Go to ...

Bankalar kredi vermiyor ise bunları yapabilirsiniz


Bankalar kredi vermiyor, Bankadan kredi alma yolları, Banka harici kredi veren yerler- 7 gün 24 saat kredi haberleri paylaşan kredi dünyasına hepiniz hoş geldiniz. Bankalar 21. yüzyılda oldukça büyük bir misyon ve rol üstlenmeye başladı. Zira verdikleri krediler sayesinde ulaşılamayan ürünleri elde etmemizi sağladılar. Örneğin araba eskiden çok lüks ve zenginlerin binebileceği bir araçtı. Ama bankalar sayesinde artık asgari ücretliler dahi rahatlıkla araba alabiliyorlar.

KREDİNİN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Zamanımızda artık herkes krediye rağbet gösteriyor. Durum böyle olunca da bankalarda değere bindi ve çoğalmaya başladılar. Bir bankanın alternatifini diğer banka sağlayabiliyor. Bizlerde kredi sayesinde ev kurabiliyoruz. İş Kurabiliyoruz. Araba satın alabiliyoruz. Tatile çıkabiliyoruz. Eksik çeyizlerimizi tamamlayabiliyoruz. Evimizin veya iş yerimizin restorasyonunu yapabiliyoruz. Tamam bundan 30 veya 40 yıl öncesine kadar borç para ile ihtiyaçlarımızı giderebiliyorduk.

BANKADAN KREDİ ALMA YOLLARI VE ALTERNATİFLER

Lakin artık devran döndü ve kredi olmadan düğün bile yapamaz hale geldik. Bu açıdan kredi insanların hayatında çok çok büyük bir yer almaya başladı. Lakin her isteyen de kredi alamıyor. Bankalar kendince kurallar geliştirmişler. Bu kuralları yerine getirdiğiniz takdirde kredi kapıları açılıyor. İşte patlakta burada oluyor. Banka şartlarını yerine getiremeyenler nasıl kredi çekebilirler? Ayrıca banka dışında kredi veren kurumlar var mıdır? sorusunun cevabı yazımızın da temelini oluşturacak. ,

BANKALAR KREDİ VERİRKEN HANGİ ŞARTLARI ÖNE SÜRER

Değerli okurlarımız, bankalar kredi verirken üç önemli koşuluda yerine getirmeniz isterler. Bunlardan en önemlisi Temiz bir kredi siciline sahip olmanızdır. Biliyorsunuz ki kara listeye girenler beş yıl kredi çekemiyorlar. Dolayısıyla da kredi sicilleri bozuluyor. İkincisi ise bankalar maaş bordrosu istiyor veya vergi levhası. Gelirine göre sana kredi veririm diyor. Getir gelir belgeni al kredini diyorlar. Üçüncüsü ise kredi notudur. Kredi notunuzun yüksek olması kredi alabilmeniz için şarttır.

BANKADAN KREDİ ALMA TEKNİKLERİ

Bankalar kredi vermek için üç önemli şartı aradığını yukarıda belirtmiştik. Peki bu şartların birini veya bir kaçını yerine getiremezsek bankalardan kredi alamayacak mıyız? sorusunu binlerce hatta yüz binlerce insan soruyor. Zira adam gelirini belgelendiremiyor. Yada kredi notu bankanın istediği kadar yüksek olmuyor. Peki bu durumda ne olacak. Şimdi sizler ile neler yapa bileceğinizi maddeler halinde paylaşacağız.

A) KEFİL GÖSTER, AL KREDİYİ

Kredi çekmeye gidiyorsunuz ve bazen geliriniz yetersiz oluyor ve istediğiniz rakama yetmeye biliyor. Yada kredi notunuz düşük oluyor. Veya kazandığınız parayı belgelendiremiyorsunuz. Bu maddeye genelde inşaat ustaları, mevsimlik işçiler örnek olarak gösterilebilirler. Banka size kredi vermezse bir kefil bankaya sunmanız gerekecektir. Tabi bankaya sunacağınız kefilin yukarıda saydığım 3 şartı taşıması şart. Bu yollardan bir tanesi. Kefil yok diyorsanız bir sonraki maddeye geçelim.

