Go to ...

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?


Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor. Yalnız başvuru yapanların yarısında fazlası hatta büyük bir çoğunluğu reddediliyor.

BANKALAR KREDİ BAŞVURUSUNU NEDEN REDDEDER?

Kredi başvurusunun red edilmesi çok büyük bir sorum. Çünkü mal mülk edinirken, evlenirken, iş kurarken, seyahate çıkarken, araba alırken, sağlıkla ilgili giderlerimizi karşılarken ve daha bir çok konuda krediye müracaat ederiz. Haliyle de kredi alınamadığında adeta bir hiçliğe mahkum oluruz. İhtiyaç durumunda kredi çekememenin ne olduğunu çok iyi bilirim. Bu açıdan da neden kredi çekemezsiniz ve ne gibi çözüm yollarını aramalısınız? Bunları sizler için teker teker açıklamaya çalışacağım. Arzu ederseniz başlayalım.

KREDİ SİCİLİ

Bir çok insanın kredi geçmişi, kredi almasına mani olur. Daha önceden alınan kredilerin zamanında ödenememesi veya hiç ödenmemesi çok büyük sıkıntı doğurur. Aynı şekilde kredi kartı borçları 3 ay ödenmediğinde olacak şey bellidir. Kredi Sicilinizi bozdurursunuz. Daha sonrada Kara Listeye girersiniz. Kara listeye girenlerin de en az 5 yıl kadar kredi çekmelerinin imkanı yoktur. Bunun için tek çözüm yolu vardır. O da ancak kredi sicil affının çıkmasıdır. Eğer bu maddeye takılan var ise pek fazla yapabileceğimiz bir şey yok.

KREDİ NOTU

Bazı kimselerin ise kredi sicili temiz olsa da kredi notu düşüktür. Bankalarda kredi notu çok düşük olanlara kredi vermezler. Orta riskli ve az riskli durumda olanlar ise düşük limitli kredi alırlar. Bu açıdan öncelikle kredi notunuzu öğrenmeniz gerekir. Dilerseniz BURAYI  tıklayarak KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR? konulu yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizin burada yapmanız kredi notunuzu artırmaktır. Peki nasıl kredi notu artırılır?. Arzu ederseniz. KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR? konulu yazımızı inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

AYLIK GELİR

Kredi alamamanız da ki en büyük sebeplerden birisi ise gelir durumunuzdur. Toplumda bir çok kimse aylık gelirini belgelendiremez. Bu açıdan da kredi alamazlar. Bankalar buna çok dikkat eder. Çünkü aylık gelirinize göre kredi limiti belirlenir. Haliyle de bankalara düzenli aylık gelirinizin olduğunu ispatlamanız gerekiyor. Bu açıdan maaş bordronuzu ve en gelir belgelerinizi sunmalısınız. Ayrıca bir iş yerinde en az 3 aydır çalışıyor olmanız da gerekiyor. 10 Günlük yeni işe girdiniz hadi hemen maaş bordromu alıp gideyim derseniz de kredi alamazsınız.

Peki bu durumda çözüm yolu ne olacak? Aylık gelir sunamayanlar iki farklı yola başvuru yapabilirler. Bunlardan ilki Kefil göstermektir. Kefili razı edersiniz ve o da imza atar. Bu sayede geliriniz olmasa bile kredi alabilme imkanınız çok yüksektir. ha birde de Teminat gösterme durumu da vardır. Bankaya şurada evim var dersiniz. Ekspertiz değerinin %50’ine kadar kredi alırsınız. Örneğin evin değeri 120.000 TL ise 60.000 TL kredi alabilirsiniz. Yalnız borçlarınızı zamanın da ödemezseniz hem kefiliniz sıkıntıya düşer hemde evinizden olabilirsiniz.

YANLIŞ KREDİ LİMİTİ TALEBİ

Kredi alamamanın bir diğer sebebi ise yanlış kredi limiti talebinde bulunmaktır. Diyelim ki sizin alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 20.000 TL dir. Ama siz 60.000 TL kredi talebinde bulunuyorsunuz. Bu durumda kredi başvurunuz elbetteki kabul görmeyecektir. Peki kredi limitimizi nasıl hesaplayacağız? Hemen hızlıca hesaplama yöntemini öğretelim. Örneğin maaşınız; 2.000 TL olsun. banka bu maaşın yarısını alır. 1.000 TL bir ayda ödenebilecek en yüksek kredi taksit tutarını verecektir.

12 ay vade ile kredi çekecekseniz; 1.000 TL X 12 (Ay) = 12.000 TL dir. 11 bin liraya yakın kredi alırsınız. 1.000 TL kadar da faiz ödersiniz. Ama siz 12 ay vade ile 30 bin isterseniz bu kabul edilmez. Peki yüksek limite nasıl ulaşabiliriz. Öncelikle kredi vadesini artırarak yüksek kredi limitine ulaşabilme şansınız var. Yani 12 ay yerine 48 ay yaparsanız daha fazla kredi alabilirsiniz. Ayrıca Eğer ek gelirleriniz var ise bunu da sunarak aylık gelirinizi artırabilirsiniz. Kira ve faiz gelirleri işinize yarayabilir. Tabi teminatta gösterebilme imkanınız var. Ha bir de eğer evde çalışan eşiniz yada çocuğunuz var ise onların da gelir belgesini sunabilirsiniz.

Tags: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun ve Düşük Faizli Veren Bankalar- Arabasız hayat gerçekten de çok ama çok zor. Araba ile ilgili dünyalar kadar işimiz oluyor. Alışverişlerden tutun da il dışı iş seyahatlerine, oradan da hastaneye kadar adeta elimiz ayağımız oluveriyor arabalar. İddia ediyorum ki bu zamanın en büyük ihtiyacı taşıtlardır.

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber- Milyonları ilgilendiren özel bir ekonomi haberi ile karşınızdayız. Malumunuz bir kaç hafta önce Meclisten Sicil Affı Çıkmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN‘da bu maddeyi onaylamıştı. 27 Ocak 2017 tarihinde de resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Tabi bu karar milyonlarca sicili bozuk vatandaşı havalara uçurdu. Özellikle de esnaf kesimi

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

Kredi borcumu ödemezsem ne olur? Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?- Kredi akrtı borcumu ödeyemezsem veye kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur tarzında çok fazla sorular geliyor. Google de de çok fazla arama konusu oluyor. Bizlerde bu yazımızı, bu sorunun cevabı üzerine şekillendireceğiniz. Herkes kabul edecek ki gerek kredi kartları ile gereksede krediler ile adeta

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar, 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları- Değerli dostlarımız ve sıkı takipçilerimiz bugün sizlere 724krediler.com farklı ile oldukça özel bir kredi haberi sunmak istiyoruz. Bu dünyada yuvası olmayan bir canlı yok. Tüm canlılar bir yuva yani barınak ister. Aynı bu şekilde biz insanlar, içerisinde güvenle

About Benjamin