Go to ...

Emeklilere PTT Kredi Başvurusu ile ilgili bilgiler


En uygun ptt emekli kredileri, ptt kredi başvurusu, düşük faizli ptt kredileri- Yine bir kredi haberi ile karşınızda olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bir nebzede sizlere yardımcı olabilmek bizlere mutluluk veriyor. 724krediler.com olarak en uygun kredi haberlerini sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da ptt kredi haberlerine ayırdık. Ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT tüm ile ve ilçelerde geniş ağı sayesinde hizmet vermekte. Bu açıdan herkesçe kullanılan büyük bir kurum olarak da karşımıza çıkmakta.

PTT KREDİLERİ GENEL AÇIKLAMA

Posta hizmetleri sayesinde kendini kanıtlayan PTT son zamanlarda bankacılık işlemleri sayesinde de milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Özellikle de bankalar ile ortaklaşa gerçekleştirdiği kredi kampanyaları ile vatandaşın kalbinde taht kurmakya devam ediyor. Bu müşteri kesimi arasında da en büyük kitleyi emekliler oluşturuyor. Emeklilerimiz çok fazla kredi çekiyor. Düzenli geliri de olduğundan buradan yani maaşından düzenli bir şekilde ödüyorlar.

Kimisi çocuğu için kredi çekiyor, kimisi ev almak için eksik parayı çekiyor, kimisi kendine ufak bir tekne alıyor, kimisi eşiyle hep hayal ettikleri tatile çıkmak istiyor, kimisi ufak çaplı iş kurmak istiyor, kimisi de yatırım amaçlı kredi çekiyor. İhtiyaçlar çok anlayacağınız. Bizlerde bu durumu bildiğimizden yazımızın devamında PTT kredi kampanyalarına teker teker değineceğiz. Ayrıca başvuru işlemi de çok basit. Formu dolduruyorsunuz. Onaylanır onaylanmaz hemen kredinizi PTT’den alabiliyorsunuz.

AKTİF BANK NE KOLAY EMEKLİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Sizlerde maaşınızı PTT’den alıyorsanız, işiniz çok kolay ve rahat. Aktifbank sizler için “N Kolay Kredi” kampanyasını sunuyor. Kefil yok şart yok. 40 bin liraya kadar kredi ihtiyaçlarınızı Aktifbank ile karşılayabilirsiniz. Üstelik 48 ay vade imkanı da var. Merak edenler için faiz oranının %1,75 olduğunu da söylemek gerekiyor. En az bin lira en çokta 40 bin lira çekebiliyorsunuz. Ayrıca bu krediyi alanlar kredi tahsis ücreti de ödemeleri gerekiyor. Kredi tahsis ücreti kredinin %0,5’i dir.

80 yaşına kadar olan emekliler, maaşını da PTT’den alıyorsa bu krediden yararlanabilirler. Bunun dışında sizin yaşınız ile kredi vadesinin toplamı 83 yaşınızı geçemez. Dolayısıyla 80 yaşındaki biri en fazla 3 yıl vade yapabiliyor. Birde örnek ödeme planı çıkaralım sizler için;  20.000 TL krediyi %1,75 faizli ve 48 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 665,38 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise 100 TL dir. Yıllık toplam maliyet %28,7009’dur.

DENİZBANK HER DERDE DEVA KREDİ ÖZELLİKLERİ

Denizbank, emekli maaşını PTT’den allar için kredi tahsis ücreti olmayan bir kredi imkanı sunuyor. Başvurularınızı PTT  merkezlerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ekstradan herhangi bir belge sunmanıza da gerek yok. Nüfus cüzdanınız yeterli oluyor. En düşük kredi tutarı 1.000 TL ve en yüksek kredi tutarı ise 36.000 TL dir. Krediyi bölebileceğiniz en büyük taksit sayısı ise 48 ay dır. 2 farklı faiz işlemi uygulanıyor. 2 bin liranın altında kredi çekerseniz %1,75 faiz oranı veriliyor.

