Go to ...

Kosgeb’ten 50000 tl krediyi nasıl alabilirim neler isteniyor


Kosgeb 50 bin lira hibe kredi, kosgeb kredi başvuru şartları- Değerli okurlarımız, çok özel bir yazı ile sizlere sesleniyoruz. Özellikle de artık kendi iş yerini kurmak isteyen herkesin bu yazıyı okumasını istiyorum. Yıllardır elin işinde yapmadığı iş kalmayan ve artık gına gelen herkes buraya toplansın. Size öncelikle bir iki soru sormak istiyorum. Elin işinde bıktıysanız, neden kendi iş yerinizin patronu olmuyorsunuz? Neden kendi ustası olduğunuz işten para kazanmayasınız ki?

KENDİ İŞİNİZİ NEDEN KURMUYORSUNUZ?

Ne cevap vereceğinizi tahmin edebiliyorum. Çünkü bir danışmanım ve bu benim işim. Kasıtlı oalrak yöneltilmiş 2 soru sordum. Cevabı da çok basit ve iki sözcük. PARA YOK. Düşünün adam lahmacun yani pide ustası. Kendi iş yerini kurmaya kalksa kaça patlar sizce. Normalde bir taş fırın kurmak en az 10 – 15 bin lira arasında. Hadi Antep’ten bir tanıdı vasıtası ile taş fırını ucuza getirdiniz. Bunun ekipmanları, rafları, tesisatı vs derken en az 35 -40 bin liraya patlar.

Ufak bir fırında bile bu kadar para ihtiyaç oluyorsa, kendi işimize parayı nasıl bulalım. Mecburen elin işinde çalışıyoruz işte. diyen bir sürü kişi tanıdım. Dediklerinizde son derece haklısınız ama, sizlere devletimizin kendi iş yerini açmak isteyenlere 50 bin lira hibe yani karşılıksız kredi verdiğini söylesem sizlere. Hatta bu paranın dışında 100 bin lirayı da faizsiz bir şekilde 60 ay vadeli veriyor desem, ne dersiniz?

KOSGEB HİBE KREDİ İLE KENDİ İŞYERİNİZİN PATRONU OLUN

Kosgeb hibe kredi ile birlikte kendi iş yerini açmak isteyenlere 150 bin liraya kadar destek oluyor. Şimdide diyeceğiniz şeyi tahmin edebiliyorum. İyide bize vermezler ki bu parayı, diyeceksiniz. Ama yanılıyorsunuz. Geçen sene KOSGEB 3 bin kişiye yakın projeyi onayladı. Bu da çok büyük bir rakam anlamı taşıyor. KOSGEB ayırım yapmıyor. Elle tutulur bir veri sunduğunuzda kabul görmeme ihtimali pek fazla yok. Yazımızın devamında anlatacağımız adımları izlerseniz sizlerde hibe kredi alabilirsiniz.

KOSGEB HİBE KREDİ NASIL ALINIR?

Aslında bununla ilgili detaylı ve ayrıntılı bir yazı daha önce sizler ile paylaşmıştık. Şimdide sade, anlaşılır ve öz bilgiler ile kosgeb ile nasıl kredi alabileceğinizi izah etmeye çalışacağız. Her şeyin başı eğitim. Bundan dolayı sizin de yapmanız gereken ilk şey Kosgeb’ten eğitim almak. Kosgeb ana sayfada eğitimler bölümüne hemen girin. Sonrada kendi ilinizde yapılacak olan eğitimleri inceleyin. Size en uygun olanına kaydınızı yaptırın. Yalnız bu eğitimler kontenjanlıdır.

EĞİTİMİNİ AL

Bu açıdan çok fazla vakit kaybetmeyin. Bir an önce bir eğitime kaydınızı yaptırın. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Merak etmeyin eğitimler öyle aylarca sürmüyor. Toplam bir hafta kadar sürüyor. İş yerinizden gerekli günlerde izin bile alabilirsiniz. Toplam 32 saat. Sizlerden ricam bu eğitimleri ciddiye alınız. Zira bu eğitimden başarısız olan kişilerde oluyor. Başarısız olanlarda genelde devamsızlık yapanlar oluyor. Eğitimden sonra sıra hemen bir proje hazırlamaya geliyor.

PROJENİ HAZIRLA VE UYGULA

Ya ben projeyi nasıl hazırlayacam diye merak ediyorsanız. İçinize su serpelim. Zira proje hazırlamak zor bir şey değil. İnternette bir sürü onay almış proje örneği var. Ben geçenlerde bir tane proje incelerken çay ocağı açanların bile onay aldığını gördüm. Yani sizlerde yapacağınız işte rahat olun. Her şey kabul edilebiliyor. İnternette bulduğunuz proje örneğini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Yaw ben proje ile uğraşamam yok mu bu işin kolayı?

Diye soracak olursanız; oda var. Sizin yerinize parayla Kosge projesi hazırlayan firmalar var. En küçük proje 500 TL den başlıyor. Projenin boyutu ve mahiyeti arttıkça fiyatı da artıyor. Sizde projenizi alıyorsunuz ve kosgeb’in yolunu tutuyorsunuz. Sizin için bir görüşme ayarlıyorlar. Bir komisyonun karşısına çıkıyorsunuz ve işinizi yani projenizi çatır çatır anlatıyorsunuz. Burada heyecana gerek yok. İçten ve samimi olun. Bundan sonra projeniz ya yetersiniz bulunuyor.

Yada projeniz onaylanıyor. Projeniz onaylandıktan sonra işiniz de artık çok kolay. Elinize alıyorsunuz. projenizi ve 1. ayda ne yapacağınızı yazmışsanız onu gerçekleştiriyorsunuz. Bu projede belirtilen takvime göre yetililer gelip yerinde inceleme yapıyorlar. Projenizde belirttiğiniz şeyleri yapmışsanız karşılığında da sizlere de paranızı takdim ediyorlar. Kendi işini açmak isteyenler 50 bin lira karşılıksız hibe alabiliyor bunu unutmayınız.

Değerli okurlarımız, bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Sizlerde kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız lütfen bana çıkmaz diye aklınızdan geçirmeyin. Girişimci ruha sahip olun ve kendinizden emin olun. Esnaflık demek girişimci olmak demek. Kendinize güvenin ve üzerinize düşen tüm detayları gerçekleştirin. Sonrası inşallah olur diye düşünüyorum. Allah’tan ümidinizi hiç ama hiç kesmeyin. Ben çok iyi yerlere geleceğinize inanıyorum. Bundan dolayı da iş hayatınızda başarılar dilerim.

SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN BU YAZIYI TÜM ARKADAŞLARINIZIN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Gelirim yok gelir belgesiz kredi veren bankaların listesi burada

 

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kosgeb

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin Lira KOBİ Kredisi Başvurusu

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği, KOBİ’lere 50 bin lira faizsiz kredi- Duyduk duymadık demeyin… Peynir ekmek yemeyin… Durmayın da tüm KOBİ’lere haber verin. Çünkü 2017 yılı için KOSGEB’ten çok özel bir kredi haberi geldi. Bu sıralar ekonomi de biraz sıkıntı var. Özellikle sahil kesiminde turistlerin az gelmesinden kaynaklanan bir daralma oldu.

50 bin TL Taşıt Kredisini 48 Ay Vade İle Uygun Faizli Veren Bankalar

48 ay vadeli 50.000 TL taşıt kredisini en uygun ve en düşük faizli vere bankalar- Artık sanayiden bıktım diyenlerden misiniz? Durmadan sizin külüstürünüz de sizleri sanayiye götürüp getiriyorsa neden, durmadan tamir parası harcayıp duruyorsunuz ki? Otomobil firmalarının o kadar güzel sıfır kilometre araç kampanyaları var ki. Sanayiye para kaptıracağınıza adam akıllı, bir araba sahibi olun ve

About muratcabuks