Go to ...

Bankalar kredi vermiyor kredi kartı alamıyorum ne yapabilirim ?


TC İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME SORGULAMA : Yazımıza başlamadan önce tüm bu vereceğimiz bilgiler kredi notunu işaret edeceğinden dolayı önemli bir hususta sizlere bilgiler vermek istiyoruz. Değerli 724krediler.com kullanıcıları, Türkiye’de bulunan hiç bir sistem üzerinden şu anda sizler tc ile kredi notu sorgulama öğrenme işlemlerini yapamazsınız. Zaten yapmamanız da gerekiyor. zira vereceğiniz tc kimlik bilgileri ile sizler çok ama çok zor durumda kalabilirsiniz. Önünüze çıkacak olan Tc İle Kredi Notu Öğrenme işlemini yapıyoruz diyen hiç bir siteye kesinlikle güvenmeyiniz. Bu işlemleri yetkili bankalar ve findeks gibi siteler belirli bir ücret karşılığında yapıyor daha net bilgileri aşağıdan takip etmeniz mümkündür.CEP TELEFONLARINDAN KREDİ NOTU SORGULAMA işlemlerini Turkcell ve buna benzer bazı büyük GSM operatörlerinden yapabiliyorsunuz. Bunun haricinde lütfen başka sitelere itibar etmeyiniz.

BANKALARDA KREDİ NOTU SORGULAMA : Türkiyede bulunan bütün bankalar üzerinden sizler tc ile kredi notu sorgulama işlemlerini yapabiliyorsunuz. bu bankalarda hesabınız olsun ya da olmasın kredi ile ilgili başvurularınızda bildiğiniz bütün bankalar sizlere kredi puanınızın kaç olduğunu söyleyebilirler. Ama lütfen unutmayalım, her defasında kredi puanının sorgulamanması demek, kredi puanınızın düşmesi anlamını taşıyacaktır. Öncelikle kredi alacağınız bankaları araştırıp daha sonrasında o banka cazip ise o bankadan sorgulatmanız ve krediye başvurmanız mantıklı olacaktır. Kredi almayacak iseniz sakın ola puanlarınızı sorgulatmayın. Her sorgulatma demek kredi puanlarınızın düşeceği anlamını taşıyor.

Bankalar kredi vermiyor kredi kartı alamıyorum ne yapabilirim?- Ekonomik hayatımızı oluşturan 2 önemli faktör var. Bunlardan birincisi Krediler, ikincisi ise Kredi kartları. Tamamıyla bu iki kavram üzerinde dönüp dolaşıyoruz. Kapitalist sistemi sonuna kadar hissedebiliyoruz. Zira her şey paraya dönüştü artık. Hatır gönül işi şu hizmeti alalım derseniz bu hayaliniz suya düşer. En yakın arkadaşınıza bile işiniz düştüğünde yaptığı işi para karşılığında yapıyor. KREDİ NOTUM NASIL YÜKSELİR TIKLAYIN

KREDİ VE KREDİ KARTI KULLANIMINDAKİ BÜYÜKLÜK

Elinizi nereye dokunursanız para istiyorlar. İhtiyaçlarımız gerçekten de ciddi manada artmaya başladı. Eskiden evde telefonumuz vardı ama şimdi, bu bizi kesmiyor. 4 -5 bin liralık akıllı telefon istiyoruz. Modelli araba istiyoruz. Geniş rezidanslar da daireler istiyoruz. İş yerimizin görselliğine önem veriyoruz ve dekorasyona dünyanın parasını ödüyoruz. Kredi kartlarımız ile dilediğimiz gibi harcıyoruz. 10 çift ayakkabımız var ama bununla yetinmeyip, yeni bir tane daha alıyoruz.

Durum böyle olunca da kredi ve kredi kartlarının önemi çok fazla oluyor. Size bir iki soru sormama müsaade ediniz lütfen; Avrupa da en çok kredi kartı kullanan ikinci ülkenin kim olduğunu biliyor musunuz? Peki ülkemizde kullanılan kredi kartı sayısını hiç merak edip düşündünüz mü? Avrupa’nın en fazla kart kullanan ülkesi Fransa ve onu hemen takip eden ülke ise Türkiye. Kredi kartı  kullanım sayısı ise 58 milyona merdiven dayamış durumda. Bu sayının ne kadar büyük bir rakam olduğunu düşünebiliyor musunuz?

KREDİ BAŞVURULARINDA BANKALAR NEYE DİKKAT EDERLER

Kredi başvurularında bankaların dikkat ettiği en önemli hususlardan bir tanesi de kredi notudur. Kredi notunuz iyiyse kredi alma işinizde daha da kolay oluyor. Arzu ederseniz BURAYI tıklayarak Banka Kredi Notu Puanı Nasıl Sorgulanır? konul yazımıza ulaşabilirsiniz. Bir diğer mevzu ise Sürekli bir iş yerinde çalışıyor olduğunuzu ispatlamanız gerekiyor. Bunun için de maaş bordronuzu sunmalısınız.

Önemli olan son mevzu ise  istihbaratınızın düzgün olması gerekir. Yani kredi siciliniz temiz çıkacak. Kara listede olmayacaksınız. Kara listede olanların 5 yıl süre ile kredi alma şansları yok. Yada sicil affının gelmesi gerekiyor. Bu arada 2017 SİCİL AFFI konulu yazımızı okuyarak da bu konuda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

KREDİ KARTI BAŞVURULARINDA BANKALAR NEYE DİKKAT EDERLER

Kredi kartı başvurularında kredinin limitinin belirlenmesi adına gelir durumunu öğrenmek ister. Bundna sonra kredi istihbarat sonucuna bakar. Kredi kartı almak kredi almaktan çok daha basittir. Bir sms ile kredi kartınız adresinize gelir. Ev hanımlarından tutunda öğrenci gençlere kadar herkes bu kartlardan yararlanabilir.

BANKALAR NEDEN KREDİ KARTI VERMEZ?

Bankalar yukarıdakilere rağmen yinede size kredi kartı vermiyorsa o halde siciliniz temiz çıkmamıştır. Bankanın biri zamanında ciddi manada kızdırmışsınız demektir. Kredi kartı borcunuzu 3 ay ödemeyince icralık olursunuz. Tabi bu iş sonunda banka peşinizi bırakmaz ve kara listeye alır. Kara listeyi de tüm banklar görür. Bu açıdan kredi kartı borcunu ödemeyen biri bizimkini de ödemez diye size de kredi kartı vermezler. Taki borcunuzu ödeyip, kara listeden çıkmayı beklemelisiniz.

BANKALAR KREDİ DE VERMİYOR, KREDİ KARTI DA NE YAPMALIYIM?

Eğer bankalar sizlere hem kredi kartı hemde kredi vermekte mesafeli duruyorsa tek sebepten dolayıdır. O da Kara Liste yani bozuk sicil durumudur. Hani sadece kredi vermemiş olsa dersiniz ya kredi notu düşük yada gelir belgesi yok. Ama 2’sini de alamıyorsanız siz zamanında hem kredi hemde kredi kartı borcunu ödemediniz. Şimdi de kara listede bekliyorsunuz ve bir çözüm yolu arıyorsunuz. Teşhisi koymak çok önemliydi. Ama biz yine de genel anlamda değerlendireceğiz.

Bankalar kredi ve kredi kartı vermiyor. Şimdi ne yapacağız? bu soru üzerin de yoğunlaşacağız. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse kredi anlamın da ülkemizde çok fazla alternatif bulabilirsiniz. Ama kredi kartı noktasında pekte fazla bir alternatifiniz yok. Daha doğrusu son zamanlarda kredi kartı için de bir alternatif çıktı ama şuan çok faza tercih edilmiyor. Dilerseniz şimdide bunlara bakalım.

TAKSİT YAPAN BANKA KARTLARI

Son zamanlarda bir kaç banka bu hizmete de imza atmış oldu. Malumunuz hesabı olan herkesin banka kartı vardır. Bundan dolayı da bir çok kimse kredi kartı ile alışverişi kesmiştir. Harcama olarak banka kartını kullanmaktadır. Hesabında para varsa harca prensibini belirleyenler banka kartlarını tercih etmektedirler. Durum böyle olunca da bankalar kredi kartlarının taksit yapabilme özelliğini banka kartlarına talşmaya başladılar. Peki nasıl oluyor bu iş?

Hesabınızda yeterince paranız var ve bir ürün alıyorsunuz. Bunun değeri 1.200 TL diyelim ki. 12 Ay taksit ile almak istiyorsunuz. Banka hesabınızdaki bu parayı hemen alıyor. İlk etapta ilk taksit olan 100 lirayı kesiyor. 1.100 Lirayı da faize yatırıyor. En sok taksitte de faiz getirisi olan 40 lirayı size veriyor. Mantık bu şekilde. Bir bankada bu sistem var. Ama kredi kartı noktasında ya bir tanıdıktan alacaksınız yada kara listeden çıkmayı bekleyeceksiniz.

