Go to ...
RSS Feed

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun


Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı da çocuğunu özel bir ortamda okutmak isteyenlerin maddi sorunlarına çözüm olmak adına kaleme aldık. Fibabanka eğitim kredisi kampanyası geliştirmiş. İşin aslı bu sıralar eğitim kredilerinde bir artış var ama, Fibabanka dikkatimizi çekti. Elde ettiğimiz verileri de sizler ile paylaşmak istiyoruz.

FİBABANKA EĞİTİM KREDİSİ DETAYLARI

Okul sezonu başladı. Hem İlk ve Orta dereceli okullar, hemde üniversite kayıtları başladı. Tabi bunların ödemelerinin de yapılması gerekiyor. Fibabanka da eğitim öğretime destek vermek adına okul kredisi, daha doğrusu eğitim kredisi fırsatı sunuyor. Zira faiz oranlarını duyunca şaşkınlığımı gizleyemedim. Fibabanka eğitim kredisi için %1,05 oranını belirlemiş. Zaten diğer bankaların önüne geçiren özelliği de bu oldu. Oldukça düşük bir faiz ile kredi alabiliyorsunuz. Vade sayısı da çok uzun. 96 Aya kadar vade ile bu krediye sahip olabiliyorsunuz. 96 ay mı? dediğinizi duyar gibiyim. Yanlış duymadınız. Hani bu kadar uzun vade zaten kimse yapmaz ama, böylesi bir imkanınız da bulunuyor.

Eğitim kredisi alacak olanların cebinden iki farklı masraf çıkacağını da belirtelim. Bunlardan ilki hayat sigortası. Hayat sigortası muhakkak yaptırılıyor. Alacağınız kredinin tüm özellikleri ile birlikte sizlerin cinsiyetiniz ve yaşınıza göre hesaplanıyor. Kredi tahsis ücreti de ödemeniz gerekiyor. Tahsis ücreti de alacağınız kredinin binde beşi oranı kadardır.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPILMAKTADIR?

Sevgili okurlarımız, krediye başvuru yapmak isteyenlerin önünde iki  yol bulunuyor. Bunlarda ilki elbetteki fibabanka şubeleri. Buradan hem detaylı bilgi alabilir, hemde başvurunuzu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Yalnız kredi başvurusu yapacak olanların mutlaka gelir belgesini sunması gerekir. Gelir belgeniz ile birlikte kimliğinizi de yanınıza alınız. SMS ile başvuru yolu da bulunuyor. Göndereceğiniz mesaja OKUL yazıyorsunuz. Ardından bir boşluk bırakarak TC. Numaranızı yazarak bunu 3422′ye gönderiyorsunuz. Sonrasında cevap bekliyorsunuz. Kısa bir süre içerisinde gelen cevap olumlu ise bankaya giderek kredinizi alabiliyorsunuz. Tabi gelir belgeniz ile birlikte gitmeniz gerekiyor. (örneğin; OKUL 33333344444 )

FİBABANKA EĞİTİM KREDİSİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

20.000 TL‘ye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu tutarı da 36 ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Bu şartlarda bankaya başvuru yaptığınızda hemen onay aldığınızı düşünelim. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi faiz oranı sizler için %1,05 olacaktır. Gerekli olan hesaplamaları yaptığımızda aylık kredi borcunuz 694,48 TL olarak çıkıyor. Kredi tahsis ücreti olarak da 105 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Ortalama sigorta ücretiniz de 498,87 TL yapıyor. Yıllık efektif faiz oranı da %16,6420 dir.

30.000 TL‘ye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu tutarı da 60 ay vade ile geri ödemeyi planlıyorsunuz. Bu şartlarda bankaya başvuru yaptığınızda hemen onay aldığınızı düşünelim. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi faiz oranı sizler için %1,05 olacaktır. Gerekli olan hesaplamaları yaptığımızda aylık kredi borcunuz 715,59 TL olarak çıkıyor. Kredi tahsis ücreti olarak da 157,50 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Ortalama sigorta ücretiniz de 1.318,21 TL yapıyor. Yıllık efektif faiz oranı da %16,4879 dur.

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar