Go to ...

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada


20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar, 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları- Değerli dostlarımız ve sıkı takipçilerimiz bugün sizlere 724krediler.com farklı ile oldukça özel bir kredi haberi sunmak istiyoruz. Bu dünyada yuvası olmayan bir canlı yok. Tüm canlılar bir yuva yani barınak ister. Aynı bu şekilde biz insanlar, içerisinde güvenle uyuyabileceğimiz ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kendimizi koruyabileceğimiz bir ev sahibi olmak istiyoruz.

EV İSTEMEK EV SAHİBİ İÇİN YETERLİ DEĞİL?

Sevgili okurlarımız, ev sahibi olmak gerçekten de kolay değil. Hele hele bu zamanda çok fazla emek gerektiriyor. Çalışanların %100’e yakın bir bölümü ev sahibi olmak istiyor. Ama emeklilerin büyük bir çoğunluğunun halen bir evleri yok. Aldığımız zaten zar zor bize yetiyor. Geçimimizi sağlıyoruz yani. Ev alabilenler de uzun süreler kredi ödüyorlar. Ayrıca ev almak için alacağınız gayrimenkulün en az %20’sini peşinat olarak da sunmanız gerekiyor.

Yani hadi hemen konut kredisi çekelim derseniz ve cebinizde  paranız yoksa, konut kredisi çekemiyorsunuz. Düşünün 100 bin lirada 20 bin lirada peşinat ödemeniz gerekiyor. E bir anda bu parayı kaç kişi ödeyebilecek ki? Ayrıca vadeler de sadece 120 ay ile sınırlandırılıyor. Faizlere daha gelmedim bile. Faizler böyle yüksek olunca da ev sahibi olmak gerçekten de çok zor oluyor. Durumun böyle olduğunu görenlerde ellerini taşın altına koymaya başladılar.

MÜJDE 240 AY VADELİ KONUT SATIN ALMA FIRSATI GELİYOR

Konut almanın ne kadar zor olduğunundan söz etmiştik. Ayrıca yüksek faizlerden dolayı da vade sayısı çok fazla yapılamıyor. Halbuki Avrupa ülkelerini incelediğimizde bırakın 20 yılı, 30 yıla kadar konut kredisi sağlanabiliyor. Bundan dolayı da bu bir kaç gündür 240 ay vadeli konut kredisi satışlarına başlanıldı. Duyan herkes şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Tabi sonunda da acaba bizlere de veriler mi? Bizlerde yararlanabilir miyiz? Şartları nelerdir? tarzında sorular soruyorlar.

EMLAK KONUT GYO’DAN 240 AY VADELİ KONUT SATIŞLARI BAŞLADI

Emlak Konut GYO’mu o da ne? İlk defa duyuyorum. Güvenilir mi? Değerli dostlarımız, Emlak Konut GYO’nun büyük bir kısmı yani ana payı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani TOKİ’ye aittir. Bu açıdan TOKİ güvencesi ve garantisi ile konut hizmeti sunmaktadır. Ülkemizde yaşanan darbe girişiminin ardından vatandaşları ev sahibi yapabilmek ve milli beraberliği artırabilmek adına özel kampanyalar sunmaktadır.

Hatta ağustos ayında konut kredisi faizlerini 120 ay için %0,70’e indirmişti. Şimdi ise vatandaşa 240 ay vadeli konut alabilme imkanı sunuluyor. Peki kampanyanın detayları nelerdir? Farklı vadeler ile de konut kredisi alınabiliyor mu? bunların hepsi yazımızın devamında.

120 AY KONUT KREDİSİNDE FAİZ ORANI %0,45

Değerli okurlarımız, patron çıldırdı indirimlerini her zaman görürsünüz. Ben bunca zamandır farklı platformlarda da yazı yazıyorum ama böylesi bir faiz indirim oranını daha önce görmedim. En son ziraat bankası 24 ay vade için %0,80 faiz oranı indirimi yapmıştı ama %0,45 faiz oranı bambaşka bir şey. 120 ay vadeli 100 bin lira kredi alırsanız aylık ödemeniz 1.080 TL olacaktır. Normal şartlarda en uygun bankadan kredi çekecek olsaydınız faiz oranı %0,88 olacaktı. Buna göre de aylık ödemeniz 1.352 TL olarak hesaplanmaktadır.

60 AY VADELİ KONUT KREDİSİNDE FAİZ ORANI %0

Arkadaşlar bu kampanyada ise patronu tımarhaneye mi yatırsanız bilemiyorum ama %0 (sıfır) faiz oranı ile konut kredisi imkanı elde edebiliyorsunuz. Ha cebinizde paranız vardır. Yani belirli bir birikmişiniz vardır, birde aylık geliriniz de fena değildir. O halde bu kampanyayı kesinlikle ama kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederim. Normalde 150 bin lira bir kredi çekerseniz ortalama 45 bin lirada ekstradan faiz öderdiniz. Ama şimdi böyle bir para ödemenizi gerektirecek bir durum yok.

240 AY VADELİ KONUT KREDİSİNDE FAİZ ORANI %0,79

240 ay tercihi ile kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız da olabilir. Bu açıdan böylesi bir imkanda getirilmiş ve tanınmış. Burada şahsi görüşümü belirtmek isterim. 240 ay yani 20 yıl konut kredisine girilmesi büyük bir fırsat ve büyük bir adım. Lakin faiz oranı genede yüksek. Hani biraz daha düşük olsaymış  daha da iyi olacakmış. %0,79 faiz oranı ile 100 bin lira kredi çekerseniz aylık ödeme tutarınızın 930 TL olduğunu da söyleyelim.

KREDİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Bu kredinin güzel bir yanı ise ilk etapta birden %20 peşinat istememesi. İlk olarak %5 peşinat veriyorsunuz. Ardından konutunuz teslim edildiğinde kalan %15 ücreti veriyorsunuz. Bu açıdan özel ve alkışlanmaya layık bir kampanya. Bunun dışında satışlar 1 Şubat 2017 çarşamba günü başladı. Son başvuru tarihi ise 31 Mart 2017 dir. Yani bu kampanya 2 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Bu tarihten sonra benim ümidim inşallah bu kampanyaların devamının geleceği yolundadır.

PROJELER HANGİ İLLERDE SATIŞA SUNULDU?

Saygıdeğer okurlarımız, şuan için 7 ilde konut satışlarına başlanıldı. İnşallah hızlıca diğer illerde de bu satışlar başlanılır. Emlak Konut GYO’nun şuan için; Ankara, Kocaeli, İstanbul, Niğde, Konya, Nevşehir ve Denizli illerinde konut satışları bulunmaktadır. 30 Proje ile konut satışları yapılıyor ve Bu satışların %20’si kampanya dahilinde. Ayrıca KONUTDER ve GYODER ise 75 proje ile milli birliğe destek amaçlı yardımcı oluyor ve vatandaşa uygun faizli konut imkanı sağlıyorlar.

BELİRLENEN 30 PROJE HANGİSİ

Gebze Emlak Konutları (Kocaeli/Gebze), Göl Panaroma Evleri (İstanbul/Avcılar), İst Marina (İstanbul/Kartal), Kartal 34 (İstanbul/K.Çekmece), Ofis Karatay Bakırköy (İstanbul/Bakırköy), Koordinat Çayyolu (Ankara/Çankaya), Körfezkent 4 (Kocaeli/Körfez), Köy Zekeriyaköy (İstanbul/Sarıyer), Maslak 1453 İstanbul (İstanbul/Sarıyer), Park Mavera 2 (İstanbul/Başakşehir), Metropol Emlak Konutları (İstanbul/Ataşehir), Nevşehir Emlak Konutları (Nevşehir/Merkez),

Nidapark Kayaşehir (İstanbul/Başakşehir), Nidapark Küçükyalı (İstanbul/Maltepe), Niğde Emlak Konutları (Niğde/Merkez), Sofa Loca (Ankara/Etimesgut), Tema Şehir (Konya/Meram), Tual Bahçekent (İstanbul/Başakşehir), Tual Adalar (İstanbul/Kartal), Adım İstanbul (İstanbul/Başakşehir), Avrupa Konutları Başakşehir (İstanbul/Başakşehir), Avrupark İstanbul/Başakşehir), Emlak Konut Başak Şehir Evleri (İstanbul/Başakşehir),

Başkent Emlak Konutları  (Ankara/Mühye), Batışehir (İstanbul/Başakşehir), Büyükyalı (İstanbul/Zeytinburnu), Ebruli (İstanbul/Avcılar), Esenler Emlak Konutla (İstanbul/Esenler), Evora Denizli (Denizli/Merkez), Evvel İstanbul (İstanbul/Başakşehir) gibi projeler yer alıyor.

ELİNİZİ ÇABUK TUTUN

Dikkat. Duyduk duymadık demeyin ama bazı konut projelerinde satışlar bitmiş bile. Bu fırsatı kimse kaçırmak istemiyor. Sizlerde konut sahibi olmayı aklınıza taktıysanız daha fazla beklemeyin. Çünkü bu fırsat bir daha ne zaman gelir bilemiyorum. Gerçekten 60 ay için %0 faiz oranı bambaşka bir olan. Ayrıca 120 ayda ise %0,45 şimdiye kadar görülmemiş bir durum. Biz gerekli hatırlatmayı yapalım ki sonradan neden geç kaldık demeyin.

KREDİ VEREN BANKALAR HANGİSİ

Uygun faizli konut kredisi alabilmeniz için 9 banka ile anlaşılmış. Sizlerde belirttiğimiz projeler için 9 bankadan kredi alabiliyorsunuz. Peki bu bankalar hangisi? Haydi şimdide bunlar belirtelim; Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Albaraka Türk, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası dır. Proje gördüğünüz gibi dört dörtlük. Alt yapısı sağlam ve bankalarda bu şartlarda kredi vermeye razı olmuş.

Faiz ile uğraşmak istemiyorum diyenler için faizsiz yani kar payı uygulaması uygulayan bankalar bile tercih edilmiş. Bizlerde tüm olan biteni sizlere açıklamaya çalıştık. Tekrardan hatırlatmak istiyorum ki sizlerde bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız biraz acele edin. Yeni bir kredi haberinde buluşmak dileğiyle…

SENDEN RİCA ETSEM BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİN İLE PAYLAŞABİLİR MİSİN?

Konut Kredisi Alanlara Sigorta Yaptırma Zorululuğu Var Mı?

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

Türkiye İş Bankasından Düşük Faizli Sonbahar Kredi Kampanyası

İhtiyaç kredi faiz oranları tüm bankalar için sol alanda bulunan kredi hesaplama aparatını kullanabilirsiniz. İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi, İş Bankası Son Bahara Özel Hesaplı ve Uygun Kredi Fırsatı – Yine özel ve kaliteli bir kampanya haberini sizler için derledik. Yorucu ve masraflı bir yaz ayını geride bıraktık. Bununla birlikte masraflı sonbahar ayları da bizleri

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun

Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi ABank’ta

Abank Kurban Bayramı Kredisi, 2017 Abank Bayram kredisi, Alternatifbank hesaplı, düşük faizli ve uygun kredi – Bankaların Kurban Bayram Kredi kampanyalarını sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bayram heyecanını yaşatmaya devam ediyor. Tabi böylesi özel günlerde bankalar için bir fırsat oluyor. Çünkü çok fazla krediye başvuru yapan oluyor. Peki bu başvurular 2 -3 bin liralık bayram

About Benjamin