Go to ...

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin Lira KOBİ Kredisi Başvurusu


2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği, KOBİ’lere 50 bin lira faizsiz kredi- Duyduk duymadık demeyin… Peynir ekmek yemeyin… Durmayın da tüm KOBİ’lere haber verin. Çünkü 2017 yılı için KOSGEB’ten çok özel bir kredi haberi geldi. Bu sıralar ekonomi de biraz sıkıntı var. Özellikle sahil kesiminde turistlerin az gelmesinden kaynaklanan bir daralma oldu. KOBİ’ler de haliyle sıkıntı içerisindeler. Bende turistik bir sahil kentinde ikamet ediyorum.

KOBİLER SIKINTILI MADDİ KAYNAĞA İHTİYAÇ DUYUYORLAR

Herkesin ağzında şu kışı bir atlatsak lafı var. Personel maaşları ödeyemeyenler vs. Tabi ülke genelinde KOBİ’lerin desteklenmeye ihtiyaçları var. Hani bunu sadece belirli bir bölgeye endekslemek doğru değil. Herkesin kendine göre bir sıkıntısı var. Bende ufak bir bölgenin sıkıntısından söz etim. KOBİ’lerin alt yapılarını yenilemeye, teknolojik ekipmanlar almaya ve farklı pazarlara açılmaya ihtiyaçları var. Bunların olabilmesi için de Maddi kaynağa ihtiyaç duyuyorlar.

KOSGEB FARKLI PROJELER İLE KOBİLERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bir çok kobinin ilk kapısını çaldıkları yer KOSGEB dir. Zira bankalar dünya kadar faiz almaktadırlar. Aldığın kredinin yarısı kadarda kredi ödersin. Üstelik teminat gösteremezsen de kredi alamazsın. Dolayısıyla bankalardan kredi alma işi öyle kolay bir durum değildir. Bu açıdan KOSGEB Kobilere destek olabilmek için onlarca proje geliştirerek sunmaya çalışıyor. Kiminin yararlanma miktarı bir milyon lira iken kimisinin de 50 bin lira oluyor. Kimisi hibe kimisi faizsiz kredi oluyor.

2017 YILI SIFIR FAİZLİ 50 BİN LİRA KOBİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu proje ile işletmelerin yararlanabilecekleri kredi miktarı en fazla 50 bin lira olabilecektir. Şimdi bu kredinin bence en güzel yanı ilk 12 ay boyunca taksit ödememenizdir. Eve yanlış duymadınız ilk yıl aldığınız kredinin taksitlerini ödemezsiniz. Daha sonra da 36 ay vadeli geri ödersiniz. Ama bunu da 3 ayda bir eşit taksitler ile ödersiniz. Bu da çok önemli bir mevzu. Bunun dışında kredi faizi olarak da %0 uygulanacaktır. Yani faiz alınmayacaktır. sıfır faizli kredi.

Şimdi bunu alabileceğiniz bankaları az sonra sayacağız ama burada bir sıkıntı hemen göze çarpmaktadır. Bankalar kredi vermek için teminat istiyorlar diye. Sizlerde eğer teminatta sıkıntı çekiyorsanız Kredi Garanti Fonun’dan ilgili bankalar aracılığı ile kefalet alabilirsiniz. Böylece bu sorununuz da ortadan kalkmış olur. bankalara da bu şekilde gelecek kobilere daha da olumlu davranılması söylenmiştir.

2017 YILI SIFIR FAİZLİ 50 BİN LİRA KOBİ KREDİSİ AYRINTILARI

Esasen bu kredi kampanyası 2016 yılından beri yapılmaya başlanmıştı. KOSGEb veri tabanına kayıtlı, 2015 KOBİ beyannamesi onaylı olan ve KOSGEB’ten de yasaklı olmayan işletmeler biraz daha şanslı olacak. Zira 10 kişiden az çalışanı ve yıllık net satış hasılatı bir milyonun altında olanlara öncelik verilmektedir. Başvuru yaptığınızda güvenlik soruşturmasından geçiriliyorsunuz. Deminde dediğim gibi ödeme de öncelikli sıralamada hasılat sayısı ve çalışan sayısına bakılıyor.

Bu arada 2015 yılında çıkarılan ve esnaf ve sanatkarlara kullandırılan 30 bin lira destekten yararlananlar buna başvuru yapamıyor. Başvuruların 10 şubat ile 20 şubat 2017 tarihi aralığında yapıldığını da belirtelim. Bu açıdan elinizi çabuk tutun. Hatta tüm kobilere de söyleyin. Başvurunuzu bu sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/ linki kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başvuru yapacakalrın ilk Etapta KOSGEB’e kayıt olmalarına da gerek olmuyor.

Kredi onaylandıktan sonra KOSGEB veri tabanına kayıt olarak KOBİ beyannamesini oluşturuyorsunuz. 27 şubat 2017 tarihinden başlanarak, kredi başvurusu yapanlara sms ve e -mail ile bilgilendirmede bulunulacak. Sizlerde bu sayede aşağıda belirttiğimiz bankalardan birisine giderek kredi faiz desteğinden yararlanabileceksiniz. Dilerseniz bankaları da sayalım hemen

ANLAŞMALI BANKALAR HANGİSİ?
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank 
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Qnb Finansbank

 

Değerli KOBİ‘lerimiz kısa bir süreniz var. Sizlerde maddi sıkıntı çekiyorsanız ve faizsiz 50 bin liraya kavuşmak istiyorsanız, bu yazımızı ve kampanyayı değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken online başvuru yapmak. Ben bu durumun çok büyük bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Bir çok KOBİ’nin de 50 bin liraya muhtaç olduğunu biliyorum. Bizden söylemesi. Artık değerlendirme işi de sizlere kalıyor.

SİZLERDEN RİCAM 50 BİN LİRA KOSGEB KREDİSİ HABERİMİZİ TÜM KOBİ’LERİN DE GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞMANIZ.

QNB Finansbank KOBİ KGF Kredileri

Garanti KOBİ Hazine Destekli PGS Kredisi

 

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Finans Ekonomi

50 bin TL Taşıt Kredisini 48 Ay Vade İle Uygun Faizli Veren Bankalar

48 ay vadeli 50.000 TL taşıt kredisini en uygun ve en düşük faizli vere bankalar- Artık sanayiden bıktım diyenlerden misiniz? Durmadan sizin külüstürünüz de sizleri sanayiye götürüp getiriyorsa neden, durmadan tamir parası harcayıp duruyorsunuz ki? Otomobil firmalarının o kadar güzel sıfır kilometre araç kampanyaları var ki. Sanayiye para kaptıracağınıza adam akıllı, bir araba sahibi olun ve

About Benjamin