B) TEMİNAT GÖSTER, KAP KREDİYİ

Kredi almanın bir diğer yolu ise teminattır. Sizlerde kredi alabilmek için şartları yerine getiremiyorsanız; gayrimenkullerinizi devreye koyabilirsiniz. Bankalar bu maddeyi sağlayan kişileri genelde geri çevirmez. Bankaya dersiniz ki şehrin şurasında 200 bin liralık bir arsam var. Bankada inceler ve arsanın değerinin %50 sine kadar kredi verir size. Siz kredi borcunuzu zamanında ödemezseniz bile bankanın elinde arsanız vardır bir kere.

Aynı bu şekilde, ev, arsa, dükkan, yazlık vs. gibi gayrimenkuller bankaya teminat olarak sunulabiliyor. Ama siz siz olun kredi taksidinizi aksatmayın. Bir kaç ay borcunuzu bankaya ödemezseniz banka arsanın değerinin altında satışa çıkaracaktır.

BANKA HARİCİ KREDİ VEREN YERLER

Saygıdeğer okurlarımız, bankalar sizlere kredi vermiyorsa; unutmayın ki bu dünyada her şeyin bir alternatifi var. Alternatif bir insanın en büyük silahıdır. Yazımızın bundan sonraki kısmında banka harici kredi nerelerden alabilirim? sorusunu cevaplandıracağız. Özellikle Kara listeye girenler bu bölümü inceleyebilirler. Zira 5 yıl bankalar genelde kredi vermez. Doğal olarak alternatiflere yönelirler.

A) ALTERNATİF KONUT KREDİLERİ

Burada karşımıza ilk çıkan kurum EMİNEVİM dir. Emin evim sayesinde sizlerde faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Sıfır peşinatsız girebilirsiniz bu kredilere. Ekstradan hayat sigortası, ekspertiz vs. istemezler. Sizi bir gruba dahil ederler. Her ay bir kişiye evi alınır. Bu sistemde 100 ay vade ile kredi alacaksanız en geç 51. ayda evinizi alabiliyorsunuz. Ama noter huzurunda kredi çekildiğinden ilk başta da evinizi alabilirsiniz.

İnşaat Firmaları, artık tüm şehirlerde var. Bu firmalar uzun vade ile sizlere konut veriyorlar. Bir bakıma kendi finansmanını kendileri sağlıyorlar. Burada dikkat etmeniz gereken şey imza attığınız belgeyi iyi incelemeniz ve zan altında kalmamanız. Bu kredilerin faizleri düşük olmaktadır. Ayrıca konut sigortası, hayat sigortası, rehin ücreti, ekspertiz vb. giderleriniz bu yolla olmaz.

TOKİ bir diğer konut alabilme yolu ise devlet eliyledir. Hemen hemen tüm şehirlerde var. Metre kareye göre fiyatlar belirleniyor. Alt gelirlide bu konutlardan alabiliyor, yüksek gelirlide. Tabi kura ile satılanlar düşük gelirliler için oluyor. 300 TL kira ile konut sahibi oluyorsunuz. Birde açık satışlı daireler vardır. Burada da önden peşinat ödersiniz. İstediğiniz evi kira öder gibi elde edersiniz.

B) ALTERNATİF TAŞIT KREDİLERİ

Otomobil Firmaları, kendi finansmanlarını, kendileri sağlıyorlar. Benim komşum geçen bankanın birine gitmiş ve 30 bin lira için 15 bin lira da faiz çıkarmışlar. Oda otomobil firmasına gitmiş. 30 bin lirayı 24 ay vade ile yüzde sıfır faizli vermişler. Ne kredi tahsis ücreti nede başka bir şey. Sizlerinde biraz birikmişi varsa 0 KM araba için kredi ihtiyacınızı otomobil firmaları karşılıyorlar. Ha benim o kadar paran yok diyorsanız bir sonraki maddeye geçelim.

