Go to ...
RSS Feed

Alternatif Bank ( A Bank ) Kış Kredisi İçinizi Isıtacak Detaylar İçeride


48 Ay Vadeli ve Düşük Faizli Alternatif Bank ( A Bank ) Kış ihtiyaç Kredisi- Kış çetin geçiyor ve herkes bir şekilde idare etmeye çalışıyor. Benim bu sıralar duyduğum çokça bir laf var. O da ; Şu kış geçse de rahatlasak diye. Esnaflar kendi halinden şikayetçi iş olmuyor diye. Vatandaş desen bir sürü ihtiyacı var ama bunu karşılayacak yeterli gücü yok.Kış ama herkesin de paraya ihtiyacı var. Kimisi bahara iş yerini hazırlayacak, kimisi 2. el bir oto alacak, kimisi de eşyalarını yenileyecek.

İYİ Kİ BANKALAR VAR

Tabi daha düğün yapacakları, eğitim masrafları olanları saymadım bile. Onlarca hatta yüzlerce ihtiyacımız var. İhtiyaçlarımız da ucuz şeyler değil. Bugün bir arkadaşından borç para istesen alabileceğin rakamı hemen söyleyeyim; 200 lira. Alınabilecek rakam bu. Bu rakam zaten evin pazar parasını bile karşılamıyor. Durum böyle olunca da ihityaçlarımız ortada kalıyor. Mecburen bankalar en büyük dostlarımız haline geliyorlar. Olaya bu şekilde bakınca da iyi ki bankalar var diyoruz.

BANKALAR VAR AMA HANGİ BANKA EN AVANTAJLI?

Kredi çekeceğiz. Kurtuluşu yok ama hangi banka sorusunu da sormadan yapamıyoruz. Doğru banka tercihi her zaman önemli. Bu açıdan tercihiniz yaparken sadece çok büyük bankalara bakarsanız yanılırsınız. Genel değerlendirmeniz gerekiyor. Geçen sene en düşük konut kredisini veren banka küçük ve şubeleri az olan bir banka idi. Dolayısıyla da doğru kredi çekmeniz için bizlerde buradan alın teri döküyor ve banka ayırımı yapmadan sizler ile paylaşıyoruz.

ABANK AKLINIZDAN GEÇMİŞ MİYDİ?

Şu an ülkemizde çok fazla kredi alabileceğimiz banka var. Buda alternatiflerimizin fazlalığı demek. Bir yerde alternatif var ise oradan karlı çıkmamanız için de herhangi bir engel yok. Biri 1 verirken diğeri 2 verir. Rekabet olayından da müşteriler yani tüketiciler karlı çıkar. Örneğin küçük bir banka olmasına rağmen Faiz oranları ve kampanyaları ile bu günlerde dikkatleri üzerinde toplayan bir banka olan ALTERNATİFBANK ihtiyaç kredisi noktasında da iddialı.

ALTERNATİF BANK İHTİYAÇ KREDİSİ DETAYLARI

Sizlerin de kış aylarında dünyalar kadar ihtiyacınız varda ABank da var. Uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile sizleri de müşterisi yapmayı hedefliyor. Faiz oranı olarak %1,25 sayısı belirlenmiş. Yapabileceğiniz en yüksek kredi taksidi ise 48 aydır. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i yani binde beşi kadardır. Ayrıca hayat sigortası da yaptırmanız gerekiyor. Lakin hayat sigortası kişinin yaşıymış, cinsiyetiymiş, kredinin vadesiymiş ve kredinin miktarıymış bu verilere göre şekilleniyor.

Bizlerde az sonra aşağıda bazı örnek hesaplamalarda bulunacağız. Bu hesaplamalardaki sigorta tutarı 35 yaşındaki erkek bir müşteri için belirlenmiştir. Bunun dışında yıllık maliyet oranına da hayat sigortası değiştiği için dahil edilmemiştir. Tabi vergiler de dahil edilmemiştir. Son olarak Diğer masraflar dan kastımız da yıllık kredili hayat sigortası primleridir. Bu ufak bilgilendirmede de bulunduktan sonra hemen hesaplamalara geçelim ki daha fa fazla kalıcı bir yazı olsun.

ALTERNATİF BANK HESAPLAMA ÖRNEKLERİ

10.000 TL Kredi Tutarını 12 ay avde ile aldığınızı düşünelim. Faiz oranı da %1,25 olduğunu hemen söyleyelim. Bu faiz oranına göre ödemeniz gereken aylık taksit tutarınız 917 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 50 TL dir. Diğer masraflar ise 21,16 TL dir. Toplam ödenecek kredi tutarı ise 11.002 TL dir. Son olarak yıllık maliyet oranın ise %18,97 olduğunu söyleyelim

10.000 TL Kredi Tutarını 24 ay avde ile aldığınızı düşünelim. Faiz oranı da %1,25 olduğunu hemen söyleyelim. Bu faiz oranına göre ödemeniz gereken aylık taksit tutarınız 499 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 50 TL dir. Diğer masraflar ise 36,72 TL dir. Toplam ödenecek kredi tutarı ise 11.982 TL dir. Son olarak yıllık maliyet oranın ise %18,52 olduğunu söyleyelim

10.000 TL Kredi Tutarını 36 ay avde ile aldığınızı düşünelim. Faiz oranı da %1,25 olduğunu hemen söyleyelim. Bu faiz oranına göre ödemeniz gereken aylık taksit tutarınız 362 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 50 TL dir. Diğer masraflar ise 55,93 TL dir. Toplam ödenecek kredi tutarı ise 13.015 TL dir. Son olarak yıllık maliyet oranın ise %18,36 olduğunu söyleyelim

10.001 TL Kredi Tutarını 48 ay avde ile aldığınızı düşünelim. Faiz oranı da %1,25 olduğunu hemen söyleyelim. Bu faiz oranına göre ödemeniz gereken aylık taksit tutarınız 294 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 50 TL dir. Diğer masraflar ise 80,74 TL dir. Toplam ödenecek kredi tutarı ise 14.101 TL dir. Son olarak yıllık maliyet oranın ise %18,28 olduğunu söyleyelim

Değerli okurlarımız, ihtiyaç kredisi noktasında bir alternatifinizin olması adına bu yazıyı sizler ile paylaştık. Güncel, doğru ve özgün kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz. Yeni bir yazıda buluşuruz.

SİZDEN BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞMANIZI RİCA EDEBİLİR MİYİM?

Dosya Masrafsız ve Sigortasız BankPozitif İhtiyaç Kredisi

Kredi Almanın En Kolay ve En Hızlı Yolu CEPTETEB İhtiykaç Kredisi

Qnb Finansbank İmzasız Evraksız Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Detayları

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar