Go to ...

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber


Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber- Milyonları ilgilendiren özel bir ekonomi haberi ile karşınızdayız. Malumunuz bir kaç hafta önce Meclisten Sicil Affı Çıkmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN‘da bu maddeyi onaylamıştı. 27 Ocak 2017 tarihinde de resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Tabi bu karar milyonlarca sicili bozuk vatandaşı havalara uçurdu. Özellikle de esnaf kesimi açısından çok iyi karşılandı.

SİCİL AFFI İSTİSMAR EDİLDİ

Çünkü kredi alamadığı için iş yapamayan esnafın büyük bir bölümü ya iş yerini kapatmış, yada daha da küçülmüştü. Sicil affı vatandaş kesimince oldukça olumlu karşılandı. Bizlerde gelişmeleri anında okurlarımız ile paylaşarak vatandaşların meraklarını gidermeye çalıştık. Tabi ki de elde olan bilgilere dayanarak. Lakin bu konuyu istismar eden bazı siteler maalesef vatandaşı yanlış yönlendirdi. Bu sitelerin tek amacı site hitini artırmaktı.

Anlayacağınız site tıklansın da vatandaş yanlış bilgilense de olsa olur anlayışıyla haber yaptılar. Artık vatandaş kredi çekebilecek haberlerine aldanan kişiler İlk mesai gününde bankalara koştular. Ama elleri boş döndüler. Sitelerce vatandaşa boş ümitler verildi. Bizler ise her zaman temkinli davranarak, açıklamanın beklenilmesini tavsiye ettik. Nitekim TBB Risk Merkezi tarafından açıklama geldi. Bizlerde hem bu açıklamayı paylaştık.

Hemde hemen kredi çekilemeyeceğini, kredi notuna af getirilmediği yazılarımız ile paylaştık. Sicil affı getirilse dahi bankaların bazı koşulları olduğunu ve bu şartlar yerin yerine getirilmesi gerektiğini açık bir şekilde belirttik. Kredi notu 900 puan olan kişi sicil affı kaldırılmış olsa bile kredi alamaz. Benim şahsi görüşüm Sicil affı ile bankalar ile tekrardan ilişki kurulabilme imkanı getirildi. İlişkiniz iyi olursa kredi notunuzda artacaktı. Ama gel gör ki gelen yorumlar işi daha farklı bir boyuta taşıdı.

SİCİL AFFINDAN BANKALAR BİHABER

Borcunu tekrardan yapılandırmaya giden vatandaşlar elleri boş dönüyorlar. Çünkü gelen yorumlardan bankaların vatandaşı geri çevirdiğini anlıyoruz. Bizim bundan haberimiz yok tarzında yaklaşımlar ile vatandaşı bir kez daha hayal kırıklığına uğratıyorlar. Tabi bunların hepsini gelen yorumlardan anlıyoruz. Peki böyle bir şeyin olma ihtimali var mıdır? Gerçekten de milyonları ve tüm finans kuruluşlarını ilgilendiren bu haberden bankaların haberinin olmama ihtimali sizce yüzde kaçtır?

BİZLERE GELEN BAZI YORUMLAR
 • Korkmaz: Sözde bir yasa çıkarıp …… ortaya attılar sahip çıkan yok bakan diyor biz çıkarttık bankaya gidiyorsun bizim haberimiz yok diyor bırak insanlarla muhattap bile olmuyorlar anlaşılan kimse kimseyi takmıyor vatandaş kandırıldı mı acaba.
 • Orhan: Selamlar herkesin …..  sordu tek sey şuuu resmi gazetede yayinlandi ama halaaa bankalar bize bilgimiz yok diyor…
 • Kaan: Bankalar basindan saviyor malesef yeterli bilgimiz yok bize bi teblig gelmedi diyorlar ilgililerin dikkatine sevincimiz kursagimizda kaldi.
 • Yiğit: ….. bankaya gittim bizim bilgimiz yok bize yazı bildirim vs gelmedi diyorlar
 • Mutlu: Sicil affı falan yok bankalar bizle alakası yok diyip geciyo

 

MECLİSTEN GEÇEN BU MADDEYİ BANKALAR TANIMIYOR MU?

Türkiye Büyük Millet Meclisinin aldığı bu kararı, üstelik Cumhurbaşkanı’nın imzalayarak onayladığı bu geçici maddeyi bankalar neden haberimiz yok diyerek vatandaşı geri çeviriyor? sorusunu sormadan edemiyoruz. TBB Risk Merkezi De gerekli açıklamayı yapmış ve iken bankaların gerçekten de haberleri olmayabilir mi?  Milyonlarca insan bu haber ile umutlanmışken, geri karanlığa itilme durumu sizce de adil midir? Bizler sadece bir kaç yorumu paylaştık.

Vatandaşın sıkıntısı bir cevap bulamama. Tamam tekrardan kredi verip vermeme durumu bankaya bağlıdır. Buna amenna ve eyvallah dedik. Ama hiç olmazsa gelen vatandaşları doğru bilgilendirerek bankadan göndermek çok mu zordur? Senden dilimiz yandı, bunun için 6 ay bir yıl seninle tekrardan ilişkimizi düzeltelim, kredi notunuz yükselt ona göre kredi işini değerlendirelim demek zor bir davranış olmasa gerek.

Tabi burada tüm bankaları yada şubeleri dahil etmek istemiyorum. Lakin gelen yorumlarda hem özel bankaların hemde devlet bankalarının bu yasadan haberlerinin olmayışı yönünde.Tavşan Dağa Küsmüş, Dağın Haberi Olmamış durumu var.

YETKİLİLERİN BU İŞE BİR AÇIKLIK GETİRMESİ GEREKİYOR

Ülkemizde olumlu gidişatın olması ve ekonominin büyümesi adına bir sürü kararlar ve reform niteliğinde yenilikler ve destekler getiriliyor. Bunlardan birisi de Meclis iradesi ile gerçekleştirilmiş olan sicil affına yöneliktir. Şuan vatandaş ciddi manada ilgisizlikten şikayetçi. Meclisimiz bu yasayı çıkararak elinden geleni yapmıştır. Cumhurbaşkanımızda bu yasayı imzalamıştır. Buna rağmen bu yasadan bihaber olmak …….

Bence Hükümetimizin ve Bakanlarımızın bu konuya eğilmeleri ve el atmaları gerekiyor. Alınan karardan ilgili kurumlar sorumludur ve gereğini yerine getirmek ile yükümlüdürler. Vatandaşlar ciddi manada mağdur olmuşlardır. Bizlerde bu yazı ile onların sesine tercüman olmaya çalıştık.

BAŞIMDAN GEÇEN UFACIK BİR ANI

Bir ara devlet kurumunda çalışırken kaymakamlığa bir faaliyet düzenlemek için yazı yazmış ve izin istemiştik. Yazı işleri müdürü de bizleri davet etti. Yazımıza olumsuz cevap verdiklerini belirtti. Çünkü 2 ay önce çıkan bir kanunu gösterdi. Ama bize bu yazı gelmedi dediğimde, Yazı İşleri Müdürü, kanun yürürlüğe girdiği anda herkesi kapsar ve haberimiz yok diyemezsiniz demişti. O zaman kızsam da, sonrasında oldukça fazla hak vermiştim. Çıkarılan bir kanunu uygulamak için illa bir yazı gitmesine gerek yoktur.

Değerli okurlarımız, bizler bu yazı ile üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz. Babamızın adı hıdır, elimizden gelen budur. Olan biteni olduğu gibi kamuoyuna sunmaya çalıştık. Umarım ki bundan sonraki gelişmeler sizlerin yararına olur.

SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN YAZIYI YETKİLİLERİN GÖREBİLMESİ ADINA LÜTFEN OLABİLDİĞİNCE FACEBOOK HESAPLARINIZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞMANIZ. BU SAYEDE SESİNİZİ DAHA DA KISA BİR SÜREDE DUYURABİLİRSİNİZ.

 

Tags: , ,

3 Responses “Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber”

 1. vedat
  15 Şubat 2017 at 19:08

  Selamlar cok iyi yazmissiiniz.iyi niyetin sayfaya dokulmus hali.
  Bankalar aslinda faiz entegreli para avcilari ve malesef hep gucu yetmeyen cebinde nakiti bulunamayan vatandasin sirtindan kazaniyor.bu herkesin bildigi bi gercek..
  Ben konuyu fazla uzatmadan ;
  48 ay vadeli vakifbankta yapilandirdigim borc var findeksim 1000civari .daha onceden siz findeksiniz yukselirse baska bankadan kredi cekebilirsiniz denistiniz fakat vakifbankt ben borcumu yspilandirdigimdan hic bir bankadan kredi cekemeyecegimi soyledi bu kesin dogrumu
  2.si de 72 vadeli yapilandirmaya gitmek istiyorum ikinci defa yapilandirma olurmu tesekkurler

 2. murat
  12 Şubat 2017 at 20:35

  Bankalar çıkan.yasayı takmiyor

 3. Tarsuslu
  10 Şubat 2017 at 21:46

  Meraba admin yardim edermisin
  1. Daha once sknti yasamis oldugum akbank a olan arti para yuzunden yasal takip yasadim ve bu yasal takibimi 2012 yilinda kapattim aradan 5 sene geçti ama halen bankann ekrann da takip gozukuyor ama kapali gozukuyor bi turlu dusmedi ve bugunde avukatlik oldugum kisiyi buldum bana dedigi tamam sen borcunu kapatmissin ama harc i yatrmamissn dedi bu nu yatirmazsan dusmez dedi bugun o parayi yatrdm ne kadar dogru bilmiorum ama 1 hafta icerisinde dusecegini soledi sence bu nedir ?
  2. Ayni olayi isbankasondam yasadm is bankasi kredi karti borcumu varlim yonetim sirkwtine devretmis ayni sekilde onuda odedim kapattim ve is bankasi bana senn ana paran imha olmus dior yani banka senn le alakasini kesmis dior hcbi sekilde bu bankadan kart yada kredi kullanamzsn dior ama 5 senedr. Bu bankadan maas alıyorum aciklama yapar misin kredi puanim ise 1294 nasil olacak bu isler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Dipnot

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun ve Düşük Faizli Veren Bankalar- Arabasız hayat gerçekten de çok ama çok zor. Araba ile ilgili dünyalar kadar işimiz oluyor. Alışverişlerden tutun da il dışı iş seyahatlerine, oradan da hastaneye kadar adeta elimiz ayağımız oluveriyor arabalar. İddia ediyorum ki bu zamanın en büyük ihtiyacı taşıtlardır.

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

Kredi borcumu ödemezsem ne olur? Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?- Kredi akrtı borcumu ödeyemezsem veye kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur tarzında çok fazla sorular geliyor. Google de de çok fazla arama konusu oluyor. Bizlerde bu yazımızı, bu sorunun cevabı üzerine şekillendireceğiniz. Herkes kabul edecek ki gerek kredi kartları ile gereksede krediler ile adeta

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar, 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları- Değerli dostlarımız ve sıkı takipçilerimiz bugün sizlere 724krediler.com farklı ile oldukça özel bir kredi haberi sunmak istiyoruz. Bu dünyada yuvası olmayan bir canlı yok. Tüm canlılar bir yuva yani barınak ister. Aynı bu şekilde biz insanlar, içerisinde güvenle

About Benjamin