Go to ...
RSS Feed

Kredi Notu Destek Hattı Kredi Notu Sıfır Ne Demek ?


Findeks kredi notu sıfır 0 ne demek? Kredi notu 0- Kredi ve kredi notu haberleri noktasında yaptığımız haberleri ile kısa sürede ilginizi topladığımıza inanıyoruz. Zira gelen yorumlar bunu gösteriyor. Bu sıralar kredi notu sıfır çıkma vakaları ile karşılaşıyoruz. Bizleri görenler direkt olarak bu soruyu soruyorlar. Bizlerde bu konuya açıklık getirmek ve sizleri doğru bilgilendirmek adına bu yazıyı derledim. Ayrıca kredi notu hakkında daha farklı sorularınız varsa lütfen yorum bırakın.

KREDİNİN KADERİNİ BELİRLEYEN EN ÖNEMLİ UNSUR FİNDEKS KREDİ NOTU

Findeks hiç olmadığı kadar değere binmiş durumda. Zannediyorum Kredi Kayıt Bürosu 2014 yılında findeks projesini hayata geçirirken böylesi bir etkiye sahip olacağını kestiremezlerdi herhalde. Findeks çok büyüdü ve çok fazla etkili olmaya başladı. Daha önce findeksden risk raporu aldınız mı bilmiyorum ama sayfalarca bankacılık adına bilgi sunuyor. Adınıza aktif olan ve kapatılan kredi kartları ve kredilerden tutunda hesaplarınıza ve diğer risk durumlarınıza kadar.

Bankalarda findeks’in raporuna riayet ediyorlar. Borcunuza sadık değilseniz riskli birisiniz demektir. Rİskli birinin de kredi notu düşük olmalıdır prensibi ile hareket ediyorlar. Düşük kredi notuna sahip olanlarda kredi alamazlar. Peki kredi notu sıfır olanların durumu ne olacak? Zira yüz binlerce hatta milyonlarca kişinin kredi notu sıfır. Kredi notunu artırmanın bir çaresi yok mudur? Yazımızın devamında kredi notu sıfır olanlara ve nasıl artırılabileceğine değineceğiz.

KARA LİSTEDE OLANLARIN DURUMU VE ÇÖZÜM YOLU

Hakkında hukuki işlem başlatılan ve yasal takibe takılan kişilerin sonu kara listedir. Kara listeye girenler 5 yıl kredi ve kredi kartından men edilirler. Kesinlikle banka ile ilişiği kesilirler. Bankacılık işlemlerini yapamazlar. Findeks, kredi sicili bozulmuş olan kişinin kredi notunu hesaplayamaz. Hesaplayamadığından dolayı da kredi notu sıfır olur. Ancak 5 yılın sonun da bu listeden çıktıktan sonra bankalarla ilişkileriniz eskisi gibi olacağında kredi notunuzu ancak o şekilde artırabilirsiniz.

KARA LİSTEDEKİLER İÇİN ÇÖZÜM YOLU

Dilerseniz BURADAN Kredi Notu Artırma Teknikleri konulu yazımıza ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim çözüm yollarına. Ya 5 yıl bekleyeceksiniz, borcunuzu da ödedikten sonra çıkıp belirttiğimiz artırma tekniklerinden faydalanacaksınız yada Sicil Affından yararlanacaksınız. Meclisten çıkan ve kara listedekiler için getirilen bir sicil affı var. Arzu ederseniz Meclisten Çıkarılan Sicil Affı ile ilgili detaylara BU link aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yalnız bu sicil affının birde yararlanma süresinin olduğunu unutmayın.

ŞİMDİYE KADAR BANKA İLE İLİŞKİSİ OLMAYANLARIN DURUMU

Findeks insanların bankalar ile olan ilişkilerini ölçerek 0 ile 1900 puan aralığında bir not verirler. Bu incelemeyi yaparken vaktin ve zamanın önemi yoktur. Zira adım adım sizi inceler. Kredi kartı harcamalarını ve ödemeleri, çekmiş olduğunuz krediler ve ödemeleri vs bankacılık adına ne yapıyorsanız adeta bir dedektif gibi inceler sizi. Ama şimdiye kadar banka ile hiç bir ilişkisi olmayan kişilerin kredi notu olmaz. Findeks ölçemez yani. Peki böyle bir durumda ne yapılmalı? Çözüm yolu nedir?

