Go to ...

Kara Liste Sorgulamanızı Vakıfbank’dan Hemen Yapabilirsiniz


Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Vakıfbank Risk Raporu, Kredi Sicili Sorgulama- Kara Liste olayı milyonlarca kişinin başına bela. Giren kişiler adeta iflasa sürükleniyor. Tamı tamına 5 yıl boyunca bekliyorlar. Şu listeden çıksam da işlerimi rayına soksam diye bekleyenlerin sayısı yüz binlerce. Bir çok kişi de bankalar il ufak da olsa bazı münakaşalara girmiş ama bunun sonucunun nasıl sonuçlandığını merak ediyorlar.

KARA LİSE SORGULAMASININ ADRESİ DEĞİŞTİ

Anlayacağınız yalnızca kara listedekiler değil, halkın tüm kesimiz kendi durumunu merak ediyor. Bir çok kişi de eli boş olarak geri dönüyor. Çünkü piyasada ki bir çok bilgi eski. Doğal olarak da vatandaş sorgulama yaparken ister istemez yanlış yere başvuru yapıyorlar. Eskiden kara liste sorgulaması dilekçe ile Merkez Bankasına yapılıyordu. Ama bu durum, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezine devredildi. Risk merkezi de yetki verdiği bankalar aracılığı ile vatandaşa kolay bir şekilde rapor alabilme şansı sunuyor.

KARA LİSTE YERİNİ RİSK RAPORUNA BIRAKIYOR

Kara listenin adı da artık risk raporu adını aldı. Bundan böyle risk raporunuzu görebiliyorsunuz. Bu rapor ile kimilerine keyifli haber , kimisinin de kabus dolu anlar yaşamasına neden olan haber veriliyor. Anlayacağınız kimine cennet sunulurken, kimine de cehennem sunuluyor. Aklınıza gelebilecek tüm finans kuruluşları ve bankalar, sizin anlık olarak gerçekleştirdiğiniz bilgilerinizi (Ekonomik ve bankacılık adına) bu merkez ile paylaşır.

Bu merkez de bilgileri depolar ve yine finans kuruluşları ile paylaşır. hani bazen daha önce gitmediğiniz bir bankaya uğrarsınız kredi çekmek için. Ama yapılan istihbarat çalışmasında sizin riskli olduğunuzu söylerler. Bazende takibe takıldığınızı. işte bu bilgi risk merkezi tarafından paylaşılır.

TÜM İŞLETMELER PERİYODİK OLARAK RİSK RAPORUNU ALMAK İSTİYORLAR

Risk raporu karşıdaki kişiye yada firmaya güven telkin etmek demektir. Al kardeşim raporuma bak. Borcum yok, sıkıntım yok. Ödemelerim zamanında yapılmıştır. Çeklerim de, senetlerim de hiç bir problem yoktur diyebilirsiniz. Bu sayede ortaklık kurduğunuz da karşıdaki kişi ile karşılıklı olarak güven tazeler ve telkin edersiniz. Bazen de borç durumunuzu gördüğünüzden anında müdahale de bulunabilirsiniz. Periyodik olarak da risk raporunuzu alıp zamanında müdahalelerde bulunabilirsiniz.

TBB RİSK MERKEZİ’NE GİTMEDEN VAKIFBANK’DAN RİSK RAPORUNUZU ALABİLİRSİNİZ

Risk raporunuzu almak vakıfbank ile çok kolay. Yapmanız gerekenleri de sırası ile anlatalım. Öncelikle internetten TBB Risk Merkezi ana sayfaya girin. Dilerseniz bu riskmerkezi.org/tr linki kullanabilirsiniz. Direk link veremiyoruz. Zira başvuru sayfasının bir zamanı oluyor. Bu açıdan ana sayfaya girin ve üst kısımda bulunan Risk Merkezi Raporunu tıklayın. Buradan da rapor al bölümünü açın. Karşınıza yeni bir sayfa açılacak.

Bu sayfada bulunan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. İmzaladıktan sonra da yazıcıdan bir çıktı alıyorsunuz. Ayrıca TBB Risk Merkezi Raporu için size verilen referans numarasını da alın. Ardından da size en yakın vakıfbank şubesine uğrayın. Burada yapmanız gereken şey yetkili kişiye kimliğiniz ile birlikte formu sunmak. Sizlere Gerekli olan ücreti ödemenizi söyleyecekler. En sonunda da risk raporunuzu siz yada vekalet verdiğiniz kişi alabilecek.

RİSK RAPORUNDA TAM OLARAK NELER YER ALACAK?

Risk raporunda nelerin yer alacağından da kısaca belirtelim. öncelikle 2006 yılından buna tüm kredi ve kredi kartı bilgilerinize ulaşabileceksiniz. Tabi bununla beraber yasal takibe takılmış olan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı da görürsünüz. son 5 yıl içerisinde ibraz edildiğinde ödemediğiniz işlem yapılmış ve sonrasında ödediğiniz çeklerinizi de görürsünüz. Ayıra bankaya sunulduğunda tahsil edilmiş olan çeklerinizin bilgilerine de ulaşırsınız. Son olarak 2 bin liranın üstündeki protestolu senet bilginize de ulaşırsınız.

Tags: , , , , , ,

One Response “Kara Liste Sorgulamanızı Vakıfbank’dan Hemen Yapabilirsiniz”

  1. 11 Mayıs 2017 at 23:17

    kredi alamıyorum neden düzenli ödemelerimi yapıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

TBB Risk Merkezi Sicil Affı ile İlgili Beklenen Açıklama Geldi Son Güne Dikkat

TBB Risk Merkezi Sicil Affı, Son Gün Ne Zaman, Başvuru şartları, Sicil Affı Detayları- 724krediler.com olarak son dakika kredi haberlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Milyonlarca kara listedeki vatandaş sicil affı, sicil affı ile kıvranıp duruyorlardı. Ülkemizdeki ekonomiyi rahatlatma adına Kükümetin meclise sunduğu sicil affı sonunda 18 ocak 2017 tarihinde meclisten geçti. Onay için Cumhurbaşkanı Recep

Kara Liste Sorgulamasının Yeni ve Pratik Adı TBB Risk Merkezi

Kara Liste Sorgulaması Hangi Bankalardan Yapılır? Kara liste sorgulama, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi- 18 Ocak 2017’de meclisten çıkan sicil affından sonra herkes acaba bende kara liste de miyim? Nasıl ve nereden sorgularım? sorularını sormaya başladılar. Zira Kara Liste de olanların sayısı 12,5 milyona dayanmış durumda. İster istemez merak konusu oluyor. Bu arada merak edenler

Sicil Affı Çıktı mı? 2017 sicil affı ile kara listeye girenler ne zaman temizleniyor?

Sicil affı, sicil affı ne zaman,  sicil affı son dakika, Kara liste sicil affı meclisten geçti- İnsan yaratılışı gereği boş duramayan bir varlıktır. Bundan dolayı bir iş ile iştigal olmaz zorundadır. Para kazanmak ve çoluk çocuğunun kartını doyurmak zorundadır. Bunlar için de borç para almak zorundadır. Çok eskilerdeki gibi avcı ve toplayıcı bir toplumda yaşamıyoruz.

About Benjamin