Go to ...

Banka Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur


Kredi borcumu ödemezsem ne olur? Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur?- Kredi akrtı borcumu ödeyemezsem veye kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur tarzında çok fazla sorular geliyor. Google de de çok fazla arama konusu oluyor. Bizlerde bu yazımızı, bu sorunun cevabı üzerine şekillendireceğiniz. Herkes kabul edecek ki gerek kredi kartları ile gereksede krediler ile adeta bankalara bağımlı olarak yaşıyoruz. Bankalar bizler için su kadar, hatta emek kadar önemli.

ÇOK FAZLA KREDİ KARTI KULLANILIYOR

Değerli okurlarımız, bankalardan kredi kartı aldığımızda bir ihtiyacımıza binaen alıyoruz. Yani eve bir eşya alacağımız zaman 12 aya kadar taksit yapabiliyor. E buda bizler için çok önemli bir husus. Ama bunu unutup kredi akrtını çok daha farklı boyutlarda kullananlar var. Kredi akrtı ile şans oyunu oynayanları mı saysam, içilen sigarayı satın almak için kredi kartını kullananları mı saysam. Anlayacağınız çok fazla bilinçsizce harcama ve kredi kartı kullanımı var.

PLANSIZ KREDİ KULLANIMI

Plansız kredi kullanımları almış başını gidiyor. Arkadaşlar plansız programsız yaşayan bir inssnın hayatı da son dakika kötü sürprizler ile son buluyor. Yani daha konut kredisi bitmeden birde taşıt kredisi alınıyor. Oda yetmiyor birde ihtiyaç kredisine giriliyor. İyi de maaşın ne kadar ki bu kadar borcun altına giriyorsun? Maaşı geçtim ama üst üste kredi alma olayı da ne oluyor. Yabancı ülkeler her zaman bir planları olduğu için kazanıyorlar. Hatta tek bir planla da yetinmiyorlar. B planları da oluyor.

EYVAHHH BANKA BORÇLARI BİRİKTİ

Yukarıdaki sebeplerden dolayı bir bakıveriyorsunuz ki banka borçları bir dağ gibi karşınızda beliriverimiş. Dükkan kirası, ev kirası, personel maaşları, sigorta masrafları, kredi kartı ekstreleri, kredi taksitleri. Eyvah şimdi ne olacak? Bu kadar borcun altından kurtulmanın ve kalkmanın imkanı yok gibi. Mecburen bir şeyleri ödememem gerekiyor. Banka borçlarını bir kaç ay ödemezsem beni bekleyen tehlikeler nelerdir? sorusunun cevabını şimdide sizlere açıklamaya çalışalım.

KREİD VE KREDİ KARTI BORÇLARINI ÖDEMEZSEM NE OLUR Kİ?

Değerli dostlarımız, bu soruyu hiç sormamış olmanızı dilerdim. Ama mademki sordunuz sizler için bir senaryo çizelim. Eğer bankaya olan borçlarınızı ilk ay ödemezseniz sizlere faiz cezası gelir. ayrıca kredi notunuzda aşağıya doğru bir eğilim gösterir. Tabi 2. ay hem yeni bir taksit ödemeniz gerekir hemde eski kredi taksidini faizli ödemeniz istenir. 2. ayda ödeyemediğiniz de borcunuzu kredi notunuz tepe taklak olur. 3. ay üstesinden gelinemez bir borç karşınıza çıkar.

90 gün boyunca banka borçlarınızı ödemezseniz artık sizinle bankanın avukatı görüşür. Sizin hakkınızda yasal işlem başlatır. Tabi bununla birlikte icralık olursunuz ve kırmızı kalem yemiş olursunuz. Bu için sonunda da Türkiye Bankalar Birliği Rİsk Merkezine bilgileriniz gönderilir. Artık kara listeye girersiniz  ve hiç bir banka size ne kredi nede kredi kartı verir. Olan sizin ekonomik hayatınıza olur. Peki kara listeye girmemek için ne yapmalıyım?

KARA LİSTEYE GİRMEK İSTEMİYORUM BANKA BORÇLARIMI NASIL ÖDERİM?

Arkadaşlar sşzlerde kara listeye girmek istemiyorsanız o halde biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Çünkü bankalar maaşınıza, hatta evini ve arabanıza kadar haciz işlemine girişecektir. 50 bin lira alacağı varsa ve arsanızın değeri de 100 bin liraysa belki 50  – 60 bin liraya satacak ve kendi alacağına bakacaktır. Size de 3 kuruş kalacaktır. Madem gayrimenkulleriniz 3 kuruşa satılacak, geç olmadan değerinde siz satın. Yada bir tanıdığınızdan uzun avdeli borç para isteyin.

Bankaya gidip, 3 ay kadar borç erteleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ama daha yolun başındayken. Tutup da 3 ay ödeme yapmadıysanız bunun için çok geçtir. 3 ay sizi kurtarmıyorsa borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Bankanız yeniden yapılandırma işlemine yanaşmıyorsa bu defa da herhangi bir bankaya giderek borç transfer kredisi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede de borçlarınız 48 aya kadar tekrardan yapılandırılmış olur. Sizlerde rahat bir nefes alırsınız.

Değerli okurlarımız, ödenmeyen banka borçlarında başınıza gelebilecekleri teker teker anlatmaya çalıştık. Siz siz olun bankaya olan borçlarınızı zamanında ödeyin. Yoksa sonunda zararlı çıkan yüne siz oluyorsunuz. Hem mallarınız haciz ediliyor, hemde ekonomik hayatınıza bir kara leke gelmiş oluyor. Kredi siciliniz bozuluyor anlayacağınız. Bizden söylemesi. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Yeni bir merak edilen kredi haberinde buluşmak dileğiyle.

SİZDEN RİCA ETSEM BU YAZIYI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Dolandırıcılık Arttı Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

Para lazım Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir ?

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

Banka Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ?

Kredi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir ? Çözüm Yolları Nelerdir ? – Bilgilendirici ve çok önemli bankacılık konularına açıklık getirmeye devam ediyoruz. Malumunuz uzun bir süredir yaz kredi kampanyalarını paylaşıyorduk. Lakin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmak istedik ve kredi kampanyalarına azıcık ara verdik. Kredi çılgınlığı inanılmaz derecelerde. Hemende öyle böyle değil. Günde binlerce başvuru yapılıyor.

Düşük kredi notuna kredi veren banka Aktifbank

Aktifbank Düşük Kredi Notu Sahiplerine İhtiyaç Kredisi, Düşük Kredi Notunu Dert Ermeyin, Anında Kredi- 724krediler.com‘un sevgili okurları, özel kredi haberlerinin tartışılmaz tek adresinden hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün sizler için çok özel bir kredi haberinden söz edeceğiz. Bende ilk duyduğumda biraz inanamamazlık gösterdim ama, detaylara inince muhakkak ki sizlere sunmam gereken bir kredi kampanyası olduğuna kanaat

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 30 Bin Lira Taşıt Kredisini En Uygun ve Düşük Faizli Veren Bankalar- Arabasız hayat gerçekten de çok ama çok zor. Araba ile ilgili dünyalar kadar işimiz oluyor. Alışverişlerden tutun da il dışı iş seyahatlerine, oradan da hastaneye kadar adeta elimiz ayağımız oluveriyor arabalar. İddia ediyorum ki bu zamanın en büyük ihtiyacı taşıtlardır.

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber

Sicil Affı Çıktı Ama Bankalar Bihaber- Milyonları ilgilendiren özel bir ekonomi haberi ile karşınızdayız. Malumunuz bir kaç hafta önce Meclisten Sicil Affı Çıkmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN‘da bu maddeyi onaylamıştı. 27 Ocak 2017 tarihinde de resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Tabi bu karar milyonlarca sicili bozuk vatandaşı havalara uçurdu. Özellikle de esnaf kesimi

240 ay vadeli konut kredisini veren bankalar ve satış şartları detayları burada

20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar, 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları- Değerli dostlarımız ve sıkı takipçilerimiz bugün sizlere 724krediler.com farklı ile oldukça özel bir kredi haberi sunmak istiyoruz. Bu dünyada yuvası olmayan bir canlı yok. Tüm canlılar bir yuva yani barınak ister. Aynı bu şekilde biz insanlar, içerisinde güvenle

About Benjamin