Go to ...
RSS Feed

%1,29’dan Başlayan Faizler İle Kurban Bayramı Krediniz Garantide


Garanti Bankası 2017 Kurban Bayramı Kredi Kampanyası, Garanti Bankası Bayram Kredisi, Hesaplı ve Uygun Kredi – Sevgili okurlarım, sizlerin de kredi çekmek için sabırsızlandığını biliyorum. Zaten piyasa kurban bayramı kredi kampanyalarıyla doldu taştı. Ama sizlere tavsiyem Kurban bayramına son bir iki haftaya kadar beklemeniz. Zira bırakın ki bankalar eteklerindeki taşlarını döksünler. Bir bakalım hangi banka hangi koşullarda kredi veriyor. Zaten buradan bankalar kampanyalarını yayınlar yayınlamaz sizler ile anında paylaşıyorum.

HESAPLI KREDİ İÇİN ÇOK AZ DAHA SABREDİN

Herhalde bir haftaya kadar da ne olduğu ortaya çıkacaktır. Kredi çekersiniz ama sonra yarın başka bir banka daha hesaplı bir kampanya sunar, bu defa da keşkelere başlarsınız. Dediğime güvenin ve az biraz daha bekleyin. Bankalar arası rekabet başladı zaten. Kimi bankada son ana kadar bekliyor. Piyasa şartlarına göre daha hesaplı kredi veriyorlar. Geçen gün bir kaç kredi kampanyasından söz etmiştim zaten. Bugün de Garanti Bankası Bayram Kredisi Kampanyasını yayınladı. yayınlar yayınlamaz da bizlerde sizlerle paylaşıyoruz.

GARANTİ BANKASI KURBAN BAYRAMI İHTİYAÇ KREDİSİ

Bu devirde kredinin lazım olmadığı kimseler kalmadı. Kredisiz işler dönmüyor. Bayram vakti masraflar herkesi bekliyor. Bunun dışında da ek ihtiyaçlar var. Garanti bankası da kredi kampanyası ile yanınızda. Garantinin yaptığı krediden aylık geliri olan ve bu gelirini de belgesi ile sunabilen herkes yararlanabiliyor. Tabi kredi sicilinin de temiz olması gerekir. Kredi için belirlenen en düşük taksit sayısı 3 aydır. Bu bir çok banka için böyledir. En uzun vade ise 8 aydır. Geçen sene 36 ay vade yapılıyorken, bankacılık kanunda yapılan değişiklik ile vade sayısı 48’e kadar çıkarıldı.

FAİZ ORANI, KREDİ LİMİTİ, TAHSİS ÜCRETİ

Kredinin faiz oranlarından da az biraz söz edelim. En düşük faiz %1,29 dur. Tabi kredi limiti azaldıkça bu oran %1,89’a kadar iniyor. Kredi limiti normalde maksimum 75.000 TL dir. Lakin bu limit demin belirttiğim gibi gelir belgenize göre belirleniyor. Aylık geliri çok düşük olanların alabilecekleri üst limit farklı olacaktır. Kredi tahsis ücretinin ödenmesi gerekiyor. Ama alacağınız krediye göre ufak bir ücrettir. Hayat sigortasından da kaçış yok. Kredi çektiğiniz zaman hayat sigortası da yaptırılıyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Krediye başvuru yapmak çok kolay. Garanti bankası müşterisi değilseniz banka şubeleri birinci yolunuz olabilir. Ama mutlaka gelir belgenizi de yanınıza alın. Yine müşteri değilseniz online başvuru yapma imkanınız da var. Bu linki garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page#calcContent=UID374c057 internet tarayıcınıza yapıştırın. Ardından açılan sayfada 2 dakika da başvurunuzu gerçekleştirin. Ön onay aldığınız andan itibaren de aylık gelir belgenizi alıp bankaya gidip, paranızı alabilirsiniz.

MÜŞTERİLERE ANINDA KREDİ FIRSATI

Garanti bankası müşterileri şifreleri ile internet şubeye giriş yapıp buradan krediler bölümünden başvurularını anında gerçekleştirebilirler. Onay geldiği andan itibaren de paralarını hesaplarına aktarabilirler. Kesinlikle banka şubesine gitme durumunda kalmazsınız. Maaş müşterisi değilseniz en fazla 25.000 TL kredi internetten alabiliyorsunuz. Daha yüksek kredi isteyenler gelir belgesi birlikte banka şubesine uğraması gerekir. Bunun dışında maaş müşterilerinin internetten 75 bin liraya kadar, gelirleri ölçüsünde kredi alabileceklerini de belirtelim.

75.000 TL İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA BURADA

Garanti bankasına 75.000 TL Kredi başvurusunda bulundunuz ve ödeme vadenizi de 48 ay olarak belirlediniz. Garanti ise istediğiniz bu şartlar altında faiz oranını %1,29 olarak tutuyor. Şimdi hızlı bir hesaplamaya gidelim. Sizin aylık ödemeniz gereken kredi miktarı 2.225,76 TL olacaktır. Ortalama  hayat sigortası ücretiniz ise 1.143,75 TL kadar olacaktır. Lakin yaş ve cinsiyetinize göre bu tutar değişebilir. Ödeyeceğiniz tahsis ücretiniz 375 TL dir.  Yıllık maliyet oranının da %20,5950 olduğunun altını çizelim.

Tags: , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar