Go to ...

Kredi Kartını Doğru Kullanma Yöntemleri


Doğru Kredi Kartı Kullanımı, Kredi Kartını Doğru Kullanma, Kredi Kartının Doğru Kullanımı- Kredi kartı nasıl doğru kullanılır diye merak edenler muhakkak bu yazıyı okumalı ve okutmalı. Malumunuz kredi kartı  ile yaşamımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Maaş belli bir yere kadar. Sonra bitiyor zaten. Ama bizlerin yaşamımızı sürdürmek için gerekli olan ihtiyaçlarımız bitmiyor. Doğal olarak da kredi kartı hatta kredi kartları cebimizde taşıyoruz. Adeta bağımlıyız.

TÜM HARCAMALARDA KREDİ KARTI KULLANILIYOR

Bankalara ve kredi kartlarına muhtacız. 2016 yılının son verilerine göre kullandığımız kredi kartı sayısı 58 milyona ulaşmış durumda. Bu sayı gerçekten de çok büyük. Kredi kartı kullanımı çılgınlığı var. Çocuklara kırtasiye ihtiyacı mı var kredi kartı ile yaparız. akaryakıt ihtiyacı mı var? hemen kredi kartını kullanırız. Evin market alışverişleri mi yapılacak yada kasaba mı gidilecek burada da kredi kartına müracaat edilir. Anlayacağınız kredi kartı çok büyük ihtiyaç giderici harcama kartı.

KREDİ KARTI KULLANDIM KULLANALI BAŞIM BORÇTAN EKSİK OLMADI

Bir çok insan kredi kartı kullanmaya başladıktan sonra içerisinden çıkılmaz bir batağına girer. Haliyle de hem söveriz kredi kartlarına hemde kullanmaya devam ederiz. Bende ilk kredi kartı kullandığımda gerçekten de çok ciddi borçlara girmiştim. Kredi kartı borcumu ödüyorum, sonra bir bakıyorum tekrardan koca yığınlar birikmiş. Sonra tabi bu konularda bilgilendikten sonra artık çok rahat bir ekonomik yaşam sürmeye başladım. Yerlerde gezinen kredi notum şuan en yüksek seviyede.

DOĞRU KREDİ KARTI KULLANIM YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENMELİYİZ

Ayrıca bol bol bedava alışverişler, fırsatlar v kampanyalarda cabası. Bu yazı ile de kredi kartının nasıl kullanıldığı bilmeyen okurlarımızın önlem almaları için düzenledik. Tamamen denenmiş, tartılmış ve sonuç alınmış yöntemleri sizlere sunacağız. Kredi kartının amacı nedir? Bunu tam anlamı ile öğreneceksiniz. Amacı dışında da kullanıldığında çok büyük borçların oluştuğunu ve bu borçların ödenmediğinde kara liste ile sonuçlandığını biliyorsunuz. Dilerseniz doğru kredi kartı kullanım yöntemlerine geçelim.

BİRİNCİ DERECEDE KULLANIM AMACI TAKSİT

Değerli dostlarımız, bırakın ülkemizi tüm dünyada kredi kartı çok fazla kullanılıyor. Ama ülkemiz kredi kartı kullanımında Avrupa ülkeleri arasında Fransa dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Bunun asıl nedeni ise kredi kartlarının taksit yapabilme özelliğidir. Ama bunun anlamı tüm ihtiyaçlarda taksit yaparak kullanalım tarzında bir sonuç çıkarılmamalı. Bizim için hayati öneme sahip bazı araç gereçler vardır. Örneğin buz dolabı olmayan ev yoktur. Çamaşır makinesi çok önemlidir.

Bulaşık makinesi, fırın tv aynı şekilde olmazsa olmazlarımızdandır. İşte bunların da bir ömrü vardır. 20 yıldır aynı çamaşır makinesini kullanıyorsunuzdur ve artık usta bile tamir edilemez raporunu önünüze koymuştur. Çıkar yolu yok. Yeni makine kesinlikle alınmalı. Çocukların okul kıyafetleri, sizlerin iş kıyafetleriniz hepsi kirli. Yeni makine alayım derseniz 3 bin lira. 2 asgari ücretten daha fazla. Bunu bir anda alabilecek alım gücümüz yok.

İşte tamda burada kredi kartınız imdadınıza yetişir ve alacağınız ihtiyacınızı sizin için 12 takside böler. Ayda 250 lira ödersiniz kendinizi kasmadan. İşte tüm dünyada kredi kartlarının kullanım nedeni, Alım gücümüzün olmadığı eşyaları bize taksit fırsatı ile sunmasıdır.

KREDİ KARTLARININ 2. DERECEDE ÖNEMLİ KULLANIM NEDENLERİ

Kredi kartlarının kullanım amaçlarından diğerleri ise; Kampanyaları, Fırsatları ve Bedava Alışveriş imkanıdır. Okullar açılır. 3 çocuğunuz var ve en az 500’er lira alışveriş yapmanız gerekir. Burada Kredi kartı kampanya yapar ve alışverişinizi bizimle yaparsanız 200 lira bonus veririz derler. 200 lirayla da diğer ihtiyaçlarınızı giderirsiniz. Yada işiniz gereği sürekli aracınız ile gezmeniz gerekir. Bu durumda kredi kartınız size bedava akaryakıt alabilme imkanı sunar.

Sizlerde sonuç itibariyle çalışıyorsunuz. Kendinize üst baş almanız şart. Mağaza derki şu kredi kartlarına %20 indirim ve ekstradan +3 taksit. Buda kaçırılmayacak bir fırsattır. Sonuç itibariyle 500 liraya üst baş alacaksınız. Ama bunu 400 liraya getirmek ve taksitli ödeme imkanınız varsa neden red edesiniz ki? Kredi kartlarının dünyalar kadar fırsatları vardır. Kimisi bedava sinema bileti verir, kimisi başka başka ayrıcalıklar sunar. Mühim olan bunları değerlendirmek.

KREDİ KARTI KULLANIMINDA YAPILAN YANLIŞLIKLAR

Kredi kartı borçlarının artmasında elbetteki bilinçsizce harcamalar ön plana çıkmaktadır. Kredi kartı ha deyince başvurulacak harcama kartları değildir. Ama gel gör ki bizim toplumumuzca çok fazla yanlış anlaşılmış. Bir bakıyorsun çocukların çikolatası ve cikletlerini kredi kartı ile satın alıyor vatandaş. Yada sigara alıyor ama kredi kartını kullanıyor. Kredi kartının limitini ve asgari ücretini hesaplamadan tabiri yerindeyse har vurup harman savuruyor.

Kişisel harcamaların, plansız harcamaların ve bilinçsizce yapılan harcamaların kredi kartı kullanımında yeri yoktur. Aksi takdirde borçlar ile boğuşma durumunda kalabilirsiniz. Peki doğru kredi kartı kullanımında nelere dikkat etmeliyiz? Dilerseniz şimdide buna bakalım.

DOĞRU KREDİ KARTI KULLANIMINDA DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER?

Kredi kartlarının birer borç aracı olduğunu unutmayınız. Sizin maaşınız diyelim ki 1400 TL. Kart limitiniz de 5.600 lira. Çoğu kişi kredi kartının son limitine kadar kullanır ve her ay asgarisini öder. Bu ne demek biliyor musunuz? Ben gelecek 4 aylık gelirimi yemeyecem, içmeyecem ve bankaya vereceğim demek oluyor. Adeta bankaların kölesi haline geliyorsunuz. Burada yapmanız gereken ilk önce kredi kartı limitinize hemen müdahale etmek.

