Go to ...

Ev Hanımları Mikro Kredi ile Kendi İş Hayatına Atılıyor


MikroKredi nedir? Mikro kredi nasıl alınır? Mikro kredi başvuru şartları ve detayları burada- Sevgili okurlarımız, ablalarımız, annelerimiz, teyzelerimiz ve bacılarımız, bu yazımızı sizlere özel olarak hazırladık. Anadolu insanı vefakar ve cefakardır. Dünyadaki hiç bir bayan, bizim ülkemizdekiler kadar anlayışlı ve güçlü olamaz. Kurtuluş savaşında ninelerimizin yaptıkları takdire şayandır. Günümüzde de hanımların çocukları için ve ailesi için yaptıkları farksız dır.

KENDİ İŞİ YERİNİZİ AÇMAYI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Şuan hayat şartları çok zor. Tek maaş ile geçinmesi daha da zor. Pazara para yetiştirmek zorundasındır. Çocukların ihtiyaçlarını gidermek zorundasınız. Dolayısıyla size sıra gelinceye kadar belkide yıllar geçer. Aslında ev hanımlarının becerikli oldukları bir kaç tane işi vardır. Ütü den tutunda lezzetli yemeklere, oradan da dikiş nakışa kadar. Peki bu becerilerinizi paraya dökmeyi hiç düşündünüz mü? Neden sizin de bir iş yeriniz olmasın ki?

MİKRO KREDİ SEÇENEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Tabi şimdi hepimiz iş yeri açmak istiyoruz ama hangi parayla diye soracaksınız? Bu soruyu sormakta da çok haklısınız. Çünkü bankalar gelir belgesi olmayanlara kredi vermiyor. Kim destek olacak ki? diye düşünebilirsiniz. Bizlerde sizlere bir müjdeli haber vermek istiyoruz. Zira kendi işini kurmak isteyen bayanlara Mikro Kredi desteği veriliyor. Sizlerde bu sayede hem kendi işinizi kurabilecek hemde ihtiyaçlarınızı istediğiniz zaman alabileceksiniz. Dilerseniz şimdide detaylara inelim.

MİKRO KREDİ Mİ? BİRAZ AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ?

Mikro kredi ile binlerce ev hanımı kendi işyerlerini kurdular. Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) sizlere destek oluyor. İş yerinizi açabilmek için sizlere ihtiyaç duyduğunuz maddi kaynağı sağlıyor. Özellikle de maddi kaynağa ulaşım güçlüğü çeken kişiler bundan faydalanmalı. Yani bankalar kredi vermiyorsa düşünebilirsiniz. TGMP grup eksenli oluşturulacak işlere imza atıyor. Bundan dola iş yeri açmak isteyenlere grup olmayı ve takım kurmayı aşılıyor.

MİKRO KREDİ DETAYLARI

Öncelikle kendiniz dahil 5 kişilik bir grup kurmanız gerekiyor. Yalnız bu grubun akrabalık ilişkilerini barındırmaması gerekiyor. Çünkü gruptaki herkesin sorumluluğu aynıdır. Bu açıdan anne kız, hala, gelin, yeğen, görümce gibi akrabaların yerine okul arkadaşı yada mahalle arkadaşınızdan tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede kimse kimseye de iş buyuramaz. Ve eşit bir şekilde iş yapılır. Bu açıdan grubunuzu kurduğunuzda iyi anlaştığınız kişileri dahil etmenizde fayda var.

NE İŞ YAPACAĞINIZI KARARLAŞTIRIN

Grup üyeleri hazırsa şimdi sırada işe karar verme var. Burada tüm grup üyelerinin iş noktasında bilgi ve becerilerinin bir birlerine yakın olması gerekir. Hani biri pasta yapmaktan hoşlanıyor, diğeri halı örmekten hoşlanıyorsa bu sıkıntı oluşturabilir. Ama diyelimki tüm grup üyeleri de örmeden hoşlanıyor, yada yemek yapmaktan hoşlanıyor olabilir. İş fikri çok. Merak etmeyin. Az araştırırsanız dünya kadar fikir karşınıza çıkacaktır.

Mesela çok fazla tutacak bir fikir sizler ile paylaşacağım. Herkes sonbahardan salçasını, tarhanasını, konservelerini, kurutmalıklarını, zetinlerini vs. hazırlıyor değil mi.Peki bunu ticarete dökmeye ne dersiniz? Hem organik, hem el yapımı, fabrikasyon olmayan ürünlere herkes seve seve atlar. Yapraklarınızı salamuraya basarsınız, Turşularınızı yaparsınız. Bunun için çok fazla tecrübeye yada masrafa da gerek yok. Zaten sizin evde yaptığınız işlerden.

TÜRKİYE GRAMEEN MİKROFİNANS PROGRAMI İLE İLETİŞİME GEÇİN

Sizlerde kendinize göre bir iş belirledikten sonra artık yapmanız gereken şey, TGMP ile iletişime geçmek. Dilerseniz bu tgmp.net/tr/subelerimiz/0 link ile şubelere, telefonlarına ve adreslerine ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin tüm şehirlerde hatta bazı ilçelerde bir şubeleri bulunuyor. Telefonla iletişime geçin randevu alın. Sonrada 5 bayan yetkililer ile görüşmeye gidin. Yapmak istediğiniz işinizi anlatıyorsunuz. Yetkililerde sizleri dinliyor.

EĞİTİM SÜRECİ VE KREDİ ALMA

Daha sonrasında ise sizler için eğitim süreci başlıyor. 3 günlük bir eğitime tabi tutuluyorsunuz. Burada zor bir şey öğretilmiyor. TGMP hakkında bilgiler veriliyor. Kredi alma şartları ve geri ödeme koşulları anlatılıyor. Anlayacağınız sistem ve işleyişi anlatılıyor. Eğitim bittikten sonrada krediniz veriliyor. Aldığınız kredinin faizi olmuyor. Sadece hizmet bedeli düşülüyor. Ayrıca bu krediyi de hafta hafta geri ödüyorsunuz. Toplamda 46 haftada aldığınız krediyi bitiriyorsunuz.

Kuracağınız işte çok fazla masrafta gerektirmiyor. Bir dükkan ve ekipmanlarınız yeterli olacaktır. Alınan krediden tüm grup üyeleri sorumludur. Birisi ödemiyorum derse diğerleri ödemek zorundadır. Bu açıdan bir birinizi bağlayıcıdır. İş yaparken bir birinize kenetlenme ve çok daha fazla üretme açısından düşünülmüş. Bir kişinin yaptığı iş bellidir. Ama 5 kişinin yapacağı iş dünyalar kadar olacaktır. Takım çalışmasını ve ruhunu da öğrenmiş olacaksınız.

60.000 KADIN İŞ SAHİBİ OLDU

Bana vermezler demeyin. Çünkü bunun amacı tüm ev hanımlarını iş hayatına katmak. 13 yılda toplamda 569 milyon lira mikro kredi dağıtılmış. Ayrıca 60 binden fazla kişide iş sahibi oldular. Neden size de verilmeyecek ki? Hem ev işinizi yapar hemde işinize sahip çıkarsınız. Veriler ortada. TGMP’ye gidip eğitim aldıktan sonra kredi alma imkanınız çok yüksek. Bizden söylemesi. Yeni ve merak edilen kredi konuları için bizi takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCAM BU YAZIYI TÜM BAYANLARIN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

TOBB Denizbank Nefes Kredisi Detayları ve Başvurusu

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

 

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Finans Ekonomi

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Anında ve Kolay İhtiyaç Kredisi Kurban Bayramına Özel Fibabanka’da

Fibabanka Bayram Kredisi, Fİbabanka 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, SMS ile kredi, hızlı başvuru, hesaplı ve uygun kredi – Değerli dostlarım, öyle sanıyorum ki, kurban bayramı için son kredi haberi kampanyası ile karşınızdayım. Bankalar diyeceklerini söylediler. Millette bayram planını hazırladı. Şimdi sıra bu kampanyalar arasından bir tanesini seçmek. Öyle banka banka dolaşmanızı da gerek yok.

Vakıfbank 20.000 TL En Uygun Geleneksel Kurban Bayramı Kredisi

2017 Vakıfbank kurban bayramı ihtiyaç kredisi kampanyası, düşük faizli bayram kredisi, sms ile başvuru – Arkadaşlar kredi çekmek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Bayrama 3 hafta kadar bir süre kaldı. Lakin sizlerden ricam bir kaç gün daha dişinizi sıkmanız. Zira diğer bankalar da 2 – 3 güne kredi kampanyasını açıklayacaktır. Örneğin bugün Vakıfbank kurban bayramına özel kredi kampanyasını

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Vakıfbank Düşük Faizli Bahar Kredisi Kampanyası TC ile Başvuru

Vakıfbank Bahar Kredisi Kampanyası, düşük faizli ihtiyaç kredisi fırsatı – Sevgili okurlarımız, yine bir birinden özel ve güzel kredi haberlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bugün de oldukça özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Malumunuz artık kredisiz yapamıyoruz. Krediler hayatımızı şekillendiren asıl unsurlardan bir tanesi. Geçenlerde yapılan bir istatistiği incelediğimde evlenenlerin 3’te birinin kredi ile evlendiğini

About Benjamin