Go to ...
RSS Feed

Banka Harici Kredi Almak İstiyorum Nereye Başvuracağımı Bilmiyorum


Banka Harici Kredi Veren Yerler, Banka harici kredi veren kişiler, şahıslar ve şirketler- Banka harici kredi veren kurulışları herkes merak etmeye başladı. Çünkü bankalar çok fazla kaprisli olmaya başladılar. Geçenlerde bir arkadaşım gözümün önünde 3 -4 bankaya kredi başvurusunda bulundu. Kredi notu düşünebiliyor musunuz 1900 puan yani en yüksek nota sahip. Kredi sicili ise tertemiz ama geliriniz belgelendiremiyor. Banka buna kredi vermedi.

BANKALAR ŞIMARDI MI BİRAZ?

Aynı bu şekilde bankalar yok kredi sicili, yok kredi notu, yok düzenli gelir belgesi vs. diyerek başvurularını geri çeviriyorlar. Günde binlerce kredi başvurusu yapılıyor ve bunların büyük bir çoğunluğu göz,nün üstünde kaş var gibi bahaneler ile geri çeviriyorlar. Bankalar hiç olmadıkları kadar büyüdüler ve kendilerine bazı prensipler geliştirdiler. Yaş tahtaya basmak istemiyorum kardeşim diyorlar. Bundan mütevellit de kredi vermiyorlar.

HER ŞEYİN BİR ALTERNATİFİ VAR. BUNU SAKIN UNUTMA

Bankalar şımarık çocuk gibi davranmaya başladı. Kredilerin çoğu onaylanmıyor. Bu durumda da kredi alamayacak mıyız? Sorusunu ister istemez soruluyor. Ama sakın unutmayın ki bu dünyada her şeyin bir veya bir kaç alternatifi olduğu gibi, ülkemizde de bankaların alternatifleri var. Hemde gün geçtikçe çığ gibi büyüyorlar. Bankalar varsın kredi vermesin. Kendileri kaybeder. Bizlerde yazımızın devamında alternatifler üzerinde durmaya çalışacağız.

İZİNLİ VE YETKİ BELGESİ OLAN İKRAZATÇILAR

Sizede nakit para mı lazım, o halde izinli olan ikrazatçılar vardır. Bunlar belirli bir komisyon ile sizlere borç para verirler. Sizlerde senet ile ödersiniz. Ama sakın bunları izin belgesi olmayan firmalar ile karıştırmayın. Hele hele tefeciler ile hiç hiç karıştırmayın. Çünkü tefecilik yapmak bir suçtur. Büyük şehirlerde bulunan ikrazatçılar sizin hakkınızda ufak bir araştırma yaparlar. Varsa mal veya mülk teminat isterler. Kefilde isteyebilirler. Ama bankalar gibi tahsis ücreti sigorta ücreti bunlarda olmaz.

ELİNDE ÇEK VEYA SENET Mİ VAR? FAKTORİNG ŞİRKETLERİ DE VAR.

Faktoring şirketlerin de yetki belgesinin olması gerekir. Elinizdeki çekinizin 6 ay süresi mi var? bu sizi ilgilendirmez. Gidersiniz izinli bir faktoring şirketine ve çekinizi belirli bir komisyon ile kırarlar. Sonrasında da çekinizin veya senetinizin karşılığı var mı yok mu bununla ilgilenmezsiniz. Fatororing şirketi ilgilenir. Sizinde böyle bir durumunuz varda düşünebilir ve değerlendirebilirsiniz. Ama yasal olmayan şirketlere uğramayın.

ARABA ALACAĞIM. BANKA KREDİ VERMEDİ. ALTERNATİFLER NELER?

Şimdide araba için alternatiflerinize bakalım. Öncelikle şu soruyu yöneltmek gerekiyor; 0 km mi? 2. el mi? araba almayı düşünüyorsunuz? 0 Km ara. almak isteyenlerin de kendince bir birikimi oluyor. En azından 25 -30 bin lira kadar bir birikimleri oluyor. Geriye bir o kadar daha paraya ihtiyacınız var. Maden öyle bankaların kaprisleri ile ve ekstradan ücretleri ile uğraşmayın. Hatta faizler ile bile uğraşmayın. Çünkü otomobil firmaları kendi finasmanlarını kendileri sağlıyorlar.

