Go to ...

acil para lazım ssk’lı değilim kredi çekebiliyor muyum


Ssk’sız çalışanlar kredi çekebilir mi? SGK yok kredi alabilir miyim? Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi?- Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, artık kredi olmadan çark dönmüyor. Kredinin lazım olmadığı kimse yok. Çünkü hayatta istediğimiz bir çok şeyin maddi bir karşılığı var. Birde kim ne derse desin tüm dünyada kapitalizm etkisi altında. Bundan dolayı da aldığımız ufacık bir hizmette dahi maddi bir karşılık talep ediliyor. Birde işin içine ev, araba, vb istekler girince kredi kaçınılmaz oluyor.

KREDİSİZ YAŞAM ÇOK ZOR

Kendi işinizi kurmaya karar veriyorsunuz ama kredi olmadan bunu gerçekleştiremiyorsunuz. Düğün yapacaksınız ama kredisiz olmuyor. Ev eşyalarını yenileyeceksiniz bunda da kredi olmazsa olmazsa satın alınamıyor. Hatta ve hatta artık dini bayramlarda bile kredi çekiliyor ki çoluk çocuk, torunlarla güzel bir tatil geçirilsin diye. Yılbaşı, sevgililer günü vs. her  zaman kredi çekiliyor. Kredisiz yaşam gerçekten de çok ama çok zor. Bundan dolayı da herkes kredi çekme derdinde.

BANKALAR HER ÖNÜNE GELENE KREDİ VERMİYOR

Değerli dostlarımız, kurumsallık adına belki de en su götürmeyen kurumlar arasında bankalar yer alıyor. Bankalar katı prensipleri olan kurumlardandır. Kırmızı çizgileri olan ve bu çizgileri ayrıcalıklı müşteriler dahi olsa çiğnemeyen kurumlardandır. Bu açıdan kurumsal olduklarını ifade etmiştim. Bankalar öncelikle kredi notunuza bakar. Kredi notu yüksek olanlar ve iyi olanlar kredi alabiliyorlar. Kredi notu riskli olan ve çok düşük olanlar ise zaten kredi alamıyorlar.

Bunun dışında kredi almak isteyenlerin kredi sicillerinin temiz olması gerekir. Bozuk kredi siciline sahip olanlar kredi alamazlar. Kara listeye girenler beş yıl bankalardan yasaklanır. Ne kredi nede kredi kartı alabilir. Bu arada 27 Ocak 207 tarihinde 6 aylık süreli sicil affı çıkarıldı. detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. Bankaların olmazsa olmazlarında bir diğeri ise düzenli gelir belgesidir. Yani maaş bordronuzu ibraz etmelisiniz.

İYİDE BENİM SİGORTAM YOK SSK’SIZ ÇALIŞANIM KREDİ ALAMAYACAK MİYİM?

Ülkemizde maalesef ki SGK’sı olmadan çalışanlar var. Kimisi inşaata, kimisi tarlada, kimisi gündelikte, kimisi sanayide vs. Çok fazla sigortasız çalışan var. Bundan dolayı da ben kredi alamayacak mıyım? sorusunu soruyorlar. Tabi kredi alabilme yollarınız var. Bizlerde bu yolları sizlere açıklamaya çalışacağız. Sizlerde bu şartları karşılayabilirseniz kredi alabilirsiniz. Dilerseniz bu yolları teker teker açıklayıp, inceleyelim.

KEFİL GÖSTEREREK KREDİ ALMA YOLU

Değerli okurlarımız, SSK’nız yok yada gelirinizi belgelendiremiyorusunuz. Ama size para lazım ve kredi çekmelisiniz. Kredi notunuz iyiyse ve sicilinizde temizse, bankaya kefil sunarak kredi alabilme şansınızı artırabilirsiniz. Ama kefil olarak gösterecek olduğunuz kişinin gelirinin iyi olması ve bunu belgelendirmesi gerekir. Ayrıca kredi notunun da iyi olması gerekiyor. Bu şekilde banka sizden tahsil edemeyeceği kredi taksidini kefilinizden tahsil edeceği için sizlere kredi verecektir.

TEMİNAT GÖSTEREREK KREDİ ALMA YOLU

Kredi alma yollarından bir diğeri ise teminat göstermektir. Varsın SSK’nız olmasın. Çünkü gayrimenkul teminatınız var. Bu yöntem ile garanti kredi alırsınız. Varsa eviniz, arsanız, dükkanınız yazlığınız vb. gayrimenkulleriniz, bunu bankalara teminat olarak sunabiliyorsunuz. Göstermiş olduğunuz teminatınızın değerinin %50’si kadar kredi alabiliyorsunuz. Arsanız 150 bin liraysa 75 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Aman siz siz olunda zamanında kredi borcunuzu ödeyin.

KOSGEB’DEN KREDİ ALMA YOLU

Kendi işyerinizi açmayı düşünüyorsanız ve bankalar kredi vermiyorsa KOSGEB seçeneğini muhakkak ki denemelisiniz. En fazla bir ayınız gidiyor ama sonunda bir çok kimse kendi işinin patronu oluyor. KOSGEB 50 bin lira karşılıksız yani hibe kredi veriyor. Bunun dışında ise 100 bin liraya kadar da faizsiz ve 60 ay vadeli kredi alabiliyorsunuz. Bu sayede de bankaya faiz ödemezsiniz. Tabi karar verecek olan sizsiniz.