Eğer çekeceğiniz kredi 2 bin liranın üstünde ise bu defa da faiz oranı %1,59 olarak değerlendiriliyor. 80 Yaşına kadar olan emekliler bu krediden yararlanabiliyorlar. Diyelim ki yaşınız 77. Bu durumda 4 yıllık kredi alamıyorsunuz. En fazla 3 yıl vade yapabiliyorsunuz. Yaşınız 76 ise 4 yıl vade yapabilirsiniz. Şimdide dilerseniz örnek maliyet tablosunu belirterek bir sonraki kredi kampanyasına geçelim.

  • 1.000 TL krediyi %1,75 faizli ve 12 ay vade aldığınızda Kredi tahsis ücreti ödemiyorsunuz. Yıllık toplam maliyet %28,3104’dür.
  • 15.000 TL krediyi %1,59 faizli ve 12 ay vade aldığınızda Kredi tahsis ücreti ödemiyorsunuz. Yıllık toplam maliyet %25,4580’dür.

 

ING BANK KREDİM POSTA ÖZELLİKLERİ

Bu kredi kampanyasında tüm PTT müşterileri yararlanabiliyor. Emekli maaşını PTT aracılığı ile alan emekli müşterilere faiz oranı %1,64 olarak belirlenmiş. Diğer PTT müşterileri içinde faiz oranı %1,81 olarak belirlenmiş. PTT’den emekli maaşını alanlar en fazla 45 bin lira ve en çok 48 ay vade ile alabiliyorlar. Diğer müşteriler ise 20 bin lirayı 48 ay vade ile çekebilirler. En az kredi meblağsı 1.000 TL dir. Bu krediden wn fazla 75 yaşına kadar olan PTT müşterileri yararlanabilmektedirler.

Kredi tahsis ücreti, çektiğiniz kredinin binde 5’i kadardır. Bu arada hayat sigortası artıda bulunmaktadır. Hayat sigortasını belirleyen ana unsurlar ise yaş, cinsiyet kredinin tutarı ve vadesidir. Şimdide örnek maliyet tablolarına bakalım;

  • Emekliler İçin; 5.000 TL krediyi %1,64 faizli ve 48 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 162 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise 25 TL dir. Sigorta masrafı 106 TL dir. Yıllık toplam maliyet %26,7136’dır.
  • Normal Müşteriler İçin; 5.000 TL krediyi %1,81 faizli ve 48 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 169 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise 25 TL dir. Sigorta masrafı 107 TL dir. Yıllık toplam maliyet %29,7961’dir.

 

TEB JET KREDİ ÖZELLİKLERİ

Emekli maaşını PTT ile alanlar TEB bankasından jet hızında krediyi de alabiliyorlar. Bu kredide kredi tahsisi ücreti yoktur. Nüfus cüzdanınız ile başvurunuzu yaparsınız ve paranızı alırsınız. Faiz oranı olarak %1,55 uygun görülmüştür. Minimum vade sayısı 3, maksimum kredi sayısı 48 dir. Yine minimum kredi tutarı bin lira ve maksimum kredi tutarı 20 bin liradır. Yaş sınırı bu kredi için de geçerlidir. 70 yaşına kadar olan emekliler bu krediden yararlanabilirler.

Dilerseniz bu kampanyanın daha da kalıcı olabilmesi adına örnek ödeme planını da inceleyelim. 5.000 TL krediyi %1,55 faizli ve 36 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 191,78 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise bulunmuyor. Sigorta masrafı 53,2 TL dir. Yıllık toplam maliyet %24,7505’dir.

ODEABANK NAKİT HAZIR KREDİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Bu kampanyadan herkes yararlanabiliyor. Hem emekliler hemde diğer ptt müşterileri. Maaşını PTT’den alan emekliler maksimum 55 bin liraya kadar kredi çekebiliyorlar. Diğer ptt müşterileri ise 15 bin liraya kadar kredi alabilirler. Kredi vadesi 48 aydır. Kredi tahsis ücreti ise çekeceğiniz kredinin binde beşidir. Faiz oranı ptt emeklilerine %1,64 ve diğer müşterilere ise %1,79 dur. Hayat sigortası yapılması gerekmektedir.

Ayrıca hayat sigortasını deminde belirttiğim gibi yaş, cinsiyet ve kredi tutarı belirlemektedir. Bu açıdan net bir rakam verilemiyor. Şimdide örnek hesaplamaları inceleyelim isterseniz.