Aylık 600 lira harcayabilecekseniz ve gücünüz buna yetiyorsa, limitinizi de bu yönlü yapın. Kesinlikle ama kesinlikle nakit para kullanın. Kredi kartlarınızı kampanyalarda ve taksitlerde kullanmaya çalışınız. Bunun dışında sadece bir kredi kartı kullanın. Özelliği olmayan kredi kartlarından uzak durun. Bu en büyük yanlış. Bol özellikleri olan ve size kampanyalar ve bonus puanlar sunan kredi kartları işinize yarayacaktır.

DOĞRU KREDİ KARTI KULLANIMININ KREDİ NOTUNA ETKİSİ

Doğru kredi kartı kullananların kredi notu da anlamlı bir şekilde artacaktır. Findeks hesaplama yaparken her ay düzenli ödemeleri dikkate alır. Bankaya olan borçlarınızı zamanında ödüyorsanız kredi notunuz da artacaktır. Kredi notu yüksek olan vatandaşların da alacakları kredi limitleri yüksek olabileceği gibi, faizleri de düşük olacaktır. Bu açıdan limitiniz dahilinde harcayıp her ay düzenli ödeme yaparsanız ekonomik karneniz olan findeks notunuzda yüksek çıkacaktır.

Bizlerden şimdilik bu kadar. Sizlerde dediğimiz şu basit ögelere uyarsanız kredi kartını doğru kullanmış olursunuz. Bizlerden şimdilik bu kadar. Merak edilen tüm kredi ve kredi haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz. Bu arada SİZDEN RİCA ETSEM BU ÖZEL YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? 

Çok Fazla Borcum Var Çözüm Önerileriniz Nelerdir?

Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Yardımcı Olur musunuz?

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Kartı

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Paraf’tan Kurban Bayramı Hediyesi 100 TL ParafPara Kampanyası Halkbank

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı Kampanyası, 2017 Halkbank Kurban Bayramı ParafPara Hediyesi, 100 TL Paraf Para – Benim de kurban bayramı harcamalarım çok olacak diyorsanız sizler için özel bir kredi kartı kampanyası haberi hazırladık. Kurban bayramına 1 ay var. Herkesi bir telaş sarmaya başladı. Kimimiz şehir dışına çıksak mı diye düşüyoruz? Kimimiz gelen misafirler

CardFinans Ramazana Özel 100 TL Para Puan Hediyesi 2017

Qnb Finansbank Ramazan Ayı Boyunca Market Alışverişlerinde 100 TL ParaPuan, Cardfinans Kredi Kartı Ramazan Kampanyası – İşinize yarayabilecek en özel ve en güzel banka haberlerini sizlere sunmaya devam ediyor. Malumunuz ramazan ayına yeni girmiş bulunuyoruz. Haliyle de bu ay içerisinde alışverişlerimizde bir artış söz konusu olacak. Yapılan araştırmalara göre ramazan ayı içerisinde yapılan alışverişlerimiz, normal

Akbank Axess Kredi Kartı İle Ekstra 400 TL Cip Para Kazanın

İlk Defa Axess Kredi Karı Alanlara 400 TL Ekstra Cip Para, Akbank Dirakt İle Axess Kredi Kartı Başvurusu – Sevgili okurlarım. Bu gün bankaların en yeni haberlerini gözden geçirdim. Sonra bir haber ile karşılaştım. Hemen bu haberi sizler ile buluşturmak istedim. Haberimizin temelini ülkemizde çok fazla kullanılan bir bankanın, çok fazla kullanılan bir kredi kartı

İlk Defa Axessli Olanlara 50 TL Ekstra ChipPara

Akbank Axess Kredi Kartı Kampanyası, Axess 50 TL Esktra Chip-para Fırsatı – Kredi kartları hayatımızda çok önemli bir konuma yükselmiştir. Adeta günlük ilişkilerimizi düzenleyen bir harcama aracıdır. Hatta öyle bir sayıya ulaştı ki, akıllara durgunluk verecek düzeyde. Avrupa ülkeleri arasında en fazla kredi kartı kullanan ikinci ülkesiyiz. Kartsız yapamıyoruz. Vatandaşın aldığı maaş borçlara gidiyor zaten.

About Benjamin