GELİR BELGESİ TALEP ETMEYEN BANKALARIN KAMPANYALARINDAN YARARLANIN

Bir diğer seçeneğiniz ise; gelir belgesi talep etmeyen bankaların kampanyalarınında şansınızı aramak. Mesela QNB Fİnansbank Kredi kartı müşterileri veya banka müşterilerine ek hesap açtığı zaman 25 – 30 bin liraya kadar telefondan anında kredi verebiliyor. Hemde hiç bir şart aramadan. Biraz yüksek faiz uyguluyor ama anında kredi hesabınıza yatıyor. Bunun dışında şansınızı denizbank web’de kredi, pdeabank nakit hazır kredi, garanti bankası da başvuru yapacağınız bankalar arasında.

Çünkü bu bankaların sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapabileceğiniz kampanyaları bulunuyor. Ama son karar verme yeri de yine bankalar bunu unutmayın. Eğer bankalara başvuru yapacaksanız önceliği bu bankalara tanıyabilirsiniz.

Değerli okurlarımız, SSK’sız çalışmak gerçekten de çok zor bir durum. Bunun farkındayız. Elimizden geldiği kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Umarım ki sizler için istifadeli ve faydalı bir yazı olmuştur. Yeni ve özel kredi haberlerin de buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

SİZLERDEN RİCAM BU YAZIMIZI SSK’SIZ ÇALIŞANLARIN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

TBB Risk Merkezi Sicil Affı ile İlgili Beklenen Açıklama Geldi Son Güne Dikkat

İşsiz kaldım a dostlar kredi borcum var Çözüm önerileri içeride

Kosgeb’ten 50000 tl krediyi nasıl alabilirim neler isteniyor

 

 

Tags: , , ,

5 Responses “acil para lazım ssk’lı değilim kredi çekebiliyor muyum”

 1. esra
  27 Şubat 2018 at 23:58

  Ogrenciyim ama tam zamanli calisyrm maasm 2000t.l 7000 tlye ihtycm var acil olarak bana yardm edeck kisiye odemeyi birbucuk seklinde yapacgm

 2. Ebru
  26 Şubat 2018 at 23:57

  Banka dışında haciz dosyam var bankalarla sorunum yok skorum düşük nasıl kredi kullanabilirim

 3. Hüseyin ates
  19 Şubat 2018 at 17:54

  Isyerim var krediye ihtiyacım var acil bana yardımcı nasıl yardımcı olursunuz bu zamana kadar hiç bir bankayla çalışmadım yeni kart aldım bir sene oldu kredi kart çalıştım kmk yükseltmek için ama hala daha bir olumlu yanıt almadım banka düzgün insanlarla çalışmak stemiyor bana lütfen yardimcı olurmusunuz

 4. necati
  1 Şubat 2018 at 09:21

  Elli bin tlye ihtiyacim var aylik bin tl geri odemeli yardimci olabilecek kurumlar yada bir insan evladi varmi sicil bozuk kredi kullanamiyorum yardimci olacak msj atsin lutfen

 5. Hanşfe mak
  11 Ocak 2018 at 11:49

  Icram var kredi.çelme şansım nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Dipnot

Okulun Ne Olursa Olsun Eğitim Kredin Fibabanka’dan Olsun

Fibabanka hesaplı eğitim kredisi, Fibabanka okul kredisi, düşük faizli ve uygun kredi – Hayatımızın bazı anlarında krediye başvuru yapma durumunda kalıyoruz. Bizlerde en özel anlarınız için, bankaların en kaliteli kampanyalarını sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bayramlarda, yılbaşında, düğünleriniz de, arsa alımlarınızda, ev ve araba alımlarınızda en hesaplı kredileri sizler ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yazıyı

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kurban Bayramı Kredisi ABank’ta

Abank Kurban Bayramı Kredisi, 2017 Abank Bayram kredisi, Alternatifbank hesaplı, düşük faizli ve uygun kredi – Bankaların Kurban Bayram Kredi kampanyalarını sizler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bayram heyecanını yaşatmaya devam ediyor. Tabi böylesi özel günlerde bankalar için bir fırsat oluyor. Çünkü çok fazla krediye başvuru yapan oluyor. Peki bu başvurular 2 -3 bin liralık bayram

Anında ve Kolay İhtiyaç Kredisi Kurban Bayramına Özel Fibabanka’da

Fibabanka Bayram Kredisi, Fİbabanka 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, SMS ile kredi, hızlı başvuru, hesaplı ve uygun kredi – Değerli dostlarım, öyle sanıyorum ki, kurban bayramı için son kredi haberi kampanyası ile karşınızdayım. Bankalar diyeceklerini söylediler. Millette bayram planını hazırladı. Şimdi sıra bu kampanyalar arasından bir tanesini seçmek. Öyle banka banka dolaşmanızı da gerek yok.

About Benjamin