Go to ...
RSS Feed

Adıma açılmış kredi ve kredi kartı var mı nasıl sorgularım?


Adıma açılmış kredi sorgulama, adıma açılmış kaç tane kredi kartı var?- Yine enteresan ama  bir o kadar da erak edilen ve sorgulanan bir yazı ile karşınızdayız. Düşünebiliyor musunuz ülkemizdeki kart sayısı 114 milyonu aştı. Kullanılan kredi kartı sayısı ise 58 milyonlara dayandı. Ayrıca hemen hemen her gün de hırsızlık vakaları ile karşılaşıyoruz. Kapkaç mağdurları mı dersin, kimliğini kaybedip hükümsüz ilanı paylaşanı mı dersin vs.

ADIMIZA AÇILAN KREDİ VE KREDİ KARTI SORGULAMASI GENEL AÇIKLAMA

Birde hırsızlık yapanlarda kredi kartı limiti yada cüzdanımızdaki paralar ile yetinmiyorlar.  Artık kişisel bilgiler daha da değerli. Çünkü bir kimliğimiz kaybolduğunda ve biz bunu fark etmemişsek iş işten geçmiş olabiliyor. Bir bakıyoruz ki adımıza şirketler bile kurulmuş. Adam bir bakıyor eve gelen ekstre ile şaşırıyor. Ekstre üzerindeki isim onun ama vatandaş ne bu banka ile çalışıyor ne de bu bankaya ait kredi kartı var. Geçmiş olsun…

Peki böyle durumlarla karşılaşalım yada karşılaşmayalım belirli dönemlerde adımıza kredi çekilmiş mi? yada adımıza kaç tane kredi kartı var? Kaç hesabımız var? Hesaplarımızdaki paralar ne kadar? bunları sorgulayabileceğimiz bir site var mı? İşte bu soru çok fazla merak ediliyor ve bir çok sitede bilip bilmeden yanlış yönlendirmelerde bulunabiliyor. Bizler bu işin tek çözüm yolunu da detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız. Bu sayede aklınızdaki soru işaretlerine de cevap bulabileceksiniz.

ADIMIZA AÇILMIŞ KREDİ VE KREDİ KARTI SORGULAMASI MÜMKÜN MÜ NASIL?

Aslında adınıza açılan kredi ve kredi kartları değil tüm bankacılık faaliyetlerini öğrenmem mümkündür. Dolayısıyla sorunuzun cevabına kısaca evet diyebiliriz. Ama bunun için taç Vatandaşlık numaramı gireyim de ilgiler önüme gelin gibi bir sistem yoktur. Bunun yerine kredi kayıt bürosuna bağlı olarak çalışan findeks vardır. Biz findeks’i bize verdiği kredi notundan tanıyoruz ama bu eksik bir bilgi. Bankacılık adına tüm siciliniz findeks de saklıdır.

FİNDEKS BİZLERE TAM OLARAK NE SUNAR?

Hani bankalara gittiğimizde banka memurları hemen findeks kredi notumuzu sorgularlar ya, kredi alıp alamayacağımızı belirleyen ana unsur olarak karşımıza çıkar. Adeta bir dedektif gibi bizleri inceler. Bankacılık adına ne yapmışsanız not eder. Hangi bankalardan ne kadar kredi kullandınız. Bu kredilerin hangileriniz sıkıntısız kapattınız? hangileriniz ödeyemediniz? hangilerinin borcu devam ediyor? kaç tane kredini var? bunların hepsini bir anda göebilirsiniz.

Bunun dışında hangi bankalarda hesabınız var ve bu hesaplarda ne kadar paranız var? bunu da öğrenirsiniz. Bir diğer yönü de kaç tane kredi kartı almışsınız ve bunların kaçı aktif görürsünüz. Kapatmış olduğunuz kredi kartlarınızı da görürsünüz. Çekleriniz ve risk durumunuzu görürsünüz. Tabi bu saydıklarım devede kulak. Bir çok konuda bilginize anında ulaşabilirsiniz.

FİNDEKS KREDİ NOTUMU NASIL VE NEREDEN SORGULARIM?

Fİndeks kredi notunuzu sorgulamak isterseniz bunu yine findeks üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. findeks.com üzerinden kredi notunuzu 5 dakikada öğrenebilirsiniz. Açılan sayfanın tam ortasında şimdi kredi notunu öğren bölümü var. Buraya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numaranızı giriyorsunuz. Birde cep telefon numaranızı. Ardından bir kaç form geliyor. Bu formu dolduruyorsunuz. Kişisel bilgileriniz falan yer alıyor.

En sonda da ödeme yapmanız gerekiyor. KDV dahip ödeyeceğiniz para 8,85 TL’dir. Bu para hir bir şey deüil. Banka banka gezip tek tek kredi kartı var mı adıma diye soracağınıza dünyanın bilgisine kavuşma imkanınız var. Hatta mümkünse bunu periyotlar halinde gerçekleştirin ve risk durumunuz iyiye mi kötüye mi gidiyor öğrenin.

Değerli okurlarımız, gördüğünüz gibi adınıza açılmış kredi var mı? Yine aynı şekilde adınıza aıçlmış kaç tane kredi kartı var? bu yazı sayesinde öğrenmiş oldunuz. Çok kısa bir sürede gerekli sorgulamayı yapabiliyorsunuz. Amaç yerini bulmuş oldu. Bizlerden şimdilik bu kadar. Doğru yönlendirme ve doğru kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

BU YAZIYI RİCA ETSEN FACEBOOK HESABINLA BEĞENEBİLİR MİSİNİ?

Ya Hep Karıştırıyorum Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir ?

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More Stories From Dipnot