Go to ...
RSS Feed

Garanti Bankası 2017 Ramazan Bayramı İhtiyaç Kredisi Hemen Hesabınızda


Garanti bankası Bayram kredisi, Ramazan bayramı ihtiyaç kredisi, hemen, acil, hızlı kredi – Ne mutlu ki ramazan ayına ulaşabildik. Şuan ramazan ayının ilk haftası içerisindeyiz. Tabi herkesin kendince masrafları var. Ama asıl masraf, ramazan bayramında. Zira yaz tatili de ramazan bayramına denk geliyor. Örneğin tüm çocuklar baba evinde buluşabilecek. Bayramdan sonra da güzel bir tatile çıkabilecekler. Bu saydıklarım vatandaşlar için geçerli. Esnafların bayram hazırlıkları söz konusu, çiftçilerin de kendilerine göre giderleri.

İLK BAYRAM KREDİSİ GARANTİDEN

Anlayacağınız bu bayram da hepimizin biraz paraya ihtiyacı var. Peki hangi bankadan bayram kredisi çekil meli? Faiz oranları nasıl? Aslında bu soru için biraz erken. Çünkü ramazanın daha başındayız. Zira vatandaşta bir ay öncesinden planını yapmak istiyor. Garanti bankası da bunu sezdiğinden, herkesten önce ramazan bayramı kredisi kampanyası hazırlamış. Elini çabuk tutan her zaman kazanır. Bu yazıda garanti bankasına değineceğiz ama diğer bankaların da bayram kredileri yayınlandığı anda bizler de sizler ile bunu paylaşacağız.

GARANTİ BANKASI 2017 RAMAZAN BAYRAMI KREDİSİ

Değerli dostlarımız, masrafınız ne olursa olsun, ister küçük, ister büyük, garanti bankası yanınızda. Ramazan bayramı için kredi kampanyası yapmışlar. Bu kampanyaya göre aldığınız krediyi 3 ay dan tutun da 48 aya kadar vade yapabilirsiniz. Sizler de kendinizi çok fazla zorlamadan taksit sayısını seçerek, kredinize kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu kampanya ile alabileceğiniz en düşük kredi tutarı 1.000 TL iken, en yüksek kredi tutarı ise 75.000 TL dir. Kredi vadesi uzun ve kredi limiti de yüksek.

FAİZ ORANI NASIL? YÜKSEK Mİ?

Haydi şimdide faiz oranlarına biraz değinelim. garanti bankası en düşük faiz olarak %1,29 oranını sunarken, en yüksek faiz oranı olarak da %1,44’ü sunuyor. Burada faiz oranları sizin kredi limiti isteğinize ve kredi vadesi isteğinize göre şekilleniyor. Peki faiz oranı yüksek mi? Arkadaşlar bu sıralar da bankalarda faiz artırımı söz konusu. Garanti bankası daha önce bu kampanyayı çok daha düşük faiz ile sunuyordu. Ama bu bankaların genelinde geçerli olan bir durum. Ama cil krediye ihtiyacınız yok ise diğer bankaları da görelim derim ben.

BAŞVURU ŞEKİLLERİ

Sevgili dostlarımız başvuru yapacakların bir iki yolu olduğunu belirtmek gerekiyor. Banka şubesi herkesin değerlendirebileceği ilk yok. Tabi gelir belgenizi de yanınıza almayı unutmayın. Bir de garanti müşterileri dilerse bankaya gitmeden ve belge sunmadan kredilerini hesaplarında hemen görebilirler. Gerek internet şubeden, gerekse cep şubeden başvuru yaparak kredinize anında ulaşabilirsiniz. Garanti maaş müşterisi değilseniz 25.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

25 bin lira az diyorsanız, banka şubesinden başvuru yapmanız gerekiyor. Maaş müşterileri ise online olarak başvuru yaptıklarında 25 bin liradan fazla alabiliyorlar. Kredi limitini daha çok, sizin bankaya sunmuş olduğunuz gelir bilginiz belirliyor. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Ayrıca hayat sigortası da yaptırmalısınız. Ben şimdide bir iki hesaplama yaparak kredi kampanyasının daha da iyi anlaşılmasını istiyorum.

25.000 TL BAYRAM KREDİSİ İÇİN HESAPLAMA

25.000 TL Ramazan Bayramı kredisi alıyorsunuz. Ayrıca vade sayınızı da 48 ay taksit olarak belirlediniz. Garanti bankası da bu isteğinizi dikkate aldığında faiz olarak %1,44 oranını sizlere sunuyor. Hesaplama yaptığımızda taksit tutarınızın 770,60 TL olduğunu görebiliyoruz. Ödeyeceğiniz tahsis ücreti 125 TL oluyor. Sigorta ücreti olarak ise ödemeniz gereken tutar 381,25 TL kadar oluyor. Toplam maliyet tutarı ise 37.119,88 TL dir.

50.000 TL BAYRAM KREDİSİ İÇİN HESAPLAMA

50.000 TL Ramazan Bayramı kredisi alıyorsunuz. Ayrıca vade sayınızı da 48 ay taksit olarak belirlediniz. Garanti bankası da bu isteğinizi dikkate aldığında faiz olarak %1,34 oranını sizlere sunuyor. Hesaplama yaptığımızda taksit tutarınızın 1.502,83 TL olduğunu görebiliyoruz. Ödeyeceğiniz tahsis ücreti 250 TL oluyor. Sigorta ücreti olarak ise ödemeniz gereken tutar 762,50 TL kadar oluyor. Toplam maliyet tutarı ise 72.398,19 TL dir.

75.000 TL BAYRAM KREDİSİ İÇİN HESAPLAMA

75.000 TL Ramazan Bayramı kredisi alıyorsunuz. Ayrıca vade sayınızı da 48 ay taksit olarak belirlediniz. Garanti bankası da bu isteğinizi dikkate aldığında faiz olarak %1,29 oranını sizlere sunuyor. Hesaplama yaptığımızda taksit tutarınızın 2.225,76 TL olduğunu görebiliyoruz. Ödeyeceğiniz tahsis ücreti 375 TL oluyor. Sigorta ücreti olarak ise ödemeniz gereken tutar 1.143,75 TL kadar oluyor. Toplam maliyet tutarı ise 107.230,49 TL dir.

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar