Go to ...

Banka Kredi Notu puanı nasıl sorgulanır ücretsiz sorgulama imkanı var mı?


Findeks kredi notu sorgula, kredi notu öğrenme, kredi notu sorgulama ücreti- Son bir kaç yıldır kredi notu oldukça önemli bir konuma yükseldi. Aha kredi notumuz düşmüş deyip, adeta hop oturup, hop kalkıyoruz. Çünkü kredi notu ekonomik hayatımızda ciddi manada etki yapıyor. Öncelikle kredi alabilmemiz de en büyük karar verici husus kredi skorunuz yani kredi notunuz oluyor. Ama sadece bununla da kalmıyor. Zira artık bir çok firma bu notu görmek istiyor.

BANKA KREDİ NOTU SORGULAMA ÖN AÇIKLAMA

Örneğin faktoring şirketleri, ikrazatçılar ve diğer finans şirketleri de bu notu esas almaya başladı. Örneğin şirketler bir sözleşmeye imza atmadan önce, bir birlerinin kredi notu ve risk raporunu görmek istiyorlar. Kredi notu düşük olan bir firma ile kimse ortaklık kurmak istemiyor. Bunun dışında finans şirketleri de işe alım süreçlerinde bu notu dikkate almaya başladılar. Kredi notu 2 -3 yıl da çok fazla değere bindi.

Durum böyle olunca da herkes kredi notunu merak eder oldu. Acaba benim banka kredi puanım ne? diye. Bizlerde bu konuya değinmeye karar verdik. Yazımızın devamında kredi notuna dair bir çok konuya hakim olacak ve bilgi sahibi olabileceksiniz. Dilerseniz şimdide yazımızın detaylarına hızlı bir geçiş yapalım.

KREDİ NOTUNA DAİR HER ŞEY

Dilerseniz yazımızın bu kısmında kredi notu nedir? bu sorunun cevabını verelim. Kredi notu 11 büyük bankanın bir araya gelerek kurdukları Kredi Kayıt Bürosunun Findeks kuruluşu aracılığı ile verilen bir puandır. Genel itibariyle bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve düzenli bir alışkanlığa göre yapmanızla orantılı olarak artmaktadır. Borçlar zamanında ödeniyorsa kredi notu da yüksek oluyor.  Dilerseniz BURADAN Kredi Notu Artırma Teknikleri konu içerikli yazımıza ulaşabilirsiniz.

Kredi notu yüksek olanlar hem diledikleri limitte kredi alabiliyorlar hemde düşük faizden de yararlanabiliyorlar. Kredi notu çok düşük olanlar ise kredi çekemiyorlar. Çekseler de yüksek faiz ve düşük limit ile para alabiliyorlar. Bundan dolayı da herkes kredi notunun yüksek olmasını istiyorlar.

KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI?

Findeks insanları değerlendirirken kolaylık olabilmesi adına 5 farklı kategoriye ayırıyor.Bu kategoriler de bizim risk durumumuzu belirliyor. Banka müşteri hizmetleri bu puan grubuna dayanarak sizin puanınızı değerlendirebilir. Buna göre de kredi alıp alamayacağınız belirler. Dilerseniz şimdide 0 ile 1900 puan aralığında olan 5 grubu teker teker inceleyelim.

  • Birinci Grup; 0 ile 799 puan aralığında olan ÇOK RİSKLİ olanlardır. Rengi Kırmızıdır.
  • ikinci Grup; 800 ile 1299 puan aralığında olan ORTA RİSKLİ olanlardır. Rengi Turuncudur.
  • Üçüncü Grup; 1300 ile 1499 puan aralığında olan AZ RİSKLİ olanlardır. Rengi Sarıdır.
  • Dördüncü Grup; 1500 ile 1699 puan aralığında olan İYİ olanlardır. Rengi Açık Yeşildir.
  • Dördüncü Grup; 1700 ile 1900 puan aralığında olan ÇOK İYİ olanlardır. Rengi Koyu Yeşildir.

 

KREDİ İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALIDIR?

