Go to ...
RSS Feed

Düşük Faizli Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Vakıfbank’da Sizleri Bekliyor


Vakıfbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi, 48 ay vadeli hesaplı emekli kredisi ayrıntıları- Çok özel bir emekli kredisi haberi ile karşınızdayız. Bu açıdan tüm emeklilerin okuması ve değerlendirmesi gereken bir kredi kampanyası haberi hazırladık. Biliyorsunuz ki ülkemizdeki emeklilerin sayısı çok fazla. Milyonlar ile ifade ediliyor. Dolayısıyla bankaların gözde müşterileri arasında yer alıyor. Zira bankaların kredi vermedeki en temel şartı düzenli bir gelire sahip olmaktır.

VAKIFBANK ALTERNATİFİNİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Emeklilerde düzenli bir gelire sahip olduğundan kredi vermek için tam ideal müşteri oluyorlar. Ayrıca da emeklilerin çoğu krediye ihtiyaç duyuyorlar. Herkesin kendine göre bir sebebi ve nedeni var. Ama mühim olan hangi bankadan kredi çekilmesi gerektiğidir? Bizlerde sizlere bir alternatif sunabilmek adına bu yazıyı derledik. Vakılfabk emeklilere özel bir kredi kampanyası geliştirmiş. Bu kampanya ile sizlere ne gibi imkanlar sunuluyor? Şimdide bunlara değinelim

VAKIFBANK EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ DETAYLARI

Vakıfbank’dan 90 bin liraya kadar çekebileceğiniz çok güzel bir kredi kampanyası haberi geldi. 90 bin lira ile ev de alabilirsiniz, arabada. İş kurabileceğiniz gibi, seyahate de çıkabilir ve evinizin tüm eşyalarını da yenileyebilirsiniz. İstediğiniz ihtiyacınızda paranızı kullanabilirsiniz. SGK’dan emekli maaşı alan Bağ-kur, emekli sandığı ve SSK’lı olan tüm emekliler bu krediye başvuru yapabilirler. Alacağınız krediyi en düşük vade ile ödeme sayısı 3 aydır.

Ayrıca kredi vadesini en fazla 48 aya kadarda çıkarabilirsiniz. Uzun vadede ödeyebiliyorsunuz yani. Faiz oranları da gayet makul. Çünkü %1,15’den başlıyor. İsterseniz kredi tahsis ücretinin olmadığı kredi türünü de tercih edebiliyorsunuz. Ama burada da faiz oranı %1,24 olarak hesaplanıyor. Anlayacağınız sizin isteğinize göre şekilleniyor. Birde 3 ay ertelemeli olarak da kredi alabileceğiniz gibi, ayda bir eşit taksitli, 3 ayda 1 ve değişken taksitli olarak da ödeme yapabilirsiniz.

ÖRNEK ÖDEME PLANLARI

10 Bin Lira ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzda 48 ay vade ile sizlere %1,19 faiz oranı ile verilecektir. Aylık ödemeniz gereken kredi taksidi ise 289,26 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 50 TL olarak hesaplanmıştır. Efektif Yıllık Faiz Oranı ise %18,8922 dir. 

90 Bin Lira ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzda 48 ay vade ile sizlere %1,15 faiz oranı ile verilecektir. Aylık ödemeniz gereken kredi taksidi ise 2.576,52 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 550 TL olarak hesaplanmıştır. Efektif Yıllık Faiz Oranı ise %18,2176 dır. 

90 Bin Lira ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzda 48 ay vade ile sizlere %1,15 faiz oranı ile verilecektir. Aylık ödemeniz gereken kredi taksidi ise 2.636,99 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti ödemek istemeyenler bu faiz oranını tercih edebilir. Tahsis ücreti yok. Efektif Yıllık Faiz Oranı ise %19,3923 dür. 

BİLMENİZ GEREKEN AYRINTILAR

Yukarıda belirttiğimiz faiz oranlarından yararlanmak isteyenler bir asgari ücret tutarında kredili mevduat hesabı açtırmaları gerekiyor. Tabi birde hayat sigortası faktörü de var. Zorunlu olarak hayat sigortası yaptırmanız talep ediliyor. Hayat sigortası da kişinin demografik yapısına göre yani yaşa ve cinsiyete göre değiştiği gibi kredi tutarına göre de değişiyor. Bu açıdan örnek teşkil etmesi adına bir iki hesaplama yapalım.

10 bin lira lazım ve bu rakamı çekeceksiniz. 51 yaşında erkek bir bireysiniz. O halde yıllık ödemeniz gereken hayat sigortası primi 122,99 lira olacaktır. Peki bu birey 90 bin lira çekerse ne kadar hayat sigortası öder? 51 yaşındaki erkek vatandaş 90 bin lira alırsa yıllık ödemesi gereken hayat sigortası primi tutarı 1.106,81 TL olacaktır. Yukarıdaki belirtilen efektif yıllık faiz oranına hayat sigortası değişiklik gösterdiğinden dahil edilmemiştir.

Lakin Efektif Yıllık Faiz Oranına kredi tahsis ücreti, vergiler ve faiz oranları eklenmiştir. İlk 3 ayı ertelemeli olarak kredi çekecekseniz 45 ayda kalan borcu ödersiniz. İlk ayda ise ertelenen gecikme faizleri tahsil edilecektir. Kredi başvurularını değerlendirme ve sonuca bağlama hakkı Vakıfbank’a aittir. Bu açıdan dilediğini reddedebilir. Ve yazımızın sonuna da gelmiş olduk. özel ve güncel kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz.

TÜM EMEKLİ ARKADAŞLARINIZIN DA BU YAZIYI GÖRMESİNE NE DERSİNİZ? O HALDE FACEBOOK HESABINIZ İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Vakıfbank Emekli Maaşı Promosyon Başvuru Şartları ve Ayrıntıları

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Bankalar