Go to ...

Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı 60.000 USD


Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı 60.000 USD Destek- KOBİ’lerimizin sıkıntılarını giderebilmek adına ve bizim de çorbada tuzumuzun olması adına çok özel bir destek programı ile karşınızdayız. KSOGEB yine mükemmel bir proje hazırlamış. KOBİ’lerin en büyük destekçisi konumunda olan KOSGEB işletmelerin büyümesi ve sadece ülkemizde değil, tüm dünyada belli bir yer edine bilmesi adına yönlendirmelerine ve desteklerine devam ediyor.

ÜLKEMİZDEKİ KOBİ’LERİN GENEL DURUMU

Değerli okurlarımız, ülkemizde’ki işletmelerin çoğu küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. Bundan dolayı da ekonomimizin güçlendirilmesi gerekmektedir. Güçlü ekonomi için de güçlü KOBİ’lerin oluşturulması gerekiyor. İşte bu yüzden devlet destekli bir sürü yardımlarda bulunuluyor. Büyüyen işletme de daha da büyük pazarlara açılabiliyor ve daha fazla kişi istihdam ediyor. Bununla da yetinmiyor. Hem ülke tanıtımını yapıyor hemde vergiler çok daha fazla büyüyor.

KOBİ’LER NEDEN KOSGEB’TEN YETERİNCE FAYDALANMIYOR?

KOBİ’lerin gelişimi ve desteklenmesi için KOSGEB kuruldu ama bir çok KOBİ’nin bu kuruluştan dahi haberi yok. Yalnızlığı içerisinde boğulup gidiyor. Durmadan farklı mecralarda kosgebten faydalanılması için tavsiyelerde bulunuyoruz. Ama bana vermezler söylemi yüzün den daha ilk başta kaybediliyor. Halbuki kosgeb tüm başvuru yapanlara ve şartları yerine getirenlere destek sağlıyor. Bu açıdan sizlerde lütfen ama lütfen bu kurumdan faydalanın. geçiniz.

KOSGEB SAYESİNDE KOBİLER BİR ÜST SEVİYEYE GEÇİYORLAR

KOBİ’lerde maddi sıkıntı çok büyük. Bundan dolayı da büyüye bilmeleri için gerekli olan para ihtiyacıdır. Para bulunmadığı takdirde de küçük kalan kobiler daha da küçülmektedir. Tamda bu noktada KOSGEB devreye giriyor. Çok büyük rakamlarda üstelik geri ödemesiz hibe krediler veriliyor. Bu sayede küçük olanlar orta seviyeye, orta seviyelerdekiler ise büyük seviyeye yükseliyorlar. Büyüyen KOBİ’lerde yurt dışına açılmayı planlıyor.

İşte bu yazımızı yurt dışına açılmayı planlayan ama maddi destek bulamayan KOBİ’leri ilgilendiriyor. Bu yazıyı sonuna kadar okumanız tavsiye ediyoruz. Zira yurt dışı piyasası sizleri bekliyor.

ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI EĞİTİM AMACI

Bu programın hedef kitlesi 2 farklı kesimi kapsıyor. Birincisi teknolojik ürünleri olan kobileri ve kobileri yurt dışı piyasasına hazırlaması için üniversite gibi kurumları. Bu sayede sizlerin de ürünleriniz uluslararası piyasada yer alacak ve ihracat artırılması dır. KOBİ’ler gelişmiş girişimcilerin bulunduğu sistemde yer alabilmeleri için de uluslararası kuluçka merkezi kurulmasıdır. Bu merkezde işletmeler hızlı bir eğitimden geçirilir ve tam donanımlı olarak yurt dışı pazarına girmeleri maddi yönden desteklenir.

Bu projeye göre Uluslararası Kuluçka Merkezi Kurma Programı ve Uluslararası Hızlandırıcı Program olamak üzere iki alt programdan oluşuyor. Dilerseniz şimdide bunları teker teker inceleyelim.

ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ KURMA PROGRAMI ÖZELLİKLERİ

Uluslararası Kuluçka Merkezini kurması için üniversiteler, Üniversitelerin kurmuş oldukları iştirakleri, Teknoloji geliştirme bölge yöneticisi şirketler başvuru yapabilirler. Program süresi beş yıldır. Kuruluş ve Donanım için 100 bin ABD Doları, Operasyonel giderler desteği kapsamında tamı tamına 3.750.000 ABD Doları alabiliyorsunuz. 100 bin ABD Dolarının %80’i geri ödemesizdir. Operasyonel giderlerde ise 5 yıl ve her yıl başına 750 bin dolar alabilirsiniz.

Toplamda üç milyon yedi yüz elli bin dolar alabiliyorsunuz. Birinci ve ikinci yıllarda destek oranı %80’dir. Üçüncü, dördüncü ve beşinci yıllarda ise %60 oranında destek verilmektedir.

ULUSLARARASI HIZLANDIRICI PROGRAM

Bu programdan küçük ve orta ölçekli işletmeler faydalanabiliyor. Program süresi 3 yıldır. yararlanabileceğiniz desteğin üst sınırı 60.000 ABD Dolarıdır. Destek oranı da %80’dir. Hızlandırıcı eğitiminizi alarak, gerekli donanımlara sahip olabilir ve uluslararası piyasada top koşturabilirsiniz.

Değerli dostlarımız, böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Bizler üzerimize düşeni yaptık. Yani sizleri bu destekten haberdar ettik. Bundan sonrası da sizlere düşüyor. Kosgeb’den daha fazla ve detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Şimdiden sizlere uluslararası piyasada başarılar diliyorum. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

SİZLERDEN RİCA ETSEM BU YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

KOSGEB KOBİGEL Destek Programı İle 1.000.000 TL Maddi Kaynak

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kosgeb

KOSGEB TEKNOPAZAR Destek Programı ile 150 Bin Lira Hibe Kredi

KSOGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı, KOBİ Teknopazar Destek Programı- Kosgeb bu sıralar KOBİ’lerimizin büyümesi ve gelişmesi adına çok özel programlar yapmaya başladı. Bu açıdan tebrik etmeke gerekiyor. Ülkemizdeki KOBİ’lerin sıkıntıları neler? bu konular üzerinde oturuluyor ve çıkan sorunları da çözüme kavuşturabilmek adına projeye döküyorlar. Hazırlanan projelerden de yine tüm KOBİ’ler yararlanabiliyorlar. KOSGEB

About Benjamin