Go to ...
RSS Feed

Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi İçin Kredim Akbank


Akbank İhtiyaç Kredileri,  Kredim Akbank- Yine geldik bir kredi haberinin tanıtımına. Krediler hayatımızda çok önemli bir yer edinmiş durumda. Aynı su gibi, ekmek gibi kredileri de kullanmaya başladık. Artık kimse para biriktirmek için yıllarca beklemiyor. Çekiyor kredisini sonrasında de hayallerini gerçekleştiriyor. İhtiyaçlar artık ötelenmiyor ve ötelenemiyor. Hatta ve hatta yatırımlar bile krediler ile gerçekleştiriliyor. Tabi konut kredisinden söz etmiyorum.

KREDİLER HEM İHTİYAÇLARA HEMDE YATIRIMLARDA REVAÇTA

İhtiyaç kredisi yatırımın yeni adı oldu. Herkes aldıkları krediler ile ya ticarete giriyor, ya döviz alım satımı yapıyor, ya altın alıp satıyor yada araba alıp satıyorlar. Kimisi forex’de değerlendiriyor kimisi de borsada. Tabi birde ihtiyaçlar var. Eşyalarını yenileyenlerden tutun da yurt dışı seyahatine kadar. İhtiyaçların ardı arkası kesilmiyor ki. Birini gideriyoruz, diğeri geliyor. Tabi buna para dayanmıyor ki. Doğal olarak bankalardan kredi çekme ve alma durumunda kalıyoruz.

İYİ AMA HANGİ BANKA?

Kredi çekiyoruz çekmesine ama kazık yemekten de bıktık. Bir bankada 10 bine artı 3 bin lira faiz alınırken diğer başka bir bankada da 6 bin lira alınıyor. Tamı tamına iki katı. Yaw şu banka iyidir diyoruz ama bir bakıyoruz alttan alttan fazladan kuyumuzu kazmışlar. Biri dosya masrafı yok diyor ona kanıyoruz ama bir bakıyoruz hayat sigortasından alacağını tahsil etmiş zaten. Burada da haliyle şu soru ortaya çıkıyor; İyi ama hangi banka en doğru seçim

Aslında burada kötünün iyisini tercih etmemiz gerekiyor. Zira ülkemizdeki faiz oranları gerçekten de yüksek. Burada kredi haber sitelerini çok önemli bir görev düşüyor. Zira yanlış yönlendirme yapanlar vatandaşı da aldatmış oluyor. Bizlerin hiç bir finans kuruluşu ile ilişkimiz ve irtibatımız yok. Bu açıdan en doğru seçimi yapabilmeniz için bankaların en yeni kredi haberlerini sizler ile paylaşıyoruz. Örneğin bugün Akbank ihtiyaç kredisinden söz edeceğiz. Bu sayede kafanıza uyarsa tercih edebilirsiniz.

KREDİM AKBANK ÖZELLİKLERİ

Değerli okurlarımız, bu kredinin vadesinin maksimum 48 ay olduğunu söyleyerek yazımıza devam edelim. Faiz oranı ise %1,25’ten başlıyor. Bunun dışında kredinizi şimdi alıp 3 ay sonra ödeyebiliyorsunuz. 3 ay ertelemeli kredi imkanınız var yani. İster mobil şubeden, ister internet şubeden, ister telefon bankacılığından ve online başvuru imkanı vardır. Az sonra sizler için detaylı hesaplamalarını ve faiz oranlarını vereceğiz. Kredi vadesi en fazla 48 ay olduğunda 3 ay ertelemeli alırsanız 45 ayda geri ödemeniz gerekir.

Ertelemeli kredi alındığın da ilk taksitte erteleme faizi tahsil ediliyor. Bunu belirtmekte fayda var. Şubeye gidip kredi kullanmak isteyenlerin yanında bulundurması gereken bazı belgeler vardır. Bunlar; Nüfus Cüzdanı aslı, adres teyidi için ikametgah veya herhangi bir fatura, Gelir belgesi yani maaş bordrosunu sunmalısınız. Maaşınızı Akbank’tan alıyorsanız maaş bordrosuna gerek yoktur. Bunun dışında bir de hizmet dökümü de sunmalısınız.

FAİZ ORANLARI NASIL BELİRLENİR?
  • %1,25 Faiz oranı 1 Ay ile 24 arasındaki vadelerde ve 25 bin lira ve üstü kredi alımlarında tüm vadelerde geçerlidir.
  • %1,29 Faiz oranı 25 bin lira ve üstü kredi alımlarında 25 Ay ile 48 arasındaki vadelerde geçerlidir.
  • %1,35 Faiz oranı 15 bin lira ve üstü kredi alımlarında 25 Ay ile 48 arasındaki vadelerde geçerlidir.
  • Farklı vadelerde ve tutarlarda faiz oranları değişebiliyor.

 

ÖRNEK HESAPLAMALAR

10.000 TL Krediyi 24 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,25 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 499,24 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 50 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %20,1741 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 12.031,81 TL olarak hesaplanmıştır.

25.000 TL Krediyi 24 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,25 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 1.248,10 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 125 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %20,1741 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 30.079,52 TL olarak hesaplanmıştır.

10.000 TL Krediyi 36 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,35 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 368,79 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 50 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %21,7051 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 13.326,37 TL olarak hesaplanmıştır.

25.000 TL Krediyi 36 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,25 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 903,81 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 125 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %19,9885 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 32.682,18 TL olarak hesaplanmıştır.

10.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,39 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 304,39 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 50 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %22,3028 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 14.460,73 TL olarak hesaplanmıştır.

25.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alırsanız faiz oranı %1,25 olarak elde edersiniz. Aylık taksit tutarı 734,37 TL dir. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i olduğuna göre 125 TL ödeyeceksiniz. Toplam Yıllık Maliyet oranı ise %19,8947 dir. Bunun dışında Toplam geri ödeme tutarı ise 35.375,24 TL olarak hesaplanmıştır.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Bu krediyi aldığınızda hayat sigortası da yaptırmanız gerekiyor. Hayat sigortası aldığınız kediye göre, vadesine göre, yaşınıza ve cinsiyetinize göre değişiklik gösterebiliyor. Ama bizler yinede ortalama sigorta prim tutarının kredinin %13,82’si kadar olduğunu söyleyelim. Toplam geri ödeme tutarında kredi taksitlerinin yanısıra kredi tahsis ücreti de eklenmiştir. Akbank başvurunuzu dilediği gibi değerlendirmeye ve sonuçlandırmaya yetkilidir.

Son söz Akbank’a aittir. Bu açıdan yukarıda saydığım belgelerin haricinde dilerse ekstradan belge ve kefil de isteyebilir. Online başvuru için bu webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx linki kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tarayıcınızı yapıştırmak. Sonrada ilgili sayfa açılacaktır zaten.

Değerli okurlarımız, kredim akbak’ta konulu kredi haberini sizler için inceleyerek anlatmaya çalıştık. Umarım sizler açısından da faydalı bir yazı olmuştur. Şatlar bana uyuyor diyorsanız akbank bir tık kadar ötenizde. İster şubeden daha fazla bilgi alabilir isterseniz de internet adresinden direkt olarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bizler şimdilik müsaade istiyoruz. Yeni ve özel kredi haberleri için mutlaka bizleri takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCA ETSEM BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Vakıfbank’dan Kamu Personeline Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

%1,16 faiz oranlı Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

50 bin TL Taşıt Kredisini 48 Ay Vade İle Uygun Faizli Veren Bankalar

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar