Go to ...

Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Yardımcı Olur musunuz?


Hangi Kredi Kartını Almalıyım? Kredi kartı alırken nelere dikkat etmeli ve edilmeli- Kredi kartları hayatımızı gerçekten de kolaylaştıran ve herkesin muhakkak ki cebinde taşıması gereken bir harcama kartıdır. İnsanın cebinden kredi kartı varsa güveni de yerinde oluyor. Adeta kredi gibi ve paşa gibi bir yaşıyor. Tabi doğru kullanıldığı zaman. Bizlerde kredi kartlarından vazgeçemiyoruz. Kartlar bizlerin olmazsa olmazlarında. Çünkü her harcamamız da kartımıza başvuruyoruz.

KREDİ KARTI KULLANIMINDA AVRUPA’DA 2. SIRADAYIZ

Çok fazla kredi kartı kullanıyoruz. Hem de inanılmaz derecede. Şuan ülkemizdeki kredi kartı sayısı 58 milyona yaklaşmış durumda. Avrupa da ise en fazla kullanılan şehir Fransa olarak karşımıza çıkıyor. Çok fazla kredi kartı kullanımı esasen beraberinde de bazı sorunları da getiriyor. Buna örnek olarak kredi kartı borçları verilebilir. Kredi kartı borcunu ödeyemeyen her yıl binlerce insanın sicilinin bozulduğunu biliyor muydunuz. Bu açıdan doğru kredi kartı seçimi çok fazla önemlidir.

TEK KREDİ KARTI İLE YOLUNUZA DEVAM EDİNİ

Her her zaman şunu söylemişimdir; Muhakkak ki kredi kartınız olacak. Lakin bunun sayısı bir tane olmalıdır diye. Evet yanlış duymadınız. Kredi kartınızı öyle bir seçmelisiniz ki 3 -5 tane kredi kartına bedel olmalı. Zira insan ne harcadığını bilmiyor ve sonunda da demin belirttiğim hususlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Kredi kartınızı iyi araştırın ve tamamıyla sizi yansıtmasına izin verin. Tercihinizi de bu hususta yapın.

EKSTRA TAKSİT YAPABİLME ÖZELLİĞİNE DİKKAT EDİN

Kredi kartlarının neden bu kadar çok kullanıldığını hiç merak ettiğiniz oldu mu? Neden Avrupa da 2. sıradayız? Kredi kartlarını asıl tercih etmemizin nedeni taksit yapabilme imkanının olmasıdır. Maaşımız bellidir. Kendimizi göre giderlerimiz de ortadayken bozulan çamaşır makinesini alabilecek gücümüz yoktur. Yani bir anda 3 bin lira veremeyiz. İşte burada kredi kartı devreye girer ve taksit özelliği ile 3 – 12 aya kadar böler. Bunun dışında bir de Kredi artları da ekstra taksit özelliği imkanı sunar.

KREDİ KARTI ÖZELLİĞİNİN BOL BOL OLMASI

Ülkemizdeki bazı kredi kartlarını gerçekten de anlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü hiç bir özelliği yok. Sadece belirlenen limit dahilinde harcama yapabiliyorsunuz. Bu kredi kartlarından uzak durun. Bunların sizleri borç batağına sokmaktan başka bir şey yapmazlar. Öyle bir kredi kartı çekin ki yüz binlerce üye iş yeri ve geniz kullanım alanı olsun. Kartınızın çok fazla kampanyaları ve avantajları olsun. Normalde 3 taksit yapılıyorsa size 6 taksit imkanı versin.

ayrıca güzel bir yüzdelik de indirim versin. Bedava sinema biletleri ve tabi ki de bol bol bonus – chip para versin. Yani alışverişinizden tat alın. Çok özel fırsatlar ile alışverişinize yardımcı olsun. Ülkemizde bu tip kredi kartları var. Sizlerde kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bazı kredi kartları iş adamlarına özel imkanlar sunar, bazıları gençlere, bazıları da alışveriş tutkunlarına. Kendinize en yakın olan grubu tercih edin.

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limitinizi siz belirleyin. bunu da yaparken aylık ödeyebileceğiniz tutara göre yapın. Bakınız bu çok fazla önemli bir maddedir. Çünkü ödenmeyen kredi kartları giderek büyüyerek bir dağ gibi karşınıza dikilir. sonunda da sicilinizi bozdurursunuz. Ama dizginleri sizin elinizde olan kredi kartları beraberinde avantajlı bankacılık hizmetlerini de getirir. Örneğin her ay devamlı ve düzenli ödenen kredi kartı borçları findeks kredi notunuz da artıracaktır.

DİĞER HUSUSLAR

Kredi kartların da yıllık kart aidatı uygulaması vardır. Bazılarında ise yoktur. Bu saydığım özelliklere sahip ve kart aidatı olmayan kredi kartları da mevcuttur. Sadece istediğiniz kampanyaya katılmak için mesaj atarsınız. Ama yinede siz bilirsiniz. Bunun dışında kredi kartınızı ödeyemezseniz yada asgarisini öderseniz faiz durumu yani oranı ne olur bunu da araştırın. Son olarak eğer bir kaç kredi kartı kullanacaksanız; özellik açısından aynı kartları cebinizde taşımayın.

Sıkıyorum 3 farklı bankanın da bonus kredi kartlarınız taşıyacağınıza daha farklı kredi kartları taşıyın. Genel itibariyle dikkat etmeniz gereken hususları sizler için açıklamaya çalıştık. Bu açıdan yüksek derecede istifade edilebilecek bir yazı derlediğimizi düşünüyorum. Sizlerde kredi kartınızı seçerken ve tercih ederken belirttiğimiz maddelere dikkat edin. Bizlerden şimdilik bu kadar. Ama en özel banka, kredi ve kredi kartı haberleri için bizleri takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCAM KREDİ KARTI ALACAKLARIN DA BU YAZIYI GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

CardFinans Kredi Kartı Başvurusu ve Özellikleri İçin Tıkla

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur

Denizbank Bonus Kredi Kartlarından 190 TL Hediye

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Kartı

Halkbank Paraf Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı, Paraf Platinum Özellikleri, Paraf Başvurusu – Sizler için çok özel ve kaliteli bir kredi kartı haberi derledim. Kredi kartı hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Günlük bir kaç kere kullanıyoruzdur herhalde kredi kartlarını. Gerek evin ihtiyaçları gerekse de kişiler harcamalarımızı kredi kartları ile yapıyoruz. Lakin bununla beraber kullanılan kredi kartlarının bir bölümünün hiç

Paraf’tan Kurban Bayramı Hediyesi 100 TL ParafPara Kampanyası Halkbank

Türkiye Halk Bankası Paraf Kredi Kartı Kampanyası, 2017 Halkbank Kurban Bayramı ParafPara Hediyesi, 100 TL Paraf Para – Benim de kurban bayramı harcamalarım çok olacak diyorsanız sizler için özel bir kredi kartı kampanyası haberi hazırladık. Kurban bayramına 1 ay var. Herkesi bir telaş sarmaya başladı. Kimimiz şehir dışına çıksak mı diye düşüyoruz? Kimimiz gelen misafirler

CardFinans Ramazana Özel 100 TL Para Puan Hediyesi 2017

Qnb Finansbank Ramazan Ayı Boyunca Market Alışverişlerinde 100 TL ParaPuan, Cardfinans Kredi Kartı Ramazan Kampanyası – İşinize yarayabilecek en özel ve en güzel banka haberlerini sizlere sunmaya devam ediyor. Malumunuz ramazan ayına yeni girmiş bulunuyoruz. Haliyle de bu ay içerisinde alışverişlerimizde bir artış söz konusu olacak. Yapılan araştırmalara göre ramazan ayı içerisinde yapılan alışverişlerimiz, normal

Akbank Axess Kredi Kartı İle Ekstra 400 TL Cip Para Kazanın

İlk Defa Axess Kredi Karı Alanlara 400 TL Ekstra Cip Para, Akbank Dirakt İle Axess Kredi Kartı Başvurusu – Sevgili okurlarım. Bu gün bankaların en yeni haberlerini gözden geçirdim. Sonra bir haber ile karşılaştım. Hemen bu haberi sizler ile buluşturmak istedim. Haberimizin temelini ülkemizde çok fazla kullanılan bir bankanın, çok fazla kullanılan bir kredi kartı

İlk Defa Axessli Olanlara 50 TL Ekstra ChipPara

Akbank Axess Kredi Kartı Kampanyası, Axess 50 TL Esktra Chip-para Fırsatı – Kredi kartları hayatımızda çok önemli bir konuma yükselmiştir. Adeta günlük ilişkilerimizi düzenleyen bir harcama aracıdır. Hatta öyle bir sayıya ulaştı ki, akıllara durgunluk verecek düzeyde. Avrupa ülkeleri arasında en fazla kredi kartı kullanan ikinci ülkesiyiz. Kartsız yapamıyoruz. Vatandaşın aldığı maaş borçlara gidiyor zaten.

About Benjamin