Go to ...

Kredi Notum Yüksek Ama Kredi Alamıyorum Diyorsan Çözüm İçin Tıkla Hacı


Findeks Kredi notum yüksek kredi alamıyorum, Yüksek kredi notuna bankalar neden kredi vermiyorlar?- Yine çok fazla merak edilen ve sorgulanan bir sorunu çözüm kavuşturabilmek adına karşınızdayız. Hepimiz bankaların kredilerine muhtaç hale geldik. Kredi olmadan hayatımızı düzene koyamıyoruz. Kredi çok önemli bir kavram halini aldı. İnanın ki bize gelen yorumları okuduğumuz da acı gerçekler ile karşılaşıyoruz. Evleneceğim düğün için 60 bin lira lazım bankalar vermiyor ne yapayım diye?

Düşünün evlenip yuva kuracağımız zaman bile kredi olmadan olmuyor işte. Bu arada Banka Harici Kredi Almak İsteyenler BURADAN alternatif seçeneklerini inceleyebilirler. Ufak bir dipnottan sonra yazımıza geri dönelim isterseniz. Kredi herkese lazım. Lazım olmasına da bankalar da öyle her gelene kredi vermiyor. Kredi almak isteyenler öncelikle bazı kriterleri yerine getirmeleri gerekiyor. Bu kriterlerin en başında ise Kredi Notu Geliyor.

BANKALAR NEDEN KREDİ VERMEZLER? KREDİ NOTUNUN ÖNEMİ

Kredi notu düşük olanlar kesinlikle kredi alamıyorlar. Kredi notu yüksek olanla ise ödüllendirme sistemine dahil ediliyor ve düşük faizli kredi alabiliyorlar. Peki buna rağmen yani kredi notu çok iyi olmasına rağmen neden kredi alınamıyor? Evet yanlış duymadınız bazı insanların kredi notu en yüksek seviye olan 1900 puan. Lakin yinede kredi alamıyorlar. Dilerseniz şimdide kredi alamama nedenlerini sıralayalım. Ardından nasıl kredi alabileceğinizi belirtelim.

DÜŞÜK KREDİ NOTUNDAN DOLAYI

Deminde yukarıda bahsettiğim gibi kredi notu çok önemli bir mevzudur. Sizlerin bankaya olan borcunuzu ödeme durumunuza göre şekilleniyor. Bankaya sadıksanız ve borcunuzu günü gününe ödüyorsanız kredi notunuz yüksek oluyor. Yok kredi kartınızı veya kredi borcunuzu bir ayn ödeyip 2 ay aksatıyorsanız bu defada riskli müşteri oluyorsunuz. Kredi borcunu aksatan kişiye yani riskli olana yani kredi notu düşük olana kimse kredi vermez.

GELİR DURUMU BELGELENDİRİLMELİ

Kamu çalışanı mısınız? Kredi kapıları açılır? SSK çalışanı mısınız? kredi kapıları açılır? esnaf ve kobi misiniz? kredi kapıları hemen açılır. Ama ssk’nız olmadan bir yerde çalışıyorsanız kredi kapısı hemen kapanı verir üzerinize. Gelir durumunuzu bankaya belgelendirmek zorundasınız. Banka düzenli gelir belgesi ister. Düzenli gelir belgesini getirende maaşına göre kredisini alır. Yok gelir belgesi yoksa kredi alması zorlaşır.

Ayrıca bazı zamanlarda da talep edilen kredi tutarı maaşımız ile orantılı olamayabiliyor. Sizin alabileceğiniz krediden fazla 35 bin lirayken siz 50 bin isterseniz banka bunu kabul etmeyebiliyor. Buda kredi notu yüksek ve kredi alamayanların başına gelebilen bir durum.

KARA LİSTEYE GİRENLER KREDİ ALAMAZLAR

Zamanında bankaya olan borçlarınızı ödemediniz ve yasal takibe takıldınız. Sonunda ise kara listeye düştünüz. Yani kredi siciliniz bozuldu. Yasalar gereği kara listeden beş yıl çıkmazsınız ve kredi alamazsınız. Bu durumda olanların ise kredi başvurusu kabul edilmez. Bu arada Kara Liste ile ilgili Meclisten Sicil Affı Çıktı. Detaylar için TIKLA.

KREDİ NOTU YÜKSEK OLANLAR NEDEN KREDİ ALAMAZ? ÇÖZÜM YOLLARI NELERDİR?