Değerli okurlarımız, rahat bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzun en azından 1500 puana sahip olması gerekir. 1500 kredi puanı iyi bir puan için başlangıçtır. Puanı Çok İyi olanlar yani 1700 ile 1900 puan aralığında olanlar elini kolunu sallaya sallaya kredilerini çekerler. En kolay ve basit işlem bu puana sahip olanlardır. Çok riskli olanlar yani puanı 799’a kadar olanlar genelde başından yasal bir işlem geçmiş kişiler oluyor.

İcra ve haciz gibi olaylarla karşılaşıyorlar. Bankaya olan borçlar ödenmeyince kara listeye giriliyor. Kara listeye girenlerin puanı da 0 – 799 arasında oluyor.Rengi sarı olanlar düşük limitli alabiliyorlar. Rengi turuncu olanların ise kredi çekebilmek için kefil ve teminat sunması gerekiyor.

KREDİ NOTU NEREDEN VE NASIL ÖĞRENİLİR?

Kredi notu findeks tarafından tutulmaktadır. Bu açıdan herkes findeks aracılığı ile kredi notunu sorgulayabilir. Tabi bunun dışında GSM operatörleri ve bankaların müşterileri için sundukları sistemler sayesinde de kredi notu öğrenilebiliyor. Unutmayın ki kredi notunu findeks belirliyor ve tüm bankalarda da bu not geçerli oluyor. Yani bir banka size kredi notunuzdan dolayı kredi vermiyorsa diğer bankada vermeyecektir.

FİNDEKS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME VE ÜCRETİ

Kredi notunu öğrenmek isteyen herkes www.findeks.com’a girmeleri gerekiyor. Açılan sayfada Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından Cep Telefonu numaranızı sisteme giriyorsunuz. Karşınıza 3. şahısların bilmediği ve yalnızca sizin bildiğiniz kişisel veriler çıkıyor. Bu verileri girmeniz gerekiyor. Formu doldurmanız 1 – 2 dakikanızı almıyor. Ardından ödeme bölümüne yönlendiriliyorsunuz.

Burada ödemeyi banka kartınız ile veya kredi kartınız ile gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu hizmetin bedeli olarak da 7,50 TL + KDV ödemeniz gerekiyor. Bu rakamda 8,85 TL’ye denk geliyor. Bu sayede oldukça geniş bir risk raporuna da ulaşmış oluyorsunuz. GSM operatörlerinde bu rakam 9 TL dir. Yinede ucuz ve detaylı risk raporu açısından findeks ile kredi notu öğrenmek doğru olacaktır.

ÜZERİME KREDİ ÇEKİLMİŞ Mİ? YADA ÜZERİME KAÇ KREDİ KARTI VAR? FİNDEKS İLE ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

Malumunuz çok fazla kapkaç olayları ve hırsızlık olayları meydana geliyor. Bir çoğunda amaç kişisel verileri çalmak oluyor. Sonrasında da sahte kimlik ve fotoğraflar ile adınıza kredi çekebiliyorlar. Ayrıca adınıza kredi kartı da alabiliyorlar. Peki bunları findeks aracılığı ile öğrenmek mümkün mü? Elbetteki mümkün. Findeks risk raporu ile Şimdiye kadar kaçta kredi kartınızın olduğunu ve kaç tanesini kapattığınızı ve kaç tanesinin aktif olduğunu görebiliyorsunuz.

Ha sizin daha önce haberinizin olmadığı bir kredi kartı varsa hemen bankayı arayarak kullanıma kattırmanız ve polise müracaat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde Şimdiye kadar çekmiş olduğunuz krediler de gözükecektir. Bunlar hangi bakaya ait ve hangilerini ödemişsiniz karşınıza çıkacaktır. Ha burada farklı ve daha önce haberinizin olmadığı bir verir görürseniz de yasal mercilere başvurmak için bir dakika bile beklemeyiniz.

FİNDEKS KREDİ NOTU İÇERİNDE NELER VAR?

Findeks kredi notu içeriğinde deminde bahsettiğim gibi başta kredi ve kredi kartı bilgileriniz yer alıyor. En başta kredi notunuzu görebiliyorsunuz. Ardından da Türkiye deki ortalamanız gözükecektir. Bankalardaki hesaplarınız açılacak. Bu hesaplardaki paralarınız da gözükecektir. Ek hesaplarınız ve limitleri de çıkacaktır. Adınıza çek var mı? borçlarınız nasıl? risk durumlarını nasıl? çok fazla banka ile ilgili bilgiye ulaşabileceksiniz.

KREDİ NOTUMU ÖĞRENMELİ MİYİM NEDEN?

Ben kredi notunun muhakkak belirli periyotlar ile öğrenilmesi taraftarıyım. Lakin ücret olarak keşke biraz daha az olsaymış. Bununda kolayını yapmışlar. Yıllık paketler alındığında yarı fiyatına geliyor. Kredi notunuz ile ilk önce ekonomik hayatınızın nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Ardından da gerekli önlemleri alarak kredi notunuzu yükseltebiliyorsunuz. Kredi notunuz yükseldikçe ekonomik hayatınızda iyiye gidiyor anlamı taşıyor.

Kredi notunun en özel yanı ise düşük faizli kredi alabilme imkanı sunmasıdır. Sizlerde önceden kredi notunuzu öğrenerek bankaya gidebilir ve kozunuzu masaya yatırabilirsiniz.

ŞOK!!! 1 TL. BKM EXPRESS İLE KREDİ NOTU SORGULAMAK 1 TL

BKM Express’e üye olanlar ve ilk defa alışveriş yapanlar bunu findeks kredi notunu ve risk raporunu satın alarak gerçekleştirirlerse ceplerinden 1 TL çıkıyor. Bu açıdan 5 dakikanızı ayırarak ücretsiz bir şekilde Dijital cüzdan platformu olan BKM Express’e kartlarınızı tanıtabilir ve cebinizde kart taşımamanın ayrıcalığını yaşayarak kredi notunuzu da 1 liraya öğrenebilirsiniz.

Tags: , , ,

One Response “Banka Kredi Notu puanı nasıl sorgulanır ücretsiz sorgulama imkanı var mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Findeks Kredi Notuma İtiraz Etmek İstiyorum Nasıl ?

Findeks kredi notuna nasıl itiraz yapılır? Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Risk Raporu İtirazı, Risk Raporu İtiraz Sorgulama – Kredi notu bir çok kimsenin hayatını çekilmez hale getirebiliyor. Özellikle de dünyamızda bir çok dengenin altında para yatıyor. Maddi güç ile iş ve işlemlerimizi rayına sokuyoruz. Para çok önemli. Yalnız vatandaşta yok. Herkesin yaptığı gibi en ufak

Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Neden?

Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Sebebi Nedir? 724krediler.com‘un değerli okurları, çok özel bir konu ile karşınızdayız. Zira findkes kredi notu hiç olmadığı kadar değerlenmiş durumda. Haliyle insanlarda kredi notunu yükseltmek için çeşitli yollar deniyorlar. Tabi kredi notunu artırmanın en önemli yollarından birisi de kredi çekmektir. Dün bir e-mail aldım. Okurumuz Zakir Bey’in bir

Kredi notunu Aktif banktan kredi alarak yükselt

Findeks Kredi notunu Aktif banktan kredi alarak yükselt, Düşük kredi notuna ihtiyaç kredisi- Düşük kredi notundan şikayet eden ve kredi çekmek haricinde ne yaptıysam bir türlü yükselmiyor? diyenlerin bu yazıyı mutlaka okumalarını tavsiye ediyoruz. Zira bir çok kimseler için bir çözüm yolu ve çıkış kapısı sunmaya çalışacağız. Bu açıdan oldukça fazla önemli bir yazı olduğu

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

Kredi Notuna Göre Ing İhtiyaç Kredisi Üstelik %1,09’dan Başlayan Faizlerle

Düşük Faizli Ing Bank İhtiyaç Kredisi, ingbank kredi notuna göre kredi- Kredi notuna güvenen herkesin bu yazıda toplanmasını rica ediyorum. Zira çok özel bir kredi haberi ile karşınızdayız. Yalnız kredi notu daha düşük olanlar bu kampanyayı değerlendirebilir. Zira diğer bankalar bazen kredi notundan dolayı kredi veremeyebiliyor. Haliyle de bu kampanyanın muhatabı yüz binlerce hatta milyonlarca

About Benjamin