Go to ...
RSS Feed

Ziraat Bankası’ndan Herkese 60 Ay Vadeli Arsa Kredisi Kaçırmayın


Ziraat Bankası Arsa Kredisi, Ziraat bankası arsa kredisi hesaplama ve faiz oranları – Bence çok özel bir kredi haberi ile karşınızdayız. Zira birikim yapmak herkesin hayali. Hele birde doğru yere yatırım yapınca ve yıllar sonra bu birikiminiz değerlendiğinde tadından yenmiyor. Mantıklı yatırım araçlarının başında arsalar geliyor. Özellikle iyi tahmin ve araştırma yapanlar bu konuda ciddi oranlarda kar elde ediyorlar. Örneğin benim tanıdığım birisi var ve 5 yıl önce bir arsa almıştı. Ölü fiyata. Şimdi müteahhitler peşinden koşuyorlar.

ZİRAAT BANKASINDAN ÇOK ÖZEL FAİZLİ ARSA KREDİSİ

Bu fırsatlar insanın ayağınız bir kaç kez geliyor ama elimizde yeterli para olmuyor. Bakıyorsun 50 bin liraya kelepir bir arsa denk getiriyorsun ama sendeki para 30 bin lira. Yetmiyor. Kredi çeksen faiz oranı yüksek ve vade sayısı da düşük. Bu düşüncelerden dolayı vazgeçiyoruz arsa almaktan. Ama bu haberi okuyanlar mutlaka arsa almayı düşünecekler. Zira ziraat bankası çok özel faizli arsa kredisi kampanyası yapmış. Bizlerde detaylara indik ve incelemeleri yaptık. Elde ettiğimiz verileri de sizler ile paylaşmak istedik.

ZİRAAT BANKASI ARSA KREDİSİ DETAYLARI VE ÖZELLİKLERİ

Ziraat bankası hakikatten çok özel kredi kampanyaları yapmaya başladı. Örneğin kaç bankada arsa kredisi var ki? Siz arsanızı buluyorsunuz, ihtiyaç duyduğunuz finansmanı da ziraat sizlere sunuyor. genel tanımı bu. Ama şimdi biraz daha da detaylandıralım. Öncelikle yüzünüzü güldürecek bir özellikten söz edeyim. Alacağınız krediyi 48 ay vade yerine 60 ay vade ile geri ödeyebiliyorsunuz. Bu durum çok mükemmel bir şey. Arsanı alıyorsun ve arsan bir yandan değerlenirken 5 yıl vade ile de sende geri ödeyebiliyorsun.

ARSANIZ İMARLI VE BELEDİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE OLMALI

Bunun dışında almayı planladığınız arsanın değerinin (ekspertiz) %50’sine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 60 bin lira değerinde bir arsa alacaksanız 30 bin lirası ziraat’ten anlayacağınız. Yalnız satın almayı planladığınız arsanız belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmalıdır. Bu hususa dikkat etmelisiniz. Gerek görülmediği takdirde ek bir teminat gösterilmez. Sadece arsa üzerine ipotek tesis edilmektedir. Son olarak kredi vadesi süresince hayat sigortası da yaptırmanız gerekecektir.

Kredi için bir üst limit belirlenmemiş. Hatta bir alt limitte belirlenmemiş. Şartlar yukarıda saydığım gibi. Faiz oranı ise bence süper. Şu anki diğer bankalardaki faiz oranlarını düşünerek konuşuyorum. %1,11 faiz oranı ile 60 ay vadeli kredi alabiliyorsunuz. Değerlendirilmesi gereken bir kampanya. Arsa kredisi hesaplamalarına birazda değinelim.

25 BİN LİRA İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

Diyelim güzel bir tüyo aldınız. İlerde %100 değerlenecek bir arsa buldunuz. Değeri 50 bin lira. sizin 25 bin liranız var zaten. Şimdide 25 bin lira lazım. Bu sayede ileriye dönük çok güzel bir yatırım yapmış olacaksınız. Şimdi dilerseniz bu tutara göre bazı hesaplamalar ve ödeme planları çıkaralım.

25.000 TL arsa kredisini 60 Ay vade ile almayı planlıyorsunuz. tabi faiz oranı da sabit ve %1,11. Buna göre aylık kredi taksit borcunuz 607,74 TL olacaktır. Geri ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 36.474,40 TL dir. Metrekareye göre en düşük ekspertiz ücreti 623 liradır. İpotek tesis ücreti ise 118 TL dir. Kredi Tahsis ücreti ise 125 TL olacaktır. Hayat sigortası ise bu verilere sizin yaşınız ve cinsiyetiniz dikkate alınarak hesaplanacaktır.

25.000 TL arsa kredisini 48 Ay vade ile almayı planlıyorsunuz. tabi faiz oranı da sabit ve %1,11. Buna göre aylık kredi taksit borcunuz 708,30 TL olacaktır. Geri ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 33.998,40 TL dir. Metrekareye göre en düşük ekspertiz ücreti 623 liradır. İpotek tesis ücreti ise 118 TL dir. Kredi Tahsis ücreti ise 125 TL olacaktır. Hayat sigortası ise bu verilere sizin yaşınız ve cinsiyetiniz dikkate alınarak hesaplanacaktır.

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar