü findeksin alabileceğinizi belirttiği bir limit vardır. Siz bu limiti kredi kartları ile doldurursanız, kredi notunuz düşer.

BENDE HİÇ BİR PROBLEM YOK İTİRAZ ETMEK İSTİYORUM

Yukarıda saydığım kredi notunu düşürücü konulara rağmen, yine de kredi notu düşük olanlar olabiliyor. Hiç bir sorunum olmadığı halde kredi notum neden düşük diyenler var. Dolayısıyla da bu duruma itiraz etmek istiyorlar. Peki itiraz nereye ve hangi kuruma yapılıyor? Kredi notunuzu findeks hesaplasa da, Findeks bir Kredi Kayıt Bürosu kuruluşudur. Dolayısıyla da sizlerde itirazınızı KKB’ye yapmalısınız. Findeksten aldığınız risk raporunuzun sıkıntılı olduğunu yada yanlış olduğunu düşünüyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

İtiraz başvurusunda ihtiyaç duyacağınız link; http://www.kkb.com.tr/risk-raporu.aspx budur. Bu linki internet tarayıcınıza yapıştırın ve arama tuşuna basın. Ardından açılan sayfada Risk Raporu itirazını seçin. İtiraz edeceğiniz risk raporunun referans numarasını yazın. Sonrada istenilen bilgileri. Bu şekilde başvurunuzu tamamlayın. Ardından itirazınızı sorgulama işlemini yine aynı sayfadan gerçekleştirin. Eğer bir yanlışlık olmuşsa bu durum düzeltilecektir zaten.

 

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Dipnot

Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Neden?

Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Sebebi Nedir? 724krediler.com‘un değerli okurları, çok özel bir konu ile karşınızdayız. Zira findkes kredi notu hiç olmadığı kadar değerlenmiş durumda. Haliyle insanlarda kredi notunu yükseltmek için çeşitli yollar deniyorlar. Tabi kredi notunu artırmanın en önemli yollarından birisi de kredi çekmektir. Dün bir e-mail aldım. Okurumuz Zakir Bey’in bir

Findeks Kredi Notu Renklerinin Anlamı Nedir?

Findeks kredi notu renkleri ne anlama geliyor? Sarı, turuncu, açık yeşil, koyu yeşil, kırmızı kredi notu rengi anlamı- Ekonomi tüm hayatımızın işleyişini derinden etkilemeye devam ediyor. Bütün kuralları bir yere koyun. Paranız varsa kurallar size uyuyor adeta. Paranızı bastırıp tüm ihtiyaçlarınızı kendi zevkinize göre şekillendirebiliyorsunuz. Ben şahsen dünyanın etik ve ahlaki ve eşit kurallara göre

Kredi Notu Öğrenme BKM Express İle 1 TL Durma Sende Sorgula

BKM Express ile Findeks Kredi Notu Sorgulaması 1 TL- İhtiyaçlar noktasın da bankalar en büyük çözüm noktamız. Eskiyene v eşyaların yenilenmesinden tutun da Roma tatiline kadar, tüm edinmek istediklerinizin ve gerçekleştirmek istediklerinizin maddi bir karşılığı oluyor. Sonuçta dünyaya kaç defa geleceğiz bir arabamız olsun da rahat rahat gezelim diyen milyonlarca kişi var. Aynı şekilde bize

Adıma açılmış kredi ve kredi kartı var mı nasıl sorgularım?

Adıma açılmış kredi sorgulama, adıma açılmış kaç tane kredi kartı var?- Yine enteresan ama  bir o kadar da erak edilen ve sorgulanan bir yazı ile karşınızdayız. Düşünebiliyor musunuz ülkemizdeki kart sayısı 114 milyonu aştı. Kullanılan kredi kartı sayısı ise 58 milyonlara dayandı. Ayrıca hemen hemen her gün de hırsızlık vakaları ile karşılaşıyoruz. Kapkaç mağdurları mı

About Benjamin