Go to ...

Garanti KOBİ Hazine Destekli PGS Kredisi


Garanti Bankası Kobi KGF kredileri, kredi garanti fonu destekli kredi garanti de- 724krediler.com olarak KOBİ’lerimiz için en yeni ve en işlev gören kredi haberleri yapmaya devam ediyoruz. Biliyorsunuz ki, KOBİ’lerimiz ekonomimizin %99’unu oluşturuyor. Yani ülke gelişimi adına çok büyük bir gücü oluşturuyor. İşçi istihdamından tutun da ödenen vergilere kadar önemli bir misyon üstleniyorlar. Bu açıdan Gerek devlet kurumları gerekse bankalar KOBİ’ler için ellerinden geleni yapmaya gayret gösteriyorlar.

KOBİ’LERİN EN BÜYÜK SIKINTISI MADDİ KAYNAK

Kobi olmak gerçekten de kolay değil. İhale almak, iş yapmak, personel çalıştırmak, maaşlarını ödemek, vergileri ve SGK ödemelerini yapmak, ortaklıklara girmek büyük bir ticari bilgi, kabiliyet, yetenek ve sermaye gerektirir. İnovasyon yani çok özel bir fikriniz vardır ama bunu pratiğe ve teoriye aktarmanız gerekir. Ama bunun için de maddi kaynağa ihtiyacınız vardır. Üretim, satış ve pazarlamada da yine aynı şekilde maddi kaynağa ihtiyacınız olacaktır. Bu açıdan KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı Maddi Kaynak.

KOBİ’LER İÇİN NAKİT ÇÖZÜM YOLU KOSGEB VE BANKALAR

2016 Yılında gerek kobilere gerekse de kendi işini kurmak isteyenlere KOSGEB tarafından yapılan yardımın sayısal verisi 2.750’nin biraz üstünde. Tamam bu rakam fena değil ama ülkemizde milyonlarca kobi var. Ayrıca KOSGEB kredileri için de şartlar ve yerine getirmeniz gereken kurallar oluyor. Bundan dolayı da herkes bankalara yöneliyor. İş yapmak isteyen, büyümek isteyen ve gelişmek isteyen her KOBİ çözümün banka Kredilerinde olduğunu biliyor.

MAALESEF TÜM KOBİ’LER BANKALARDAN KREDİ ALAMIYOR

KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı kredi alamama noktasında oluyor. Bankalarda dünkü çocuk değil ve kendilerine göre bazı şartlar geliştirmişler. Paralarını geri alamama korkusu var. Bu açıdan teminat sunabilen kobilere kredi veriyorlar. Teminat sunamayan Kobiler ise maalesef ki kredi alamıyorlar.

KREDİ GARANTİ FONU İLE KREDİ ÇEKMEK ÇOK KOLAY

Kredi Garanti Fonu KOBİ’lere destek olmak adına onlara ihtiyaç duydukları teminatı sunuyorlar. Bu teminatı gören bankalarda daha rahat bir şekilde kredi verebiliyorlar. Görevlendirdiği ve yetkilendirdiği bankalar aracılığı ile kobiler ihtiyaç duydukları krediye çok daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Kredi alınabilecek bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası dır. Yazımızın devamında Garanti Bankası Kobi KGF Kredilerinden söz etmeye çalışacağız.

GARANTİ BANKASI KOBİ HAZİNE DESTEKLİ (KGF) KREDİLERİ

Sizlerde teminat gösteremediğinizden dolayı kredi alamıyorsanız Kredi Garanti Fonu sayesinde krediniz Garanti Bankasında sizleri bekliyor. Hazine Destekli PGS (Portföy Garanti Sistemi) kefaleti ile rahat bir nefes alıyorsunuz. Alabileceğiniz en az minimum kredi limiti 10 bin liradır. En üst limit ise 2.940.000 TL dir. Bu rakam küçümsenecek ve bir kenara itilecek para değil. Tüm işlerinizi rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

GARANTİ HAZİNE DESTEKLİ PGS AYRINTILARI

En düşük vade ise 6 aydır. Alınabilecek en yüksek vadenin ise 36 Ay olduğunu belirtelim. Bu belirttiğimiz vade KOBİ’ler ile Kadın ve Genç Girişimci Kobileri kapsıyor. İhracatçı kobiler için vade sayısı maksimum 6 aydır. Bunun dışlında İhracatçı kobiler Eximbank için 60 ay vadeli krediye teminat mektubu da alabiliyorlar. Kredi Garanti Fonu alacağınız kredinin %85’ine kadar kefalet sağlıyor. Bu sayede 100 bin lira aldığınız da 85 bin lirasına kefalet almış oluyorsunuz.

2.940.000 TL aldığınız da ise 2.500.000 TL’sine kefalet alabiliyorsunuz zaten. geri kalanıda sizin teminat göstermeniz gerekiyor. Geri kalandan kastım %15’lik kısım yani. Kredi Garanti Fonu yıllık verdiği kefaletin %0,5’i kadar komisyon alır. Bunun dışında başvuru ücreti olarak da 250 lira alırlar. Tabi Garanti Bankasının da Kredi Tahsis ücreti gibi kendine göre ücretleri olabilir. Bunu bilerek gidiniz kredi çekmeye.

UYGUN BAŞVURU KRİTERLERİ NELERDİR?

Her şeyden önce başvuru yapacak kişinin KOBİ vasfını taşıyor olması gerekiyor. Tutup da bireysel bir kişi bu krediye başvuru yapamaz. Başvuru yapacak kişilerin iflas etmiş, yada iflasın erteleme yapmış veya konkordato sürecinde olmaması gerekiyor. Bunun dışında Vergi borcunuzun ve SGK borcunuzun olmadığına dair 30 gün içerisinde alınmış bir belgeninde olması gerekiyor. Eğer borcunuz varsa bunun yapılandırıldığına dair bil belge sunmalısınız.

Ayrıca yapılandırmanın da bozulmamış olması gerekiyor. Eğer böyle bir durumunuz varsa alacağınız kredinin %20’sini öncelikle bu borçlarınızı kapatmada kullanabiliyorsunuz. Bu maddeye öncelikle dikkat etmenizi rica ediyorum. Bende bilhassa bu bilgiyi sizler ile paylaştım.

ÖZEL BAŞVURU KRİTERLERİ

KOBİ’LERDE: Yatırım kredileri hariç, KOBİ’lerin en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmanız da gerekiyor. KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİ KOBİ’LERDE: Bunların başvuru tarihi itibariyle en az 2 yıldır faaliyet gösteriyor olması gereklidir. Genç girişimcilerin KOBİ’hisselerinin en az %50’sine sahip olması gerekiyor. Ayrıca en az ilkokul mezunu ve 30 yaşını da doldurmamış olması şart. Kadın girişimcilerde de hisselerin %50’si en az kendinin olmalı.

İlkokul mezunu olmalı ve 55 yaşını da doldurmamış olmalı. İHRACATÇI KOBİ’LERDE: Başvuru yaptığınız tarih itibariyle en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmanız gereklidir. Yatırım kredilerin yalnız bu şart aranmıyor. İhracat veya döviz kazandırıcı faaliyetlerinizin de olması gerekiyor.

Sevgili KOBİ’ler, bankalar bana kredi vermiyor diyorsanız, garanti bankasını değerlendirebilirsiniz. Hazır Kredi Garanti Fonu da sizlere destek oluyorken bu fırsattan yararlanın. Bu sayede işlerinizi ve alt yapınızı geliştirin. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşuruz.

BU ARADA YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞIRSANIZ, HEM BİZ HEMDE DİĞER KOBİLER ÇOK FAZLA MEMNUN KALACAKLARDIR.

Ev Hanımları Mikro Kredi ile Kendi İş Hayatına Atılıyor

 

 

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

%1,29’dan Başlayan Faizler İle Kurban Bayramı Krediniz Garantide

Garanti Bankası 2017 Kurban Bayramı Kredi Kampanyası, Garanti Bankası Bayram Kredisi, Hesaplı ve Uygun Kredi – Sevgili okurlarım, sizlerin de kredi çekmek için sabırsızlandığını biliyorum. Zaten piyasa kurban bayramı kredi kampanyalarıyla doldu taştı. Ama sizlere tavsiyem Kurban bayramına son bir iki haftaya kadar beklemeniz. Zira bırakın ki bankalar eteklerindeki taşlarını döksünler. Bir bakalım hangi banka

Garanti Bankası ile Yaz Krediniz Anında Hesabınızda

Garanti Bankası Yaz Kredisi, Hızlı İhtiyaç Kredisi, Garanti Uygun ve Hesaplı Kredi – İlkbaharın sonunda, geldik yine yaz aylarına. Havalar sıcak olsa da, bizler için tatil zamanı. Kimimiz Ak denizin sıcak kumlarına kendini bırakacak, kimimiz ise Kara denizin o eşsiz manzarasını seyrederek, yorgunluğumuzu atacağız. Tabi herkesin yine eşitli ihtiyaçları söz konusu. Kına geceleri ve düğünleri de es

Garanti Bankası 2017 Ramazan Bayramı İhtiyaç Kredisi Hemen Hesabınızda

Garanti bankası Bayram kredisi, Ramazan bayramı ihtiyaç kredisi, hemen, acil, hızlı kredi – Ne mutlu ki ramazan ayına ulaşabildik. Şuan ramazan ayının ilk haftası içerisindeyiz. Tabi herkesin kendince masrafları var. Ama asıl masraf, ramazan bayramında. Zira yaz tatili de ramazan bayramına denk geliyor. Örneğin tüm çocuklar baba evinde buluşabilecek. Bayramdan sonra da güzel bir tatile

Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası Fırsatını Kaçırmayın

Garanti Bankası uygun faizli ve hesaplı bahar kredisi özellikleri- Havalar ısınmaya başladı. Her yer cıvıl cıvıl. tabi bizim de kanımız hızlı akmaya başladı. Aylardır tek bir odada kapılı kaldık durduk. Ama artık doğanın bu müthiş getirisinden yararlanmaya çalışacağız. Örneğin kahvaltıcılar iş yerlerini açmaya başladılar bile ama tabiki de maddi sıkıntı içerisindeler. Yada evin badanasından tutunda,

Garanti Bankası Bonus American Express Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası Bonus American Express Kredi Kartı Başvurusu- Özel bir kredi kartının tanıtımı ile karşınızdayız. Herkes kredi kartı taşıyor. Ama bir çok kimse kartının ne özelliklere yaradığını bilmiyor. Zaten piyasadaki bir çok kredi kartının da harcama yapma özelliğinin dışında hiç bir özelliği yok. Sadece belirli bir limit var ve siz bu limit dahilinde harcama yapıp

About Benjamin