Go to ...

Çok Acil Para lazım nereden bulabilirim ?


Acil para bulma yolları, acil para kazanmak, acil para nereden bulurum?- Çok özel bir yazı ile karşınızdayız. İnanın ki günde binlerce insan acil para lazım, sözcüğünü söylüyor. Para demek iş demek. Para demek mal demek mülk demek. Para demek güç demek. Para demek çarkları döndürebilmek demek. Bir şekilde hayatımızı idame etmeye çalışıyoruz. İşte burada finansal işlerimiz çok ağır basıyor. Kimse kimsenin yanında bedava çalışmıyor. Çünkü para eve götürmesi gerekiyor.

GÜNÜMÜZDE PARANIN ÖNEMİ

Para günümüzde hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Özellikle de kapitalist sistem çok etkili ve ağır olmaya başladı. Çoğu zaman acil paraya ihtiyaç duyar hale geldik. Çünkü her hizmetin ve her ihtiyacın bir bedeli var. Örneğin bir yakınınız acil bir ameliyat geçirecek ve acil para yetiştirmeniz gerekiyor. Yada İş yerinizi acilen sezona yetiştirmeniz gerekiyor ve restorasyon için para lazım. Kimi zamanda işyerimize çok uygun fiyata ürün ve mal buluruz. Bu fırsatı kaçırmak istemeyiz.

ACİL PARA BULMA YOLLARI

Acil para lazım olur. Bu örneklerin onlarcasını hatta yüzlercesini vermek mümkün. Zira biz insanların sınırsız ihtiyacı var. Mevlana Celaleddin-i Rumi Nefsimizi yanan ateşe benzetir. Otun attıkça daha da fazlasını ister. Aynı bunun gibi bir ihtiyacı giderdikçe diğeri de çıkıyor. Tabi bazı ihtiyaçlarda zaruri ve aciliyet gerektiriyor. Bizlerde sizlere yol göstermek adına Acil Para Bulma yollarını ve tekniklerini maddeler halinde anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

KREDİ KARTI NAKİT AVANS ÖZELLİKLERİ

Arkadaşlar eğer sizlerin de ihtiyaç duyduğu para çok yüksek değilse kredi kartınıza yönelebilirsiniz. Bir çok kimseler kredi kartlarının nakit avans özelliğinin olduğunu bilmezler. Ortalama bin veya 2 bin lira kadar bir para tanımlıdır. Buradaki parayı günlük daha doğrusu 30 güne kadar alabilirsiniz. Ama aldığını gün kadarda faiz işletiyorlar. Örneğin geçenlerde benim bankam 2 gün için bin lira nakit avans kullandığımda 1 TL gibi bir rakam ödemem gerektiğine dair bir mesaj gönderdi.

2 -3 kartınız varsa, eşinizin de bir iki kredi kartı varsa bir anda 10 bin liraya kadar nakit para bulabiliyorsunuz. Kredi kartım yok sadece bankada hesabım var diyorsanız o zaman da bir sonraki maddeye geçebilirsiniz.

EK HESAP İLE ACİL PARA TEMİNİ

Düşük limitli para bulmanın bir diğer yolu ise ek hesaplarınızdır. Bu yöntem kredi akrtı nakit avansa göre daha da ekonomiktir. Ek ücret alınmaz. Faiz oranı daha da düşüktür. Banka müşteri hizmetlerinizi ararsınız 2 -veya 3 dakikada adınıza ek hesap açarlar. Bildiğim kadarıyla yada en azından benim çalıştığım bankalar ek hesap için herhangi bir ek ücret almıyor. Yıllık hesap işletim ücreti yok. Adınıza 3 -4 bin liraya kadar bir para tanımlarlar.

Sizlerde bu parayı günlük alabilirsiniz. Bazı bankalarda 60 güne kadar para çekebilme imkanınız olur. Günlük faiz işletilir. Bu açıdan çektiğiniz parayı olabildiğince az gün ile alın. gün geçtikçe faiz de artıyor. Bu benim işimi görmez, bana daha yüksek meblağlar lazım diyorsanız; o zaman alttaki maddelere de bakabilirsiniz.

BANKALARDAN KREDİ ÇEKEREK PARA BULMA YOLU

Esasen bu yol biraz can sıkıcı olsa da kimseye minnet etmezsiniz. Bankaya gider sabah başvurunuzu yapar, öğleden sonrada kredinizi alırsınız. Hatta artık çoğu banka internetten ve sms ile kredi başvurusu yapabilme imkanı tanıyor. Bankaya kadar yorulmuyorsunuz. Krediniz onaylanırsa paranızı alıyorsunuz sadece. Lakin kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun iyi olması gerekir. Kredi istihbaratınızın düzgün ve gelirinizi de belgelendirebiliyor olmanız şart.

Gelirim yok. Gelir belgesiz kredi veren bankalar var mıdır? sorunuzun cevabı için BURADAKİ yazımızı okuyabilir ve güncel banka listesine ulaşabilirsiniz. Bu madde de bana uymadı derseniz diğerine geçelim.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ALABİLİRİM?

Kara listede değilsiniz ama kredi notunuz düşük olduğundan banka size ya düşük limitli kredi veriyor yada hiç kredi tanımlamıyor. Bu durumda kredi çekmek isterseniz 2 farklı yolunuzun olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan birincisi Teminat göstermedir. Bankaya şuradaki gayrimenkulümü teminat göstermek istiyorum dediğiniz anda kredi muslukları açılır. Diğer yol ise kefil göstermedir. Kredi notu ve istihbaratı iyi olan ve düzenli gelire sahip birini kendinize kefil gösterirseniz krediniz hazır olur.

BANKALARDAN PARA ALMA ŞANSIM YOK. EŞ, DOST VE AKRABADA MI YOK?

Herkesin sıkı fıkı olduğu arkadaşları vardır. Bir birine dar günde yardımcı olurlar. Hatta gerçek arkadaşlıklar bugünlerde belli olur. Para lazım olduğunda bir birinizden yardım talebinde bulunursunuz. Hatta verilen paradan da hiç bir çıakr ve beklenti talep edilmez. Al kardeşim 3 ay veya 5 ay sonra ödersin borcunu diyebileceğiniz arkadaşınız, yakınınız varsa onların kapısını çalabilirsiniz. Bu sayede de acil nakit para ihtiyacınızı giderirsiniz. Böyle arkadaşım yok diyorsanız diğer maddenin yolu gözüktü demektir.

GAYRİMENKUL VE ARAÇ SATIŞI

Düşünün inşaat sektöründesiniz ve sürekli kullandığınız bir ürünü %50 indirimli hatta daha da aşağısına alabilme şansınız doğdu. Adamın biri dükkanını kapatıyor ve tüm ürünleri yarı fiyatına bırakacak. Sizde bu fırsatı kaçırmak istemiyorsunuz. Bu durumda yapacağınız şey basit. Arabanızın değeri 45 bin lira mı? 40 bin lira fiyat biçtiniz mi, bir iki güne kalmaz hemen satılır. Arsanızın fiyatı yüz bin lira; 95 bin lira dediniz mi hemen satılır.

Aynı şekilde av, yat kat ne varsa piyasanın altına bıraktığınız zaman hemen acil satıl yapar ve paraya da kavuşursunuz. Sonrada aldığınız ürünlerin satışından elde ettiğiniz karla daha da güzel gayrimenkuller satın alabilirsiniz. Sonuç itibariyle ticaret bu. İyi düşünüp, plan yapıldığında karlı çıkan her zaman siz olursunuz.

ÇEK VE SENET KIRDIRMA / SENET İLE BORÇ PARA ALMA

Değerli okurlarımız, yetkili faktoring firmaları var. Sizlerin de elinizde çek veya senet varsa bu firmalara giderek bunu nakite dönüştürebilirsiniz. Vadesini beklemenize gerek yok yani. Belirli bir komisyon uygulandıktan sonra çekiniz karşılığında para alabiliyorsunuz. Veya yetkili ve izinli ikrazatçılar var. Buralardan senet karşılığında faizli borç para alabilirsiniz. Lakin siz siz olun izin belgesi olan bu firmaları yasa dışı faizli para veren firmalar ile karıştırmayın.

GAYRİMENKUL YOK. ARABA YOK. ACİL PARA İÇİN EŞYA SATIŞI

Sevgili dostlarımız, acil para lazım sa artık son çarelere doğru gelmiş olduk. Mecburen evinizde fazladan duran ve değerli olan eşyalarınızı 2. el satış sitelerinde satılığa çıkarmanız gerekir. Diyelim ki hem salonda LED TV var hemde mutfakda. Mecburen birinden vazgeçmeniz gerekir. 2. el piyasası 2 bin liraysa siz 1.700 TL dediniz mi hemen satışı gerçekleşir. Tıpkı bunun gibi akıllı telefonlarınız, laptoplarınız, noteboklarınız vb. değerli eşyalarınız varsa bunu piyasanın altına verdiğinizde acil satış gerçekleşir.

HİÇ BULAŞMA DERİM AMA ŞANS OYUNLARI DA VAR

Arkadaşlar ne yaptıysanız para bulamadınız ve yolda yürürken bir şans oyunu bayisi gördünüz. Sadece bir defalık 1 -2 tl lik oyun oynayabilirsiniz. Tutup da ailenizin rızkını buralara yatırın demiyorum. Hatta hiç bulaşmayın. Ama olursa şeytan aklınıza girdi ve şansımı birde burada deneyeyim derseniz çok para ile oynamayın. Zaten çıkacak olsa bir lira ile de çıkar. Yüzlerce lira yatırmanın bir mantığı yok.

ALLAH YARDIM ETSİN AMA DUADAN BAŞKA SIĞINACAK DALIN KALMADI

Arkadaşlar olabilecek tüm çözüm yollarını sizlere aktarmaya çalıştık. Bizim de elimizden gelen bu kadar. Siz yinede duanızı eksik etmeyin ve niyetinizi halis tutun. Allah’dan ümit kesilmez. Bu arada sizlerin de daha farklı bildiği çözüm yolları varsa ve bizler ile paylaşmak isterseniz aşağıya yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

BU YAZIYI HERKESİN GÖREBİLMESİ İÇİN SENDE FACEBOOK HESABIN İLE BEĞENEBİLİR MİSİN?

 

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Garanti Bankası 2017 Ramazan Bayramı İhtiyaç Kredisi Hemen Hesabınızda

Garanti bankası Bayram kredisi, Ramazan bayramı ihtiyaç kredisi, hemen, acil, hızlı kredi – Ne mutlu ki ramazan ayına ulaşabildik. Şuan ramazan ayının ilk haftası içerisindeyiz. Tabi herkesin kendince masrafları var. Ama asıl masraf, ramazan bayramında. Zira yaz tatili de ramazan bayramına denk geliyor. Örneğin tüm çocuklar baba evinde buluşabilecek. Bayramdan sonra da güzel bir tatile

Akbank’tan Acil ve Anında Şubesiz İhtiyaç Kredisi

Akbank’tan Kredinizi Anında Kullanın, Akbank ile Paranız Anında Hesabınızda, Şubeye Gitmeden Kredi – Akbank müşterilerinin mutlaka bu yazıyı okumalarını tavsiye ediyoruz. Zira bankalar müşterilerine özel hizmetler sunmaktadırlar. Bu bankalardan birisi ise  Akbank dır. Lakin müşterilerinin çoğu kendi haklarını bilmiyor. Özellikle de kredi alma işlemlerinde çok fazla sıkıntı çekiyorlar. Bu yazı sizlere protokole takılmadan ve ek

Qnb Finansbank Hazır Kredi ile İhtiyaç Duyduğunuz Anda Paranız Hesapta

Qnb Finansbank Hazır Kredi, Acil Kredi, Anında İhtiyaç Kredisi – Sevgili Qnb Finanasbank müşterileri, bu yazımız sizlere özel olarak geliyor. Her banka müşterileri için bazı özel hizmetler sunar. Bu sayede de kendinizi hem özel hisseder, hemde işlerinizi çarçabuk halledersiniz. Esasen bu zamanda en önemli işlerimiz para ile dönüyor. Hatta öyle anlar oluyor ki, acil nakite

About Benjamin