Değerli okurlarımız; gördüğünüz gibi kredi notunuz yüksek olsa da gelirinizi belgelendiremiyor olabilirsiniz. Yada kara listede olabilirsiniz. Bu durumda kredi notunuz her ne kadar önemli olsa da kredi alamazsınız. Ama burası Türkiye ve her şeye bir çözüm var. Şimdi hangi ve ne ölçüde kredi çekebileceğinizi de belirtelim ve yazımızı sonlandıralım.

TEMİNAT İLE KREDİ SORUNUNU ÇÖZÜN

Evet yanlış duymadınız. Teminat her şeye çözüm olacaktır. Bir yerde eviniz yada arsanız veya dükkanınız mı var? Teminat gösterin ve alın kredinizi. Unutmayın ki göstereceğiniz teminatın yarısı yani %50’sine kadar kredi çekebilirsiniz. Kredi notu yüksek ama geliri ile ilgili  sıkıntı yaşayanların en öncelikli olarak başvurdukları yol budur. 100 bin lira teminat gösterdiyseniz 50 bin lira hesabınızda olacaktır. Bu da çözüm yollarımızdan bir tanesi.

ÇEK VE SENET İLE KREDİ

Bu maddeye daha çok esnaflar başvuruyorlar. Gelir belgen yok ama ceviz bahçen var. Cevizden götürüyorsun parayı. Belgelendiremiyorsun gelirini. Ticaretinden dolayı elinde çek ve senetlerin var. Bu durumda bankalar belirli komisyonlar ile çeklerinizin oranında sizlere kredi verir. Yalnız çekiniz belirtilen tarihte yatmazsa bunu sizin yatırmanız gerekiyor ona göre.

KEFİL HER DERDE DEVA VESSELAM

Bu zamanda sana kefil olabilecek birileri varsa, onun arkadaşlığını hiç bırakma. Bu gerçek bir dost demektir. Zira abi kardeşe, baba çocuğuna kefil olmuyor bu zamanda. Kredi notun yüksek ama ya gelirini belgelendiremiyorsun, yada gelirinin çok üstünde bir kredi talebinde bulunuyorsunuz. Bu durumda bankaya kredi notu yüksek ve yüksek gelirli birini kefil olarak gösterirsen krediniz de alabiliyorsunuz.

Sevgili dostlarım, sizler için kredi notu yüksek olanların neden kredi alamadıklarını ve çözüm yollarını belirtmeye çalıştım. Genel itibariyle kredi notu yüksek olanların kredi alamama nedenlerinin altında gelirini belgeleyememe olayı yatıyor. Geniş ve bilgilendirici bir yazı olduğuna inanıyorum. Detaylı ve doğru kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCAM BU YAZININ FAYDALI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ LÜTFEN FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Banka Harici Kredi Almak İstiyorum Nereye Başvuracağımı Bilmiyorum

 

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Türkiye İş Bankasından Düşük Faizli Sonbahar Kredi Kampanyası

İhtiyaç kredi faiz oranları tüm bankalar için sol alanda bulunan kredi hesaplama aparatını kullanabilirsiniz. İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi, İş Bankası Son Bahara Özel Hesaplı ve Uygun Kredi Fırsatı – Yine özel ve kaliteli bir kampanya haberini sizler için derledik. Yorucu ve masraflı bir yaz ayını geride bıraktık. Bununla birlikte masraflı sonbahar ayları da bizleri

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun

Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı

Findeks Kredi Notuma İtiraz Etmek İstiyorum Nasıl ?

Findeks kredi notuna nasıl itiraz yapılır? Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Risk Raporu İtirazı, Risk Raporu İtiraz Sorgulama – Kredi notu bir çok kimsenin hayatını çekilmez hale getirebiliyor. Özellikle de dünyamızda bir çok dengenin altında para yatıyor. Maddi güç ile iş ve işlemlerimizi rayına sokuyoruz. Para çok önemli. Yalnız vatandaşta yok. Herkesin yaptığı gibi en ufak

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi ABank’ta

Abank Kurban Bayramı Kredisi, 2017 Abank Bayram kredisi, Alternatifbank hesaplı, düşük faizli ve uygun kredi – Bankaların Kurban Bayram Kredi kampanyalarını sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bayram heyecanını yaşatmaya devam ediyor. Tabi böylesi özel günlerde bankalar için bir fırsat oluyor. Çünkü çok fazla krediye başvuru yapan oluyor. Peki bu başvurular 2 -3 bin liralık bayram

About Benjamin