Benim ev sahibim bir araba aldı. Banka dünya kadar faiz istemiş. Oda otomobil firmasına gitmiş 30 bin lira krediyi 24 ay faizsiz yapmışlar. Rahat ve temiz iş. Sizinde böyle bir düşüncedeyseniz düşünebilirsiniz. Yok ben 2. el düşünüyorum. Cebimde birikmişim yok. Ufak çaplı bir şey düşünüyorum diyorsanız da oto galericilere uğramanız gerekiyor. Artık her ilçede bile var. Senet ile araba satıyorlar. Uzun vade imkanı da var. Yasal mı? bunu araştırmanız gerekiyor. Bizler sadece olanları söylüyoruz.

Eminotomotiv de bir diğer seçenek. Faizsiz bir şekilde otomobil alabiliyorsunuz. Ama tabi bu biraz daha uzun sürenizi alabiliyor. Örneğin 24 ay vade li her ay bin lira ödeyerek bir gruba giriyorsunuz. Ve her ay bir kişiye istediği para veriliyor. Tabi noter huzurunda çekilişler yapılıyor.

EV ALACAKLARA KONUT KREDİSİ ALTERNATİFLERİ

Sizlerde artık yeter zaten kira ödüyorum kendi evimin sahibi olmak istiyorum diyorsanız bu alternatifleri düşünebilirsiniz. Zira bankalar kredi vermiyorlar. Doğal olarak da alternatifleri düşünmenin vakti ve zamanı gelmiş demektir.  Öncelikle TOKİ’yi yoklayın. Zira TOKİ iki farklı konut hizmeti sunuyor. Bunlardan bir tanesi alt gelirliler için düşük ücretli olanlar, ikincisi ise ücreti biraz daha yüksek olanlar. Alt gelirliler kura ile belirleniyor.

Lakin daha lüks konutlarda başvuru önceliği kullanılıyor. Sizlerde TOKİ ana sayfada konut satışı yapılan illeri görebilirsiniz. Bunun dışında şuan büyü şehir merkezlerinde olan inşaat konut projeleri var. İnşaat firmaları konut alacaklara taksit imkanı tanıyor. 120 ay vadeye kadar taksitler çıkabiliyor. Faiz oranı ise bankalara göre daha da düşük. Bundan sonra ekspertiz ücreti yok.

Konut sigortası, hayat sigortası gibi kavramlarda yok. İpotek rehin ücreti de yok. Bankaya göre daha da avantajlı gibi gözüküyor. Ama siz siz olun sözleşmeyi iyi okuyun. Sizi yaptırım altına koyacak maddelere imza atmayın ve bir bilene hatta mümkünse bir avukata gösterin sözleşmeyi. Bir diğer seçeneğiniz de Eminevimdir. Bu sistem ile faizsiz bir şekilde her yıl binlerce aile ev sahibi oluyor. Tabi detaylı bilgiyi eminevim resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

KUYUMCULAR DA VAR AMA RESMİYETİ SORGULANIR

Her ilçede kuyumcular vardır. Senet ile borç para verirler. 3 aylık 6 aylık gibi. Ama bunların çok ta fazla bir resmiyeti yoktur. Bir yerden alınmış izinleri yoktur. Zaten öyle her gelene de borç para vermezler. Tanıdıklara yada o kişiye kefil olabilecek birilerine borç para verirler. Bunu da söylemeden geçemezdim.

Değerli okurlarımız, banka dışı kredi alınabilecek yerleri sizler için bir araya getirerek sunmak istedik. Umarım ki sizler için de faydalı bir yazı olmuştur. Bizler ülkemizdeki gerçekleri sunmaya çalıştık. Sizlere tavsiyem her ne olursa olsun resmi izni olmayan kişilere bulaşmayın ve ödeyemeyeceğiniz borcun altına da girmeyiniz. Doğru ve tarafsız kredi ve finans haberleri için tek kanalınız 724krediler.com’u takip etmeye devam edin.

BU YAZIYI KREDİ ÇEKEMEYEN ARKADAŞLARININ DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAMAK İSTEMEZ MİSİN? TEK YAPMAN GEREKEN FACEBOOK ADRESİN İLE BEĞENMEK.

Şubeye Gitmeden Kredi Hesapta Siz Yorulmadan Ayağınıza Gelen Kredi

Kredi Notu Artırma Teknikleri Kesin Çözüm İçin Tıkla

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Kredi Notları