Go to ...

Kredi Notu Artırma Teknikleri Kesin Çözüm İçin Tıkla


Findkes kredi notu artırma, kredi notu yükseltme, kredi notumu nasıl yükseltirim?- Bazen düşünüyorum da bankalar yani krediler olmasaydı ne halde olurduk diye? Tamam bir çok kişi gibi bende bankaların faiz oranlarından şikayetçiyim ama, bu devirde kim kime borç para veriyor ki? Malum borç olmadan mal mülk sahibi de olunmuyor. Bir tek ihtiyacımız da yok ki. Dünya kadar ihtiyacımız var. Kimisi evinin tüm eşyasını değiştirmek istiyor, kimisi yat, kimisi de kat.

KREDİNİN ÖNEMİ VE FİNDEKS İLE İLİŞKİSİ

İhityaçlarımız saymakla bitmiyor. Bu ihtiyaçları karşılamak içi de krediye başvuruda bulunuyoruz. Kredisiz işler dönmüyor maalesef. Kredi alırken de bankalar değişik değişik şeyler üretmeye başladı. Örneğin son 2 yıldır kredi alıp alamayacağınızı kredi notunuz karar veriyor. Bundan dolayı da banka ile işi sürekli olanlarda kredi notunu sürekli takip etmeye çalışıyor. Aynı şekilde krediye yeni başvuranların da karşısına kredi notu mevzusu getiriliyor.

Findeks nedir? Kredi notu nedir? birde kaldı ki yüksek veya alçak olduğuna dikkat edelim. Bir çok insan findeksi bilmiyor. Bizlerde bu yazı ile findeks hakkında ufak bir açıklamadan bulunduktan sonra kredi notu yükseltme tekniklerine değineceğiz. Çünkü binlerce hatta yüz binlerce, hatta ve hatta milyonlarca insan bu dertten muzdarip. Kredi notu düşük diye kredi alamayan insanlar bir çözüm yolu arıyor. Bizlerde aradıkları çözümü onlara sunmaya çalışacağız.

FİNDEKS NE İŞE YARIYOR KISA BİR ŞEKİLDE ANLATABİLİR MİSİNİZ?

Elbette. Findeks’in ne işe yaradığını kısa ve sade bir dille anlatmaya çalışalım. Findeks Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından kurulan bir takip mekanizmasıdır. 11 Büyük banka tarafından kurulan KKB Findeks’i insanların bankacılık adına her dakikalarını incelemeleri adına kurmuştur. Findeks bankacılık işlemlerinize göre bir puan verir. Bu puan 0 ile 1900 puan aralığında değişir. Sizler bunu Kredi notu olarak biliyorsunuz. Kredi notu yüksek olanlar kolayca kredi alabiliyorlar.

Kredi notu düşük olanlar ise büyük ihtimal kredi alamıyor. Kredi notu düşük olanlar bankaya sadık olmayan müşterilerdir. Bu açıdan findeks bunları çok sevmez ve kredi notunu da düşürür. Bu arada findeks’in BDDK tarafından denetlendiğini ve incelendiğini de belirtmekte fayda var. Yasal bir kuruluştur anlayacağınız. Şimdilik findeks ile ilgili bu kadar bilgi yeter. Yazımızın devamında daha da iyi anlayabileceksiniz. Dilerseniz şimdide findeks kredi notu nasıl artırılır, madde madde öğrenelim.

SÜREKLİ BANKALARDAN RET YANITI ALMAYI BIRAKIN ARTIK

Sizlerde kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız öncelikle sabit tutmasını bilmelisiniz. Yani kredi notunuzu daha da düşürmemelisiniz. Bazı kimseler bir bankadan ret yanıtı alıyor sonra başka bir bankaya kredi başvurusu yapıyor ve buradan da ret yanıtı alıyor. Aynı bu şekilde tüm bankaları deniyor. Yahu buna ne gerek var? Findkes tüm bankalarda aynı olan puandır. Bir banka size yok kredi vermem diyorsa diğer bankaların da cevapları aynı olacaktır.

Durmadan bankaların iş yoğunluğunu artırdığınızdan dolayı kredi notunuz daha da aşağı inecektir. Bu son derece yanlış bir uygulamadır. Yazımızın devamında doğru uygulamaları teker teker belirtmeye çalışacağız.