EMİNOTO‘da araba alabilmeniz için bir diğer yol. Sıfır peşinat ile bu krediye girebilirsiniz. Bunun tek kötü yani ha deyince arabanızı alamamanızdır. Bunun için noter huzurunda kura çekilir ama çok fazla da sıra beklemezsiniz. Faizsiz araba alma yoludur. Bankadan kredi alamayanlar bu yolu tercih edebiliyorlar. Daha fazla bilgi için emin otoyu ziyaret edebilirsiniz. Emin oto kafama yatmadı derseniz bir diğer maddeye hızlıca değinelim.

Oto Galericiler de artık kendi senetlerini kendileri hazırlamaya başladılar. Arabaları belli bir faizle 48 aya kadar vadelendirebiliyorlar. Faiz oranları biraz fazla oluyor tabi kide. Ama kesinlikle hayat sigortası, kasko, tahsisi ücreti vb. şeyler istemiyorlar.

C)ALTERNATİF İHTİYAÇ  KREDİLERİ

İkrazatçılar ve faktoring şirketleri ülkemizde var. Bunlar yetkili ve izin almış finans şirketleridir. İkrazatçılar belirli bir paraya göre faiz ile para verirler. Senet ile ödersiniz. BDDK ve Merkez Bankasından yetkildirler. Sakın tefeciler ile karıştırmayın. Birde faktoring şirketleri vardır. Elinizde 6 ay vadeli bir çek vardır. Bu çeki faktoring şirketine götürürsünüz ve belli komisyon karşılığında kırarlar. Size paranızı verirler. Sizlerde yolunuza devam edersiniz.

Lakin siz siz olun, yetki belgesini görmeden bu kuruluşlar ile ilişkiye girmeyiniz. Durduk yerde yasal olmayan şeylere kalkışmayınız. Bankadan hangi şartlarda kredi alabileceğinizi ve alternatif kredi yollarını sizlere açıklamaya çalıştık. Bu yazı ile ziyadesi ile istifade edeceğinize inanıyorum. Her kelimesi ve cümlesi bilgi dolu oldu. Bu açıdan sizlerden ricam; bu yazıyı arkadaşlarınızın da görmesini sağlamanızdır. HOŞ KALIN 724KREDİ BİLGİLERİ İLE KALIN…

 

 

Tags: , ,

One Response “Bankalar kredi vermiyor ise bunları yapabilirsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun ve Düşük Faizli Veren Bankalar- Arabasız hayat gerçekten de çok ama çok zor. Araba ile ilgili dünyalar kadar işimiz oluyor. Alışverişlerden tutun da il dışı iş seyahatlerine, oradan da hastaneye kadar adeta elimiz ayağımız oluveriyor arabalar. İddia ediyorum ki bu zamanın en büyük ihtiyacı taşıtlardır.

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber- Milyonları ilgilendiren özel bir ekonomi haberi ile karşınızdayız. Malumunuz bir kaç hafta önce Meclisten Sicil Affı Çıkmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN‘da bu maddeyi onaylamıştı. 27 Ocak 2017 tarihinde de resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Tabi bu karar milyonlarca sicili bozuk vatandaşı havalara uçurdu. Özellikle de esnaf kesimi

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

Kredi borcumu ödemezsem ne olur? Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?- Kredi akrtı borcumu ödeyemezsem veye kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur tarzında çok fazla sorular geliyor. Google de de çok fazla arama konusu oluyor. Bizlerde bu yazımızı, bu sorunun cevabı üzerine şekillendireceğiniz. Herkes kabul edecek ki gerek kredi kartları ile gereksede krediler ile adeta

About Benjamin