  • Emekli Maaşını PTT’den Alanlar; 10.000 TL krediyi %1,64 faizli ve 48 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 234 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise 53 TL dir. Sigorta masrafı 112 TL dir. Yıllık toplam maliyet %26,7320’dir.
  • Diğer PTT Müşterileri; 15.000 TL krediyi %1,79 faizli ve 48 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 504 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise 79 TL dir. Sigorta masrafı 112 TL dir. Yıllık toplam maliyet %29,4490’dır.

 

FİBABANKA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu kredi kampanyasından tüm ptt müşterileri yararlanabiliyor. Taksit sayısı 48 aya kadar yapılabiliyor. En düşük kredi tutarı 1.000 TL dir. En yüksek kredi tutarı ise 30.000 TL dir. En güzel yanı kredi tahsis ücretinin olmayışıdır. PTT emeklileri nüfus cüzdanı ile başvurabilir. Diğer Ptt müşterileri ise gelir belgesi sunmak durumundadır. Kredi vadesini 1 – 36 ay yaparsanız faiz oranı da %1,55 olarak belirlenmiş. Yok kredi vadesini 37 ay ile 48 ay arasında çekerseniz %1,65 faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu kredi kampanyasından 80 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabiliyorlar. Şimdide örnek ödeme planını çıkartalım; 5.000 TL krediyi %1,55 faizli ve 12 ay vade aldığınızda aylık taksit tutarınız 466,66 TL dir. Kredi tahsis ücreti ise bulunmuyor. Sigorta masrafı 75 TL dir. Yıllık toplam maliyet %24,7498’dir.

Değerli dostlarımız, uzun soluklu bir yazı oldu ama bir o kadara özveri ile hazırlanmış bir yazı sunmuş olduk. Yazımızın dilini olabildiğince sade ve yalın tutmaya çalıştık. Doğru karar verebilmeniz içinde tüm kredi kampanyalarına bu yazıda yer verdik. Sizlerinde kredi sicili temiz ise ve şartlar bana uyuyor diyorsanız düşünebilirsiniz. Bu açıdan son karar vericiler sizlersiniz. Bizler tarafsız bir şekilde yazıyı paylaştık.

Bu arada kredi sicilinizden dolayı kredi alamıyorsanız; Arzu ettiğiniz takdirde BURAYI tıklayarak Bankalar Kredi Vermiyorsa Alternatifler konu içerikli yazımıza da göz atabilirsiniz.

TÜM EMEKLİLERİN BU YAZIYI GÖREBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE PAYLAŞABİLİR MİSİN?

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Anında ve Kolay İhtiyaç Kredisi Kurban Bayramına Özel Fibabanka’da

Fibabanka Bayram Kredisi, Fİbabanka 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, SMS ile kredi, hızlı başvuru, hesaplı ve uygun kredi – Değerli dostlarım, öyle sanıyorum ki, kurban bayramı için son kredi haberi kampanyası ile karşınızdayım. Bankalar diyeceklerini söylediler. Millette bayram planını hazırladı. Şimdi sıra bu kampanyalar arasından bir tanesini seçmek. Öyle banka banka dolaşmanızı da gerek yok.

Vakıfbank 20.000 TL En Uygun Geleneksel Kurban Bayramı Kredisi

2017 Vakıfbank kurban bayramı ihtiyaç kredisi kampanyası, düşük faizli bayram kredisi, sms ile başvuru – Arkadaşlar kredi çekmek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Bayrama 3 hafta kadar bir süre kaldı. Lakin sizlerden ricam bir kaç gün daha dişinizi sıkmanız. Zira diğer bankalar da 2 – 3 güne kredi kampanyasını açıklayacaktır. Örneğin bugün Vakıfbank kurban bayramına özel kredi kampanyasını

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Vakıfbank Düşük Faizli Bahar Kredisi Kampanyası TC ile Başvuru

Vakıfbank Bahar Kredisi Kampanyası, düşük faizli ihtiyaç kredisi fırsatı – Sevgili okurlarımız, yine bir birinden özel ve güzel kredi haberlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bugün de oldukça özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Malumunuz artık kredisiz yapamıyoruz. Krediler hayatımızı şekillendiren asıl unsurlardan bir tanesi. Geçenlerde yapılan bir istatistiği incelediğimde evlenenlerin 3’te birinin kredi ile evlendiğini

About Benjamin