ÖDEME ALIŞKANLIĞI

Sizlerinde kredi ve kredi kartı borcunuz varsa ne olur bunu zamanında ödeyin. Örneğin benim şimdiki kredi notum 1900 puan. Ama bundan 1,5 yıl önceye kadar 1500 seviyelerindeydi. Merak ederdim neden yükselmiyor diye. Birde findeks yeni çıkmış. Tam vakıf değiliz. Tabi sonradan yaptığım hayatı anladım. Kredi kartı borcumu cebimde para olmasına rağmen üşengeçliğimden hep geciktirirdim. Çarşıya inmek zor gelirdi bana. Bir ara iner öderim derdim.

Ama bu durumu findkes hiç sevmezmiş. Haberim yok o sıralar. Ödemelerinizi tam zamanında yapmalısınız. Ayrıca 2 ay tam vaktinde ödedin 2 ay geciktirdin yaparsan bu durumu da sevmez findeks. Ödemeler düzenli olacak ve bunu da bir alışkanlık haline getireceksiniz. Her ayın 20’sinde kredi ödemeniz varsa bunu düzenli ve devamlı yapmanız kredi notunuzu çok ciddi manada yükseltecektir. Zaten Findkes’in en temel ve altında yatan maddesi de budur.

BANKACILIK ÜRÜN VE HİZMETLERİNİ KULLANMA

Olabildiğince bankacılık ürünlerini kullanmaya çalışın. Ayrıca ödemelerinizi de gününde yapın. Örneğin ek hesap açtırın. Ek hesabınızdan bir veya 2 günlüğüne 100 lira para çekin. Sonra geri ödeyin ama tam zamanında. Ufacık bir faiz ödeyeceksiniz, kuruş ile ifade edilen. Ayda bir iki defa bunu kullanabilirsiniz. Maksat bankacılık işlemini kullanma ve tam zamanında ödeme. Aynı şey kredi kartı nakit avans işlemlerinde de geçerli. Bir günlüğün çok ufak bir para çekin ve tam zamanında yatırın.

Bunun dışında Havale yapın. Eft işlemleri gerçekleştirin. Esnafsanız çek defteri alın. Otomatik ödeme talimatı verin vs. Aklınıza gelebilecek bankacılık ürün ve hizmetlerini kredi notunuz istediğiniz seviyeye gelinceye kadar kullanın.

ÜZERİNİZDE YÜK OLAN FAZLA KREDİ KARTLARINDAN KURTULUN

Kredi notunu düşüren bir diğer etki ise fazla kredi kartı taşıma olayıdır. Fazla kredi kartı her zaman risk demektir. Maaşınız 4 bin lira ama, toplamda 40 bin lira limitli kredi kartlarınız var. Bir düşünün hele sizce de bu çok büyük bir risk demek değil midir. Bir anda 40 bin liranın hepsini de harcayabilirsiniz. Fazla olan kartları kapatın. Tek ve düşük kredi kartı limiti ile aylık alışveriş yapın. Ekstrenizi de belirtilen günlerde ödeyiniz.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ

Bir diğer bankacılık ürünü de kredidir. Sizin de kredi notunuz düşük olduğundan yüksek tutarlı kredi alamıyor olabilirsiniz. Sizlerde bin liralık bir kredi başvurusu yapın. Muhakkak onaylanacak. Bunu da 36 ay veya 48 ay yapın. Uzun vadede aylık 50 tl bile ödemezsiniz. Bu tutar sizi sarsmaz. Aylık çok rahat ödeme yaparsınız. Burada findeks kredi aldığınızdan dolayı kredi notunuzu belli bir aydan sonra artırır. Ayrıca ödemelerinizi düzenli yaptığınızı gördüğünde ekstrandan puan artışına gider.

Aslında burada findeks’i birazda kandırmış oluyorsunuz. Kredi kullanmış mıyım? Kullanmışım. Ödemelerimi zamanında yapıyor muyum? Yapıyorum. O zaman da kredi notu artmak mecburiyetindedir. Eğer kara listeye girmediyseniz.

KREDİ NOTUMU NASIL SORGULARIM?

Kredi notunuzu yine findeks aracılığı ile sorgulayabilirsiniz. Bunu belirli  periyotlar halinde yapmanızı rica edeceğim. Örneğin 3 ay da bir. Esnafların her ay yapmaları yararlarına olacaktır. Findeks kredi notu puanı sunarken birde risk raporu sunar. Bu rapor sayfalarca sizin bilgilerinizi içerir. Bu sayede kredi kartlarınızı, kredilerinizi, hesaplarınızı, risk durumlarınızı öğrenebilirsiniz. Sizlerde hemen findeks.com’a girin. Sonrada kredi notunuz için kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazın.

Sonrasında da sadece sizin bildiğiniz kişisel bilgilerinizi yazın. En sonda da KDV dahil 8,85 TL ödeme yapın ve kredi notunuz karşınızda. Kolay ve çok fazla vaktinizi almıyor.

Değerli okurlarımız, findeks kredi notu nasıl artırılır bunu anlatmaya çalıştık. Umarım ki sizler için de faydalı bir yazı olmuştur. Yukarıda anlattıklarımızı uygulayın. Ama hemen bir iki ayda bir şey beklemeyin. En az 3 -5 ay lazım. Ama dediğimizi yaparsanız sürekli bir artış olacaktır. Unutmayın ki parolamız sürekli bankacılık işlemlerini kullan ve zamanında öde. Yeni bir kredi notu haberinde buluşmak dileğiyle…

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Kırmızı kalem yiyenler kredi alabilir mi ?

 

Tags: , , ,

5 Responses “Kredi Notu Artırma Teknikleri Kesin Çözüm İçin Tıkla”

 1. 2 Mayıs 2017 at 18:25

  Kredi notunu artırmak isteyenlere güzel bilgiler aktarmışsınız. Teşekkürler paylaşım için

 2. erkan atay
  21 Şubat 2017 at 02:32

  Kredi cekemiyom acil para lazim

 3. Yunus
  28 Ocak 2017 at 13:12

  Kredi notunu nasil yukselte biliyoruz yardmci olurmusunuz rica etsem

  • Benjamin
   28 Ocak 2017 at 15:53

   Merhabalar Yunus Bey, Zaten yazının içeriğinde kredi notunuzu nasıl artırabileceğiniz noktasında bilgilendirmelerde bulunduk. Takıldığınız bir bölüm varsa soru sorabilirsiniz. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız. Kolay Gelsin…

 4. 27 Ocak 2017 at 16:47

  Kredi kartları mi kapatıp yapılandırsam düzenli bir şekilde aylık ödemelerimı yapsam fındeks puanım yükselir mi? Ya da kredi kartlarını yapılandırmak kredi puanı için kötü bir şey mi?puanı düşürür mu? Ya da banka senin yapılandırılmış borçların var diye bana bahane sunar mi? Ve bunü bahane ederek kredi kullandırma z ise BDDK ya şikayet etsek ne olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Kredi notunu Aktif banktan kredi alarak yükselt

Findeks Kredi notunu Aktif banktan kredi alarak yükselt, Düşük kredi notuna ihtiyaç kredisi- Düşük kredi notundan şikayet eden ve kredi çekmek haricinde ne yaptıysam bir türlü yükselmiyor? diyenlerin bu yazıyı mutlaka okumalarını tavsiye ediyoruz. Zira bir çok kimseler için bir çözüm yolu ve çıkış kapısı sunmaya çalışacağız. Bu açıdan oldukça fazla önemli bir yazı olduğu

Kredi notum ne zaman yükselecek diyenler gelsin

Findeks kredi notu yükseltme, Kredi notu artırma, kredi notu nasıl yükseltilir?- Kim ne derse desin ama kredisini yapamıyoruz. Mal mülk sahibi olmak isteyen herkes kredi çekiyor. Ayrıca ihtiyaçlarımız da uçsuz bucaksız bir derya gibi. Mecburen bunları karşılamak adına bankalara kredi için başvuruda bulunuyoruz. Zira artık abi kardeşine, baba da çocuğuna borç para vermiyor. Durum böyle

About Benjamin