KREDİ ALTERNATİFLERİ – KONUT KREDİLERİ

Bu yönüyle çok fazla şanslısınız. Zira ülkemizde bu konuda çok fazla alternatif var. Krediler genelde üç başlıkta çekilir. Bunlar Konut kredisi, Taşıt kredisi ve İhtiyaç kredisi dir. Sizlere konut kredisi mi lazım? O zaman artık her ilde olan konut projelerine bakabilirsiniz. Kendi ödemenize göre bir peşinat veriyorsunuz 120 aya kadarda vade yapabilme imkanınız oluyor. Herhangi bir ek masrafta söz konusu değil. Lakin sözleşmeyi muhakkak bir avukata okutunuz.

Bir diğer Konut edinme yolu ise TOKİ dir. özellikle dar gelirliler buna çok fazla rağbet gösteriyor. Dilerseniz kura sistemine göre üyelerini ev sahibi yapan faizsiz konut sistemi olan EMİNEVİM’i de düşünebilirsiniz.

OTOMOBİL KREDİLERİ

Taşıt kredilerinde de yine 3 farklı yolunuz var. Birincisi; Otomobil firmalarının kendi kampanyalarınında yararlanabilirsiniz. Ama bunun içinde cebiniz de 25 – 30 bin lira kadar da bir paranızın olması gerekir. Sonuç itibariyle sıfır kilometre araba bineceksiniz.

Yok bu bana uymaz derseniz biraz daha uzun vadeli olan Eminotomotiv’i düşünebilirsiniz. Noter huzurunda herkes sırasıyla kendi otomobiline kavuşuyor. Ayrıca farklı ödeme sistemleri de var. Bu da bana uymuyor diyorsanız, artık her ilde boy göstermeye başlayan oto galericiler var. Senet ile otomobil satıyorlar. Uzun vade yapabilme imkanınız da var. Tabi 2. el otolar da herkes kendi imkanı ölçüsünde tercihini yapıyor.

NAKİT KREDİLER

Bana nakdi para lazım diyorsanız da bunları da yasal kuruluşlar ve finans şirketleri ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Yetki belgesi olan ve senet ile para verebilen ikrazatçılar var. Ayrıca elinizdeki çeki ve seneti nakite dönüştürebilen Faktoring şirketleri var. Sizlerde bu şirketlerin yolunu tutmak istiyorsanız, muhakkak araştırınız. Yetki ve izin belgesi olmayan yerlerle çalışmayın ve başınızı derde sokmayın. Yasal olan finans şirketleri ile iş yapabilirsiniz.

Birde her ilçede vardır işte kuyumcular. Normalde çok yasal değildir. Hatta tefecilik yapmak suçtur. Ama senet ile para verirler. O da tanıdıkları insanlara. Hatta kefilde isterler. Sizlerde buraya gidersiniz 10 bin mi? 50 bin mi? ne kadar ihtiyacınız varsa alırsınız ve faizi ile kuyumcuya geri ödersiniz.

SENETLE PARA KUYUMCULAR TEFECİLERE DİKKAT EDİN

Piyasada ya da yaşadığınız şehirde emin olun araştırdığınızda ” ben size senetle para veriyorum ” diyen bir çok kişi ile karşılayacaksınız. Bunlar sizlere senet ile para sağlarken, emin olun iliklerinize kadar sömüreceklerdir. Yukarıda saydığımız şeylerin haricinde sizler para almak için bu yöntemi kesinlikle kullanmamalısınız. Son çarem buydu diyorsanız orası size kalmış ama. Bu duruma düşmüş birisi senet ile para aldığında durumların daha kötü olması içten bile değildir. Yine yukarıda söylediğimiz Finans yani Faktoring şirketlerine, bir tanıdığınızdan çek alarak kırdırabilir veya yukarıda saydığımız diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

KARA LİSTEDEYİM KREDİ ALABİLİR MİYİM SAFSATASI

Arkadaşlarım konuyu okuduğunuza göre sizlere net olarak sonuna da nokta koyacağım bir kaç cümle yazayım. Sizler kara listeye girmiş iseniz, ne bir finans kuruluşu ne de bir banka hatta bunu verdiğini söyleyecek kişiler tarafından bile emin olun kredi alamazsınız. Başka bir deyişle kara listeye yani kırmızı listeye yani kredi alınamazlar listesine girdiğinizde kredi alamazsınız. Lütfen sizlere bu şekilde gelecek kişi, ya da kuruluşlara asla itibar etmeyiniz.

