Go to ...

Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Neden?


Kredi Çektim Ama Findeks Kredi Notum Düştü Sebebi Nedir? 724krediler.com‘un değerli okurları, çok özel bir konu ile karşınızdayız. Zira findkes kredi notu hiç olmadığı kadar değerlenmiş durumda. Haliyle insanlarda kredi notunu yükseltmek için çeşitli yollar deniyorlar. Tabi kredi notunu artırmanın en önemli yollarından birisi de kredi çekmektir. Dün bir e-mail aldım. Okurumuz Zakir Bey’in bir sorusu varmış. Bizlerde bu yazı ile hem Zakir Bey’in hemde bu durumu merak edenlerin derdine derman olmaya ve akıllarındaki soru işaretlerini kaldırmaya çalışacağız.

KREDİ NOTUM ARTSIN DİYE KREDİ ÇEKTİM AMA TERS TEPTİ

Sevgili Benjamin kardeşim, kredi notum düşüktü. Geçenlerde bir yazını okudum ve harfiyen uygulamaya başladım. Kredi notu nasıl artırılır diye. Hatırlamışsındır. 3 Aydır azimle uyguluyordum ve notum da iyi bir yükseliş vardı. Şimdide kredi notum yükselsin diye kredi çektim ama, bir anda notum düşüşe geçti. Ters mi tepti ne oldu anlamadım 🙂 Bu durum normal mi? Ben mi yanlış anladım? Yardımcı olursan sevinirim. Kolay gelsin…..

DOĞRU HAMLE YAPMIŞSINIZ

Geçen aylarda Kredi Notu Artırma Teknikleri Kesin Çözüm İçin Tıkla Konulu bir yazı yazmıştık. Bu konu oldukça beğenilmiş ve bir çok kimseler bu sayede kredi notunu artırmıştı. Bu yazının içeriğindeki bir maddede ise düşük limitli kredi alarak kredi notunuzu artırabileceğinizi söylemiştik. Zira kredi notu düşük olanlara yüksek limitli kredi verilmez. Sizlerde bin lira, yada 2 bin lira gibi alabildiğiniz kredi çekin demiştik. Zakir Bey, sizde buna uymuşsunuz ve kredi almışsınız. Bu son derece doğru hamle.

NEDEN KREDİ NOTUM DÜŞTÜ?

Madem bu doğru hamle, o zaman neden kredi notum düştü? diye sorabilirsiniz. Onuda hemen açıklayalım. Merak etmeyin kredi notunuz kısa bir süre içerisinde tavan yapacak. Yalnız sizin de izlemeniz gereken bazı yollar var. Bunları hemen açıklayalım. Kredi notu hesaplanırken, findeks’in bazı hesap bileşenleri vardır. Bu hesap bileşenlerinde %10 kredi kullanımı, %35 mevcut hesap ve borç durumu ve %35’de kredili ürün ödeme alışkanlığı etkili olacaktır. Şimdi siz kredi çektiniz puanınızda %10 kadar bir azalma olması doğal. Ayrıca kredi borcunuz da var. Buda %35 oranında bir azalmaya sebebiyet verebilir.

YAPILMASI GEREKEN HAYATİ KURALLAR

Kredinizi aldınız. Şimdi size düşen görev, kredi borcunuzu zamanında ödemektir. Günü belirtilen zaman aralıklarında borcunuzu ödemeniz gerekecektir. Bir gün bile geciktirmediğiniz takdirde findeks sizi hemen değerlendirecektir. %35’de kredili ürün ödeme alışkanlığı incelendiğinden bir kaç ay içerisinde notunuz bu oranda yükselişe geçecektir. Findeks bakacaktı bu adam güvenilir ve 1000 olan kredi notunuz 1350’lere kadar dayanabilecektir. Yeter ki ödeme alışkanlığı edinin ve zamanında ödeyin.

Puanınız %20 -35 oranında arttıktan sonra şimdi asıl mevzuya geldi. Çektiğiniz kredi nümerik bir rakamdı zaten. bin liranın aylık ödemesi 50 lira bile olmayacaktır. Sizlerde zorlanmayacaksınız. Notunuz arttıktan sonra şimdi kalan borcu bir anda kapatmaya geldi. Diyelim ki 3 -5 ay ödediniz. 36 ay taksit yapmıştınız. Şimdi 700 – 800 lira kalan borcu (Çektiğiniz krediye göre) tamamıyla kapatmaya ve kredi notunuzu tavan yapmaya sıra geldi. %35 mevcut hesap ve borç durumu notunuzu etkilediğinden borç kalmayınca kredi notunuz %30 – 35 oranında bir artış daha gösterecektir.

Bu sayede kredi notunuz iyi ile çok iyi arasında bir orana gelecektir. Bundan sonra yaw ben kafaya taktım, illahi 1900 yani çok iyi puan yapacağım diyorsanız da bir iki defa daha 1000 TL kredi çekip, bir iki ayda kapatın. Çünkü findeks kredi notu hesap bileşenlerinden birisi de %10 kredi kullanım yoğunluğudur.

KREDİ NOTUNUZUN NEDEN DÜŞTÜĞÜNÜ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLADINIZ

Kredi notunuzun neden düştüğünü şimdi daha da iyi anladınız değil mi? Bu durum geçici bir şeydir. Kredi çekersiniz ve borcunuz doğal olarak aşağı düşer. Lakin yapacağınız ödeme alışkanlığı ve önemli müdahaleler ile notunuzu çok rahat bir şekilde artırabilirsiniz.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Türkiye İş Bankasından Düşük Faizli Sonbahar Kredi Kampanyası

İhtiyaç kredi faiz oranları tüm bankalar için sol alanda bulunan kredi hesaplama aparatını kullanabilirsiniz. İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi, İş Bankası Son Bahara Özel Hesaplı ve Uygun Kredi Fırsatı – Yine özel ve kaliteli bir kampanya haberini sizler için derledik. Yorucu ve masraflı bir yaz ayını geride bıraktık. Bununla birlikte masraflı sonbahar ayları da bizleri

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun

Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı

Findeks Kredi Notuma İtiraz Etmek İstiyorum Nasıl ?

Findeks kredi notuna nasıl itiraz yapılır? Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Risk Raporu İtirazı, Risk Raporu İtiraz Sorgulama – Kredi notu bir çok kimsenin hayatını çekilmez hale getirebiliyor. Özellikle de dünyamızda bir çok dengenin altında para yatıyor. Maddi güç ile iş ve işlemlerimizi rayına sokuyoruz. Para çok önemli. Yalnız vatandaşta yok. Herkesin yaptığı gibi en ufak

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi ABank’ta

Abank Kurban Bayramı Kredisi, 2017 Abank Bayram kredisi, Alternatifbank hesaplı, düşük faizli ve uygun kredi – Bankaların Kurban Bayram Kredi kampanyalarını sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bayram heyecanını yaşatmaya devam ediyor. Tabi böylesi özel günlerde bankalar için bir fırsat oluyor. Çünkü çok fazla krediye başvuru yapan oluyor. Peki bu başvurular 2 -3 bin liralık bayram

About Benjamin