Go to ...

Konut Kredisi Alanlara Sigorta Yaptırma Zorululuğu Var Mı?


Konut kredisinde sigorta zorunlu mu?, Konut kredisinde sigorta zorunluluğu- Herkesin hayali bir evinin olması. Bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada olan bir durum. Çünkü çok eskilere dahi indiğimizde atalarımızın hatta onların bile atalarının evlerinin olduğunu görebiliyoruz. Tıpkı tüm canlılar gibi, insanlarda barınacakları bir yuvalarının olmasını istiyorlar. Bu sayede kimseye minnet etmezler ve kendinden sonra çocuklarına da güzel bir birikim bırakmış olurlar.

KONUT KREDİSİNDE Kİ EK GİDERLER

Bu açıdan belli bir birikime ulaşan her insan, konut kredisi çekmek için bankalara koşturuyor. Lakin kredi çekmeye gidenler, uğradıkları şok karşısında ne yapacaklarını bilemiyorlar. Çünkü kredi bir yana, hatta faizi de bir yana ama, ekstradan istenilen ücretler ciddi manada can sıkıcı. Birde Ekspertiz ücreti, Kredi tahsis ücreti, ipotek rehin ücreti, Sigorta ücretleri vb. diğer ücretler insana illallah ettiriyor. Ek giderler ciddi manada can sıkıcı olabiliyor.

KARDEŞ KONUT KREDİSİNDE SİGORTA ÜCRETLERİ ZORUNLU MU?

Krediye gidildiği zaman o parası, bu parası, şu parası denilip öpülüyoruz 🙂 durum böyle olunca da ister istemez bu giderleri sorgulamak istiyoruz. Sigorta deniyor ama karşımıza 3 tane sigorta çıkıyor. Hayat sigortası, konut sigortası ve Dask. İyide kardeşim ben bunları yaptırmak zorunda mıyım? hadi bir sigorta tamam da 3 sigorta da ne oluyor? Bizlerde sizlere yardımcı olmak ve bu sigortaların zorunlu olup olmadığını açıklamak adını bu yazıyı derledik.

Zira bu sorularla çok fazla karşılaşıyoruz. Sonuçta alınan evlerin büyük bir çoğunluğu mortgage yani kredi ile oluyor. Bu durum herkesin karşısına çıkıyor. Dilerseniz hep beraber teker teker bu sigortaların ne işe yaradıklarını ve zorunlu olup olmadıklarını inceleyelim.

KONUT KREDİSİNDE HAYAT SİGORTASI YAPTIRMAK ZORUNLU MU? ÇOK PAHALI DA

Önceliği Hayat sigortasına ayırdık. Çünkü hem pahalı hemde çok fazla soruluyor. Tabi bizler konut kredisi için açıklama yapacağız. Bankaların hiç bir zaman kendini sağlama almadan kredi vermeyeceğini unutmayın. Bundan dolayı da gerekirse kefil ve teminat bile isteyebiliyor. Bu açıdan konut kredilerinde de Hayat sigortası artık zorunlu bir koşul olarak önümüze geliyor. İşin açıkçası bende bu sigortanın yaptırılması taraftarıyım.

Zira Allah gecinden versin ama kimin ne zaman öleceğinin garantisi yok bu dünyada. Ölüm her an gelebiliyor. Vefat durumunda da hayat sigortası devreye giriyor. Sizin kalan borcunuzun hepsini bankaya, sigorta şirketi ödüyor. Ailenize de vefat anınıza kadar ödediğiniz kredi taksitlerini geri iade ediyor. Diyelim ki bankaya 150 bin lira konut kredisi borcunuz var ve 100 bin lirasını ödediniz. Ölüm durumunda kalan 50 bin lira sigorta şirketi tarafından ödeniyor. Ailenize de 100 bin lira ödediğiniz tutar iade ediliyor.

PEKİ KONUT KREDİSİNDE DASK ZORUNLU MU?

Arkadaşlar DASK demek Zorunlu deprem sigortası demek zaten. Bu sigortayı da yaptırma zorunluluğunuz var. Ülkemizde çok fazla depremler meydana geliyor. Çünkü fay hatları çok fazla var. Dolayısıyla deprem kulakları da üst seviyede. Durum böyle olunca deprem sonrasında binalar yıkılabileceği gibi hasarda görebiliyor. Soğukta kışta binlerce insan evsiz yurtsuz kalabiliyor. Bu durumun önüne geçilebilmesi adına DASK sigortası çıkarıldı.

Böylece depremde eviniz oturulamayacak durumda dahi olsa, hayatınıza kaldığınız yerden kısacık bir sürede geri dönebilirsiniz. Çünkü evinizin değerini bu sigorta size verir. 160 bin liraya kadar ödeme yapılıyor. Ücreti de öyle çok ta pahalı bir şey değil. Konutun metrekaresine ve fiyatına göre değişiyor. Ufacık bir ücret için DASK’ı sorgulamayın ve muhakkak yaptırın. Sonuçta bir ev almak kolay olmuyor. Bir anda bunu sokağa atmayın.

KONUT KREDİSİ PEKİ? YAPTIRMAK ZORUNLU MU?

Konut kredisinde önünüze gelebilecek son sigortaya sıra geldi. Bu sigorta kendinizi, ailenizi ve evinizi güvence altına alır. Evinizi terör olaylarında, yıkılmalardan, kazalardan ve hırsızlık olaylarından korur. Bu sigortayı bazı bankalar zorunlu koşarken bazıları da isteğe bağlı tutuyor. Bu açıdan konut sigortasını seçebilme imkanınız var. Ama dünya kadarda yararı var. Özellikle depremde DASK sigortası 160 bin liraya kadar deme yaparken, bu konutun üstünü ise konut kredisi size geri veriyor.

Değerli okurlarımız, konut kredisi alırken önümüze getirilen sigorta kavramlarını ve zorunluluk derecelerini açıklamaya çalıştık. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Çünkü bu sigorta meselesi çok fazla sorgulanıyor ve merak ediliyor. Güncel ve kaliteli kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCAM BU ÖZEL YAZIYI KONUT ALACAKLARIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLMEK ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENMENİZ.

120 Ay vadeli 60 bin lira konut kredisini en düşük veren banka için tıkla

120 Ay vadeli 90 bin lira konut kredisini en düşük faizli veren bankalar

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

ziraat bankasında konut kredisi çoook düşük faiz oranı ile sizleri bekliyor

Ziraat bankasından düşük faizli konut kredisi kampanyası – 724krediler.com‘un ev sahibi olmak isteyen okurları, hepinize hoş geldin diyerek yazımıza başlamak istiyorum. Bunca zamandır çalıştınız, çabaladınız. Kendinizce de biraz birikim yaptınız. Ama daha fazla geç olmadan ve yaşlılık gelmeden ev sahibi olmak istiyorsunuz. Bu isteğinizde de çok haklı olduğunuzu belirtmek istiyorum. Yaşlılık geldiğinde hele bir de

ABank Konut Kredisi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma İmkanı

Düşük Faizli ABank Konut Kredisi, Hesaplı Alternatifbank Konut Kredisi Hesaplamaları- ben annemin 30 yıl boyunca ev, ev, ev dediğini duydum. Ediyordu da başka bir şey demiyordu kadıncağız. Sonunda da babam ancak emekli olduktan sonra emekli ikramiyesiyle ev satın alabilmiştir. Bu şekilde olan bir sürü insan var. Üst baş istemiyor, yeter ki bir evimiz olsun diyorlar. Çünkü

BankPozitif Konut Kredisi ile Hayallerinizi Ertelemeyin

BankPozitif Konut Kredisi, İstanbul, Ankara, İzmir En uygun, En Düşük Faizli Konut Kredisi- Kredi herkese lazım. Paranın lazım olmadığı bir Allah’ın kulu yok. Herkesin kendine göre ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçlar arasında en fazla ön planda olan barınma gereksinimidir. Gerek dış tehlikelerden korunmak, gerekse de bir aile yuvasını kurmak adına barınmak zorundayız. Yani evde oturmak durumundayız.

Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi Özellikleri

Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi Paketi Detayları ve Özellikleri- Hepimiz bir evimizin olmasını istiyoruz. Zaten öyle olmazsa bu yazı üzerinde de olmazdınız. Ev sahibi olmak kolay değil. Yıllarınızı verirsiniz. Bir birikim yapabilmek için. ama bu sizin için yeterli olmaz. Çünkü konut fiyatları çok yüksek. Durum böyle olunca da ister istemez bankalara yöneliyoruz. Kredi bizim için

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar, 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları- Değerli dostlarımız ve sıkı takipçilerimiz bugün sizlere 724krediler.com farklı ile oldukça özel bir kredi haberi sunmak istiyoruz. Bu dünyada yuvası olmayan bir canlı yok. Tüm canlılar bir yuva yani barınak ister. Aynı bu şekilde biz insanlar, içerisinde güvenle

About Benjamin