Go to ...
RSS Feed

Vakıfbank 7/24 Cebe Para Gönder Teknolojisi


Vakıfbank 7/24 Cebe Para Gönder Teknolojisi – Teknoloji hayatımızda çok önemli yerler edinmeye başladı. Hatta teknoloji sayesinde dünya ayaklarımıza kadar gelebiliyor. Tabi teknolojik gelişmeleri ciddi manada takip eden kurumların başında da finans kuruluşları yer alıyor. Özellikle bankalar hizmetleri ile teknolojiyi bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunuyor. Aslında bu bir nevi bankaların da, müşterilerin de ciddi manada işine yarıyor. Müşteriler bankaya gidip yorulmadan işlerini hallediyorken, bankalarda aynı anda binlerce kişiye ulaşabiliyor.

VAKIFBANK 7/24 CEBE PARA GÖNDER TEKNOLOJİSİNİ DUYDUNUZ MU?

Artık herkesin cebinde bir banka var desem yalan olmaz herhalde. Bankalar ayaklarımıza kadar gelmiş ve şubede halledebileceğimiz bir çok işi cep telefonumuz ile kolaylıkla halledebiliyoruz. Daha önce bankaların çeşitli özelliklerinde söz etmiştik. Hatta görüntülü kredi seçeneğinden bile bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Vakıfbank’ın yeni geliştirdiği bir bankacılık hizmetinden söz edeceğiz. 7/24 Para gönderebileceğiniz bir sistem geliştirmişler. Duydunuz mu? bilmiyorum ama ben bilmeyenler için bu özelliği açıklamak istiyorum.

VAKIFBANK 7/24 CEBE PARA GÖNDER TEKNOLOJİSİ NEDİR?

İlk önce genel bir tanım yapalım isterseniz. Bu sistem ile dilediğiniz kişiye cep telefonunuz ile anında para yollayabiliyorsunuz. Üstelik vakıfbank müşterisi olmasına da gerek olmuyor. Üstelik bu işlemleri 7 gün 24 saat gerçekleştirebiliyorsunuz. Cumartesi pazar, haya hafta içi 17.00’dan sonra bile, bu teknoloji yardımınıza koşuyor. Normalde bu sistem basit gibiymiş gibi gözükse de, aslın da hiçte sandığınız gibi değil. Zira mesai saatlerinden sonra para ihtiyacı olabiliyor. Havale işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz ama başka bankalara EFT işlemi yapamıyorsunuz. İşte bu sistem bir nevi EFT’yi sollayacak gibi.

NASIL PARA GÖNDERİLİYOR?

Cepte para gönderme yolu çok kolay. Hem mobil bankacılıktan hemde internet bankacılığından işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. peki nasıl cepte Para teknolojisi ile nasıl para gönderiliyor? Şimdi bunu sade bir dil ile açıklamaya çalışalım. Altını çiziyorum vakit yada zaman kavramına takılmadan mobil bankacılığa giriş yapıyorsunuz. Ardından burada Para Gönderme linkinden, Cebe Para Gönder tercihini işaretliyorsunuz. Bundan sonra parayı kime yollayacaksanız onun T.C. Kimlik numarasını yazıyorsunuz. Cep telefonu numarasını ve ne kadar para gönderecekseniz tutarı giriyorsunuz. İşte hepsi bu.

GÖNDERİLEN PARA NASIL ALINIYOR?

Parayı alacak kişi, herhangi bir vakıfbank ATM’sine gidiyor. Burada kartsız işlemler menüsüne giriyor. Ardından paranızı kolay bir şekilde alıyorsunuz. Tabi parayı almadan önce doldurmanız gereken ufak bölümler oluyor. Sırasıyla, T.C. Kimlik numaranızı giriyorsunuz. Ardından cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Sonra gönderen kişinin cep telefonu numarasını yazıyorsunuz. Bundan sonra telefonunuza bir şifre geliyor ve o şifre ile paranızı alıyorsunuz. Anlatınca az biraz uzun oldu ama. Uygulamada 2 dakika da paranızı alırsınız.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Para gönderme işleminizi dilediğiniz zaman yapabiliyorsunuz. Bu işlemden ufak da olsa bir masraf  alınıyor. Diyelim ki birine para gönderdiniz ve o kişi 2 gün içerisinde parasını almadı. O halde para geri hesabınıza aktarılıyor. Yalnız masraf tahsil edildiğinden, bu masrafı geri alamıyorsunuz. Eğer gönderdiğiniz parayı, karşı taraf çekmeden iptal ederseniz, paranız size geri iade ediliyor. Ülkemizdeki Yani Türkiye Cumhuriyetinde ki GSM operatörleri kullanılabiliyor. Bu işlemde gönderilen SMS’ler ücretsiz oluyor. Birde en az 10 TL para gönderebiliyorsunuz. 10 TL ve katları olacak şekilde para gönderiyorsunuz. Günlük 1.000 TL’ye kadar da para yollayabiliyorsunuz.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar