Go to ...

EMİNEVİM Ev Almanın Faizsiz ve En Kolay Yolu


Eminevim nedir? Eminevim giriş sistemi, eminevime nasıl başvuru yapılır? eminevim detayları- Kuşlardan tutun da tavşanlara kadar tüm canlıların bir yuvası var. Biz insanoğlu da yaratılışımızdan bu güne kadar ilk başlarda mağaralarda ardından da dört tarafı çevrili barınaklarda yaşamımızı sürdürmüşüz. Tabi bu ilerleyerek de en sonunda günümüz evlerine ulaşmıştır. Evler bizlerin gizlisi, saklısı, korunağı, barınağıdır. Tabi birde maddi tarafından dolayı da en değerli yatırımımızdır.

İSTİSNASIZ HERKES EV SAHİBİ OLMAK İSTİYOR

Bu hayatta en fazla istediğimiz şeylerin başında evler geliyor. Bir evimiz olsa başka bir şey istemeyiz diyen çok insan gördüm. Ama evi olanlarda bu defa da yatırım için başka bir ev almak istiyorlar. Çalışanların büyük bir çoğunluğu belkide yüzde yüzü ev sahibi olmak istiyor. Hatta gençler bile erkenden ev sahibi olabilmek adına borç harç altına giriyorlar. Çünkü herkes yaşlılığın ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Yaşlanınca bir eviniz yoksa işiniz gerçekten de çok zor.

HERKES KREDİ ALAMIYOR Kİ

Ev alma noktasında bir çok insan bankalara yöneliyor. Çünkü konut fiyatları gerçekten de çok yüksek. Doğal olarak da bankalara koşturuyoruz hemen. Ama bankalar öyle her başvuru yapana da kredi vermiyor. Çünkü kimisinin kredi sicili bozuk oluyor, kimisinin gelir belgesi yetersiz oluyor, kimisinin kredi notu düşük oluyor ve kimisinin de peşinatı hiç olmuyor. Bankalar kredi vermedn önce alacağınız evin %20’sini peşinat olarak görmek isterler.

BANKALARIN FAİZİ ÇOK YÜKSEK

Bunun dışında ise kredi alanları da çok büyük faizler bekliyor. Diyelim ki 150 bin lira krediyi 120 ay vade ile aldınız. Bu durumda toplamda 108 milyar faiz ödemeniz gerekiyor. 150 milyarlık ev sizlere 258 milyara patlıyor. Bu Allah’tan reva mı? Maalesef durum böyle. 100 bin lirayı 120 ay vade ile alınca sadece 80 milyar faize ödemek insanın kanına dokunuyor. Birde Ek giderlerde oluyor. Yok kredi tahsis ücreti, yok, o sigortası, yok bu sigortası, yok ipotek tesis ücreti derken neye uğradığınızı şaşırırsınız.

VATANDAŞ ALTERNATİF KONUT SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİNİ ARIYOR

Yukarıda da belirttiğim gibi kredi alarak konut sahibi olmak çok zor. Çok büyük bir yük getirisi de var. Durum böyle olunca da vatandaş başka çözüm yolları arıyor. Çünkü fazladan ödenecek her liranın, ek mesai olduğunu ve ek iş olduğunu biliyor. Biz 12 saat çalışacağız ama banka sahipleri ayaklarını uzatacaklar. Bu işin kolay yolu aranıyor. Bizlerde bu yazı ile sizlere konut sahibi olabilmeniz için kolay bir yoldan yani EMİNEVİM’den söz edeceğiz. Beğenirseniz değerlendirebilirsiniz.

EMİNEVİM SİSTEMİ NEDİR? LÜTFEN KISA VE SADE BİR DİLLE ANLATIN

Eminevim sisteminde faiz yoktur. Bunu en başta belirtelim. Çünkü ülkemizde faiz kullanmak istemeyen milyonlarca vatandaş var. Bu sistem Dünyada ilk olarak Eminevim ile başlamıştır. Bütçeniz ne kadarsa o ölçüde istediğiniz yerden gayrimenkul satın alabilirsiniz. Eskilerde köylerde imece yöntemi ile yardımlaşma vardı. Bu yöntem Eminevimde de bulunuyor. Dolayısıyla Eminevime el birliği sistemi de denmektedir. Yardımlaşarak ev alma sistemi.

EMİNEVİM SİSTEMİ İLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUYOR?

Bu sistem de ne kadarlık bir ev alacağınız belirlemeniz gerekiyor. Kendinizce ne kadarlık bir ev istiyorsanız bunu kafanızda şekillendiriyorsunuz. Diyelim ki 100 bin liralık bir ev alacaksınız. Daha sonra 60 ay ile 120 ay arasında bir vade belirliyorsunuz. Daha sonra bir gruba dahil ediliyorsunuz. Bu gruptakilerin sayısı belirlediğiniz vade ile aynı oluyor. Diyelim ki 60 ay vade ile konut almayı planlıyorsanız 60 kişilik bir grup oluşturuluyor.

Böylece her ay toplanan para ile bir ev satın alınabiliyor. Bu parada her ay grubunuzdaki bir kişiye veriliyor. Ama bunu belirlerken de noter huzurunda isim çekilişi yapılıyor. Ödeyebileceğiniz peşinat düşüldükten sonra kalan para istediğiniz vadeye bölünüyor ve sizlerde bunu aylık eşit bir şekilde ödeyebiliyorsunuz. İlk ev alan kişi çok şanslı olacaktır. Çünkü kiradan hemen kurtulup ev alabilecekleri için artık bundan sonra aylık ödedikleri miktar birazcık artırılır.

Bunun amacı da grupta kalan kişilere kira yardımı yapmaktır. Dolayısıyla ilk başta evini alamayanlara da kira yardımından yararlanmış olurlar. İlk çıkan bir miktar fala öder ama evini alamayanlar da yardım aldıklarından taksit sayıları yardım aldıklarından git gide düşecektir. Taksit sayısının yarısına gelindiğinde herkes kendi evinin sahibi olurlar. Böyle de bir güzelliği var. Ardından da taksitlerinizi eşit bir şekilde ödemeye devam edersiniz.

EMİNEVİM SİSTEMİNDE AVANTAJLARIM NELERDİR?

Öncelikle kesinlikle faize bulaşmazsınız. Sadece organizasyon ücreti ödersiniz. Bunun dışında ekstradan herhangi bir para ödemezsiniz. Bunun dışında noter huzurunda çekiliş yapıldığından ilk aylarda bile kendi evinize kavuşabilirsiniz. Sıra bekleyenler de yardım aldıklarından evleri daha da ucuza gelmiş olur. Evinizi dilediğiniz ilde ve ilçede alabilirsiniz. Bu sistem sayesinde tasarruf yapmış olursunuz. Taksitleriniz evinizi alıncaya kadar git gide düşer. Ev aldıktan sonrada sabitlenir.

Diyelim ki 100 bin liralık bir ev alacam dediniz ama bunu 150 bin liraya çıkarmak istediniz. Bu istediğinizi dilediğiniz anda gerçekleştirebiliyorsunuz. Diyelim ki taksit ödemede geçici bir aksaklık meydana gelebileceğini gördünüz. Dilerseniz taksitlerinizi dondurabilme şansınız var. Sistemden çıkmanız gerektiğinde de ödediğiniz tüm miktarı geri aşabiliyorsunuz. Tabi organizasyon ücreti hariç. Evinizi aldıktan sonrada kiradan kurtulursunuz.

EMİNEVİM’DE TAKSİTLER ÖDENMEYİNCE NE OLUYOR?

En fazla merak edilen sorulardan birisi de borcumu ödemesem ne olur? sorusudur. Normalde taksitler her ayın biri ile yirmisi arasında ödenmektedir. Siz ödemenizi yapmadınız yad geciktirdiniz. Şimdi sizi bekleyen iki farklı uygulama var. Birincisi kaç ay ödemediyseniz o vade sayısınca evinizi geç alıyorsunuz. Diğer bir yöntem ise ödenmeyen aylar için bir miktar ceza ödersiniz.

EMİNEVİM HAKKINDA MERAK EDİLEN ÖNEMLİ SORULAR

Aldığım evimin borcunu vadesinden önce kapatabilir miyim?: Diyelim ki eminevim sizlere evinizi teslim etti. Şimdide elinize bir para geçti ve kalan borcu ödeyip kurtulmak istiyorsunuz. O halde bunu yapmanızda bir engel yok. Üstelik borcu erken kapatma gibi bir cezanızda olmuyor. Aldığım konutu kiraya verebilir miyim?: Bir çok kimse ev alırken yatırım amaçlı yapabiliyor. Tabu da sizin adınıza yapıldığına göre dilediğiniz gibi konutunuza kiracı koyabilirsiniz.

Bu sisteme girmek istiyorum ama aldığım para ile farklı gayrimenkul alabilir miyim?: Bu sistem ile istediğiniz gayrimenkulü alabilirsiniz. Ev, arsa, dükkan iş yeri gibi. Eminevim sisteminin mortgage ve konut kredisinden farkı nedir?: En başta faizsiz konut alma imkanı geliyor. Bunun dışında ödeyebileceğiniz bütçeyi siz belirliyorsunuz. Dilediğiniz yerden konutunu alabiliyor ve kirada oturanlar için yardım yapılıyor. Ayrıca ev alacaklara da ödeme noktasında kolaylılar sağlanmaktadır.

Her isteyen eminevim sisteminden yararlanabiliryor mu?: Sizlerde aylık şu kadar ödeme yapabilirim diyorsanız elbetteki katılabilirsiniz. Dolayısıyla taksit ödeyebilen herkes başvuru yapıp sisteme katılabilirler. Ödediğim taksitler sabit midir?: Ödediğiniz taksitler yaptığınız kira yardımı çerçevesinde (Evini alanlar için) ufak bir miktar artar. Sonrasında da sabitlenir ve bu ücret üzerinden ödersiniz. Ekstra bir şey vermezsiniz. Diğer kiracılar için yaptığınız yardım eklendikten sonra kiranız sabit olur.

NEDEN HEMEN EV ALAMIYORUZ?

Bu soru herkesin kafasından geçmiştir. Hemen ev almak isteyenlerin parası varsa zaten kendileri cebinden karşılar. Yada bankalara gider ve kredi çekerler. Ama demin yukarı da belirttiğim maalesef faiz oranları neredeyse aldığınız ev kadardır. Eminevim bu sistemlerden farklıdır. Altın gününe benzer. Her ay bir kişiye altın çıkar ve diğerleri bekler. ama buna rağmen en geç toplam vade sayınızın yarısında evinize kavuşursunuz.

ÇEKİLİŞ SİSTEMİ DIŞINDA BAŞKA EV ALMA YÖNTEMLERİ DE VAR MIDIR?

Çekiliş sistemi toplum genelinde ciddi rağbet gördüğünden en fazla bu yöntem tercih ediliyor ve gündeme geliyor. Ama Eminevimde konut almak için toplamda 3 farklı yol bulunuyor. Dolayısıyla da çekiliş sistemi sadece bunlardan bir tanesi. Bunun dışında Vade ortası sistem de vardır. Herkes evinin ücretini vadelerinin ortasında alırlar. Birde Peşinatlı Erken Teslim Sistemi vardır. Peşinatı olanlar tercih eder ve konut alacağınız tarihi kesin olarak bilirsiniz.

EMİNEVİM GÜVENCESİ NEDİR?

Eminevim müşterilerinin haklarını koruyabilmek adına ipotek teminatı koyar. Yani borcunu ödeyen kişiler üzerinden ipotek kaldırılmaktadır. Bu şekilde diğer gruptakilerin de hakları korunuyor. Aldığınız konutta ipotek olacaktır. Bunu bilmeniz gerekiyor. Evinizin borcu bittikten sonrada ipotek kaldırılmış oluyor.

EMİNEVİME NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Eminevim her ilde şubeleri var. hatta eminevim artık bir çok ilçede bile şubeleri açmış durumda. Birinci alternatifiniz bu şubelere gitmek ile gerçekleşiyor. Birde dilerseniz bu eminevim.com/ link sayesinde eminevim yetkililerine online olarak ulaşabilirsiniz. Formu doldurursunuz ve yetkililer sizleri arar. Aklınızdaki tüm soruları da onlara yöneltebilirsiniz.

Bizlerden şimdilik bu kadar. Eminevim sistemine dair tüm merak edilenleri sizler için bir yazıda toplamaya çalıştık. Bu açıdan istifadeli ve özel bir yazı olmuş oldu. Tüm kredi haberleri için bizleri takip etmenizi tavsiye ederim.

SİZLERDEN RİCAM EV ALMADA SIKINTI ÇEKENLERİN DE BU YAZIYI GÖREBİLMELERİ ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEÜENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Vakıfbank %0,80 Faiz Oranından Başlayan SarıPanjur Konut Kredisi

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Finans Ekonomi

2017’de En Uygun ve En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

En hesaplı en uygun en hesaplı kredi veren bankalar, hani bankadan kredi alınır? – 724krediler.com ailesi olarak amacımız sizi güncel ve kaliteli banka, kredi ve ekonomi haberleri ile buluşturarak, en hesaplı krediyi almanız. Ben zamanında çok yüksek faizli kredi çekmek durumunda kaldım. Tabi o zamanlar kimse de demedi ki, yahu şurada daha uygun faiz ile

Fibabanka Esnafa Özel 36 Ay vadeli 70.000 TL Kredi Fırsatı

Fibabanka Esnafa Kazandıran Taktik FibaPratik, Cepten ve Webten Kredi Kampanyası – 724krediler.com ailesi olarak tüm kredi ihtiyacı isteklerinize çok özel öneriler ve alternatifler sunmaya devam ediyoruz. Uzun zamandır kaliteli ve doğru bilgiler ile sizlerleyiz, Bu sayede de en hesaplı kredi tercihi yaptığınızı biliyoruz. Esnaflarımız ekonomimizin göz bebeği durumunda adeta. gerek işçi istihdamı noktasında, gerekse de

Kara Liste Sorgulamanızı Vakıfbank’dan Hemen Yapabilirsiniz

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Vakıfbank Risk Raporu, Kredi Sicili Sorgulama- Kara Liste olayı milyonlarca kişinin başına bela. Giren kişiler adeta iflasa sürükleniyor. Tamı tamına 5 yıl boyunca bekliyorlar. Şu listeden çıksam da işlerimi rayına soksam diye bekleyenlerin sayısı yüz binlerce. Bir çok kişi de bankalar il ufak da olsa bazı münakaşalara girmiş ama

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin Lira KOBİ Kredisi Başvurusu

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği, KOBİ’lere 50 bin lira faizsiz kredi- Duyduk duymadık demeyin… Peynir ekmek yemeyin… Durmayın da tüm KOBİ’lere haber verin. Çünkü 2017 yılı için KOSGEB’ten çok özel bir kredi haberi geldi. Bu sıralar ekonomi de biraz sıkıntı var. Özellikle sahil kesiminde turistlerin az gelmesinden kaynaklanan bir daralma oldu.

Siz Bilirsiniz Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmeli Tavsiyeleriniz Neler?

Kredi alırken nelere dikkat edilmeli, Kredi alırken nelere dikkat edilir?- Siz istediniz bizlerde bu merakınızı ortadan kaldırabilme adına çok özel bir yazı hazırladık. Hepimiz hayatımızın çeşitli dönemlerinde bankalara kredi için başvuru yapmaya gidiyoruz. Krediler sayesinde gerçekten de hayatımız şekilleniyor. Bir tat geliyor. Monoton geçen yaşam birden daha da anlamlaşıyor. Mal mülk sahibi oluyoruz vs. Ha

About Benjamin