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKARIM NEDİN BU KARA LİSTE

90 gün boyunca bankalardaki ya da resmi yerlerdeki borçlarınızı ödemediğinizde bu listeye girersiniz. Daha uzun aylar boyunca yapılmayan ödemeler, malesef sizlerin ” kredi alınamaz güvenilik kişi değil ” anlamını taşıyan kara listeye girmenize neden olur. Bu itibar ile sizler borçlarınızı ödeseniz ve tamamen temizleseniz bile 5 yıl boyunca kara listede kalacaksınız. Kesinlikle kredi alamazsınız !

Tags: , , , , , ,

75 Responses “Bankalar kredi vermiyor kredi kartı alamıyorum ne yapabilirim ?”

 1. yetis
  2 Nisan 2022 at 12:45

  23 bine he ihtiyac duyuyorum diyebilirim tekrarda verme sartiyla garanti belgesi de verebilirim

 2. 18 Aralık 2018 at 17:48

  6.aydir maaşımdan 4.76 komisyon kesiliyo nedenini soruyorum cevap yok bende hemen yarın sabah ziraat bankasındaki hesap numarami kapattiriyorum

 3. Muratti
  6 Eylül 2018 at 09:07

  Acil 1 TL ye ihtiyacım var deseniz de acil 1.000 TL ye ihtiyacım var desenizde burda kimse size yardımcı olmaz

 4. murat
  20 Mart 2018 at 05:11

  merhaba 20.000 kıredi çekmek istıyorum

 5. Tolga Şentaş
  12 Ocak 2018 at 08:53

  Acil krediye ihtiyacım var hiç bir banka kredi vermiyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz lütfen

 6. Burcu
  20 Kasım 2017 at 05:14

  Mrb devlet memuruyum bankalar düzensiz ve dolayı alamıyorum. Tek yere borçlanmak istiyorum teşekkürler 20000 ihtiyacım var aylık 1000 ödeyebilirim

  • Mesut
   29 Ocak 2018 at 13:23

   Burcu hanım hiç cevap alabildiniz mi yazan oldumu acaba

 7. Emir
  24 Ekim 2017 at 01:04

  Merhaba acil nakite ihtiyacım var elimde musteri seneleri var yardimci olurmusunuz

 8. Suat
  21 Ekim 2017 at 00:15

  Bankalarla aram bozuk degil fakat tek bir yere borcum kalmasini istemem nedeniyle 5.ila 10 bin arasi paraya ihtiyacim var hipotek verilir yardim ederseniz minnetter olurum

 9. 16 Ekim 2017 at 21:03

  Senetle kredi lazim bana

 10. 16 Ekim 2017 at 18:51

  Merhaba 10 gunlugune 20.000 tl ye ihtiyacim var

 11. Serhat
  15 Ekim 2017 at 15:41

  Acil 2000 nakte ihtiyacım var Yardımcı olursanız sevinirim

 12. Murat
  14 Ekim 2017 at 23:55

  Merhaba denizliden bana yardimci olabilecek biri var mi birclarimi bir yere toplamak istoyorum 10.000 tl ye ihtiyacim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Kartı

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun ve Düşük Faizli Veren Bankalar- Arabasız hayat gerçekten de çok ama çok zor. Araba ile ilgili dünyalar kadar işimiz oluyor. Alışverişlerden tutun da il dışı iş seyahatlerine, oradan da hastaneye kadar adeta elimiz ayağımız oluveriyor arabalar. İddia ediyorum ki bu zamanın en büyük ihtiyacı taşıtlardır.

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber- Milyonları ilgilendiren özel bir ekonomi haberi ile karşınızdayız. Malumunuz bir kaç hafta önce Meclisten Sicil Affı Çıkmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN‘da bu maddeyi onaylamıştı. 27 Ocak 2017 tarihinde de resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Tabi bu karar milyonlarca sicili bozuk vatandaşı havalara uçurdu. Özellikle de esnaf kesimi

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

Kredi borcumu ödemezsem ne olur? Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?- Kredi akrtı borcumu ödeyemezsem veye kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur tarzında çok fazla sorular geliyor. Google de de çok fazla arama konusu oluyor. Bizlerde bu yazımızı, bu sorunun cevabı üzerine şekillendireceğiniz. Herkes kabul edecek ki gerek kredi kartları ile gereksede krediler ile adeta

About Benjamin