ŞİMDİYE KADAR BANKA İLE İLİŞKİSİ OLMAYANLAR İÇİN ÇÖZÜM YOLU

Findeks’in sizin de kredi notunuzu hesaplamasını isterseniz buna müsaade ve imkan vermelisiniz. Bunun için Kredi kartı almak iyi bir başlangıç olacaktır. Burada yapmanız gereken kendi bütçenize göre aylık harcama yapmak. Ardından ödemesini bir gün bile aksatmamak. Ayrıca bankada hesap açtırmak da iyi bir seçenek olacaktır. Eğer elinizde yastık altı duran paranız varsa yatırırsanız bu size daha da bir artı katacaktır. Ek hesap açtırmanız da bir diğer seçenek.

Ek hesaptan 30 güne kadar 3 bin liraya yakın para alabiliyorsunuz. Sonrasında da faizi ile ödeyebiliyorsunuz. Ama benim tavsiyen çok düşük bir para çekin ve bir günlüğüne alın. Maksat bankacılık ürününü kullanmak ve zamanında ödemesini gerçekleştirmek. İnternet bankacılığı şifresi alın. Yada cep şube kullanım. Bir iki havale ve eft işlemi yapın. Yani para transferi yapın. Faturalarınızı bu sistem üzerinden ödeyin. Bu adımlar sayesinde kredi notunuz hesaplanmaya başlayacaktır.

Sevgili takipçilerimiz, kredi notunun sıfır çıkma durumlarını ve çözüm yollarını açıklamaya çalıştık. Bu yazıdan binlerce insanın yararlanacağını düşünüyorum. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Doğru ve kaliteli kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz. AYRICA KREDİ NOTUNA DAİR FARKLI BİR SORUNUZ VARSA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ.

BU YAZIYI MİLYONLARCA MAĞDURUN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABIN İLE BEĞENEBİLİR MİSİN?

Kredi Notum Yüksek Ama Kredi Alamıyorum Diyorsan Çözüm İçin Tıkla Hacı

Tags: , ,

3 Responses “Kredi Notu Destek Hattı Kredi Notu Sıfır Ne Demek ?”

 1. 27 Ocak 2017 at 08:00

  Kredi notum 800 civarında aylık 1250 lira kredi taksitim 15 bin civarında kredi kartı borcum var önceden bu kredi kartı borçlarımı kapatmak için bile yeni bir kredi çekemiyordum sebebi de performans falan deniliyordu şimdi sicil affı çıktıktan sonra ben yeni bir kredi çekebilir miyim aylık gelirim 4500 civarında bu arada

  • Benjamin
   27 Ocak 2017 at 09:36

   Merhabalar Oktay Bey, Çıkarılan sicil affı ile kredi notunun düşük olması ayrı durumları ifade ediyor. Kara Listeye düşüp düşmediğinizi bizimle paylaşmamışsınız. Eğer kara listeye girdiyseniz, kanun gereği 6 ay içerisinde bu borcunuzu öderseniz kara liste sicil affından yararlanırsınız. Böylece kara listeden çıkarsınız ama kredi çekebilmek için de kredi notunuzu artırmalısınız. Dilerseniz BURADAN Kredi Notu Artırma Teknikleri konulu yazımıza ulaşabilirsiniz.

   • 27 Ocak 2017 at 10:40

    Öncelikle teşekkür ederim. Kara listeye girmedim. Ancak 13 14 bin civarında kredi kartı borcum var bunları kapatmak için kredi çekmek istediğimde sürekli şu ay da bu ayda akşama var falan deniliyor bende o aksamalar olmasın diye kredi çekip kart borçlarını kapatmak istiyorum şeklinde talepte buluyorum. Ama olumsuz cevap veriliyor. Aylık ödemem düşük olmasına rağmen. Yani bu şekilde engelleme olmasa zaten benim aksamalar düzelecek. Şimdi acaba ben bu kredi kartlarını kapatıp yapılandırma şeklinde yapsam bazılarını o zaman aksama görünmeyecek. Bu durumda kredi kullanabilir miyim. Ya da kart kapatıp yapılandırmak kredi çekmek için talepte bulunulduğunda olumsuz bir sicil olarak mı karşılanıyor. Sanırım bu sicil affında kara liste dışında ödemelerini aksatanlarinda geçmiş performans notları silinecek diye bir bölüm okumuştum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Kredi Notları