Go to ...

Gençlere Müjde Devlet Katkılı Çeyiz Hesabınız Ziraat Bankasında


Ziraat Bankası %20 Devlet Destekli Çeyiz Hesabı, Çeyiz Hesabı Ayrıntıları- Erkek ve bayanlar bir elmanın iki farklı yarısı gibidirler. Her zamana bir yanları eksiktir. Ama evlilik ile yarımşar elmalar birleşerek bir bütün elmayı oluştururlar. Evlilik bir zenginlik demektir. Evlilik de de bereket vardır. Lakin boşanma oranlarına baktığımızda çok ciddi düzeylerde olduğunu görebiliyoruz. Bu kadar özel ve kutsal olan güzel bir müessese ne oluyor da yıkılıyor? Bunun üzerine biraz eğildik ve asıl sorunu tespit etmiş olduk.

BORÇLAN DÜĞÜN YAPANIN SONU KÖTÜ

Acı gerçeğin adı Ekonomik problemler ve sıkıntılar. 2 ay evliliğin ardından tek celsede boşananlar var. Eşler bir birlerini seviyorlar ama bir problem var. O da, evliliklerin borç üzerine kurulması. Borçlar ödenemeyince de kavga, gürültü derken boşanmalar geliyor. Bunu idrak eden gençlerde evlilikten uzak duruyorlar. Çünkü paraları yok. Kızın çeyizi yok. Erkeğin evi düzecek ve düğün yapacak parası yok. İşte bu yazı ile sizlere bir çıkış yapısı sunmak istedik. Sizlerde geleceğinizi teminat altına alabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI ÇEYİZ HESAPLARI AÇMAYA DEVAM EDİYOR

Genç okurlarımızın, yanı sıra özellikle de tüm anne ve babalarımızın bu yazıyı okumalarını rica ediyorum. Gençlerin yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi adına sizlere büyük bir görev düşüyor. Ziraat Bankası Devlet Destekli Çeyiz Hesabı açmaya devam ediyor. Geleceğini teminat almak isteyenlerin muhakkak değerlendirmesi gereken bir husus. Devlet sizin para biriktirerek tasarruf yapmanızı sağlarken, aynı zamanda maddi destekte bulunuyor ve evliliğe de sizleri teşvik ediyor.

ZİRAAT BANKASI %20 DEVLET KATKILI ÇEYİZ HESABI

Sevgili dostlarımız, artık bankaların çoğu çeyiz hesabı açmaya başladılar. Ziraat bankası da bu bankalardan bir tanesi. Çeyiz hesabı nisan 2016 yılından itibaren yasalaştı. En az 3 yıl birikim yapan ve 27 yaşını doldurmayan herkes, yaptığı birikim oranına göre %20 oranında da devlet katkısı elde ediyor. Mükemmel bir fırsat diyebiliriz. Deminde söz ettiğim gibi biriktirdiğiniz paraya birde devletimiz katkıda bulunuyor. Evliliğinizi borç yerine daha sağlam temeller üzerine kuruyorsunuz.

BENDE BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

Dilerseniz, şimdide kimler başvuru yapabilir? ve yararlanabilir? bu soruları yanıtlayalım. Bu hesabı 24 yaşını doldurmamış gençlerimiz açtırabilirler. Ayrıca daha öncede hiç evlilik yapmamış olmaları gerekiyor. Bunun dışında en az 3 ay düzenli bir şekilde ödemelerinizi de gerçekleştirmeniz gerekiyor. 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğini gerçekleştiren kişiler 6 ay içerisinde devlet katkısından yararlanabilirler. Eğer düzenli ödemenizi aksatırsanız devlet katkısını da alamazsınız.

DETAYLAR

Devletimizin desteği ve katkısı sizin yaptığınız birikime göre değişiyor. Kimisi 6 yıl birikim yaparken, kimisi de 3 yıl bu birikimlerini yapıyorlar. Kimisi birikimini minimum düzeyde yaparken, kimisi maksimum düzeyde yapıyor. Dolayısıyla da %20 olan devlet katkısı birikime göre değişiyor. Bu hesaptaki minimum ve maksimum tutarlar her yıl güncelleniyor. Her yıl artırılıyor. Hesabınızı açtığınız zaman bir defalığa mahsus olarak üst sınırın üstünde bir tutar yatırabilirsiniz. Bunun dışında düzenli ödemelerinizin dışında ek para da yatırabilirsiniz.

İleride evilik planları yapan iki kişi birlikte ortaklaşa hesap açamazlar. Esasen bu durum sizler için bir avantajdır. Ayrı, ayrı hesap açtırır ve devlet katkısından ayrı ayrı yararlanırsınız. Herkeste kendi eksik tarafını tamamlar. Bir kaç tane çeyiz hesabı açtıramazsınız. Bir kişi en fazla bir tane çeyiz hesabı açtırabilir. Bunun dışında hesabınızı da farklı bir bankaya taşıyamazsınız. Hesabınızın cinsi TL dir. Bu hesabınızdan asgari ödeme tutarını aşmamak kaydıyla senede 2 defa para çekebilme imkanınız da vardır.

DEVLET NE KADAR KATKI SAĞLIYOR?

Devlet katkısı birikimi yapacağınız süreye göre değişiyor. 2017 yılı için oranları ve tutarları belirtelim. Eğer 60 ay ve üzerinde birikim yapmışsanız alacağınız devlet katkısı oranı %20 dir. Maksimum alacağınız tutar 5.481,19 TL dir. 48 Ay ile 59 Ay arasında birikim yaptıysanız, alacağınız devlet katkısı oranı %15 dir. Maksimum alacağınız tutar 4.933,07 TL dir. 36 Ay ile 47 Ay arasında birikim yaptıysanız, alacağınız devlet katkısı oranı %10 dir. Maksimum alacağınız tutar 4.384,95 TL dir.

2017 Yılı için konuşacak olursak, açılış esnasında bir defaya mahsus 16.443,56 TL çeyiz hesabına yatırabiliyorsunuz. Ayda bir birikim yapıp ödeme yapacaksanız minimum 109,62 TL ve maksimum 1.096,24 TL ödeyebilirsiniz. Üç ayda bir birikim yapıp ödeme yapacaksanız minimum 328,87 TL ve maksimum 3.288,71 TL ödeyebilirsiniz.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

Türkiye İş Bankasından Düşük Faizli Sonbahar Kredi Kampanyası

İhtiyaç kredi faiz oranları tüm bankalar için sol alanda bulunan kredi hesaplama aparatını kullanabilirsiniz. İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi, İş Bankası Son Bahara Özel Hesaplı ve Uygun Kredi Fırsatı – Yine özel ve kaliteli bir kampanya haberini sizler için derledik. Yorucu ve masraflı bir yaz ayını geride bıraktık. Bununla birlikte masraflı sonbahar ayları da bizleri

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun

Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi ABank’ta

Abank Kurban Bayramı Kredisi, 2017 Abank Bayram kredisi, Alternatifbank hesaplı, düşük faizli ve uygun kredi – Bankaların Kurban Bayram Kredi kampanyalarını sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bayram heyecanını yaşatmaya devam ediyor. Tabi böylesi özel günlerde bankalar için bir fırsat oluyor. Çünkü çok fazla krediye başvuru yapan oluyor. Peki bu başvurular 2 -3 bin liralık bayram

About Benjamin