Go to ...

KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı ile 1.500.000 TL Destek


KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı ile 1.500.000 TL Destek- Bugünkü yazılarımızı KOBİ’lerimize özel olarak hazırlayıp sunuyoruz. Zira ülkemizdeki KOBİ’lerin çoğu çok büyük pazarlarda koşturamıyor. Zira bunun için yeterli kaynağa sahip değiller. Bankalar ile de çözüm gerçekleştirilemiyor. Çünkü yeterli teminat ve kefalet sağlanamadığından dolayı bankalarda kredi vermiyor. Bundan sonra da KOBİ’ler kabuklarına çekiliyorlar ve giderek daha da küçülüyorlar.

ÇÖZÜM YOLU YANI BAŞINIZDA

Maddi destek alamayan KOBİ’ler giderek daha da fazla küçülüyorlar. Halbuki küçülmek KOBİ’liğin defterinde yeri yoktur. Kobiler sürekli büyür ve gelişirler. Bu açıdan küçülen KOBİ yok olmaya mahkumdur. Bir kobinin her şeyden önce girişimci bir ruha sahip olması ve sürekli gelişmesi esastır. Bir kobi tüm iş fırsatlarını değerlendirmelidir. Maddi kaynak açısından da tüm olasılıkları gözden geçirmelidirler. Devletimiz KOSGEB’i kurmuş ama kosgeb’e gitmeyen bir sürü kobi var.

Üstelik KOBİ’ler için sadece maddi kaynak desteği sağlanmıyor. KOBİ’lerin dertleri nelerdir bunlar ile ilgili çalışmalar yapılıyor ve çözüm yolları ve alternatifleri üretiliyor. Bu açıdan ben işletmelerimizin KOSGEB’e üye olmalarını ve fırsatlarından yararlanmaları gerektiği kanaatindeyim. Bu çözüm yollarından bir tanesi de İşbirliği – Güçbirliği Destek Programıdır. Çok özel ve mükemmel bir proje geliştirmişler. Sizlerde bu desteği merak ediyorsanız detaylar yazımızın devamında.

KOSGEB’TEN İŞBİRLİĞİ GÜÇBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI

Bu programın amacı tek başına gücünü ifade edemeyen ve kendini yeterince tanıtamayan KOBİ’lerin bir araya gelerek bir marka olmalarını sağlamaktır. Çok mükemmel projeleriniz olabilir. Ama bunu piyasaya tek başınıza tanıtabilecek gücünüz yok. Artık işbirliği ve güç birliği ile bir araya gelebilir ve ortak laboratuvar kullanabilirsiniz. Yada ortak pazarlama ve ortak imalattan faydalanabilirsiniz. Ortak tasarım, ortak tedarik gibi bir çok konuda güç birliği yapabilirsiniz.

Tek başınıza gücünüz teknolojik makinelerden yararlanmaya yoktur. Ama bu proje sayesinde ortaklaşa imalatta ve projelerde birleşebilirsiniz. Bu programda 3 farklı ortaklık modeli söz konusudur. Bunları da hemen belirtelim.

İŞBİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİ MODELLERİ
  • Birinci ortaklıkta işletmeler mevcut durumlarını koruyorlar. Sadece ihtiyaç duydukları kuruluşlarda ortaklık sağlıyorlar. Örneğin ortak bir laboratuvar kurabilirler.
  • Proje ortağı işletmelerin bir kısmı veya tamamı kendilerini feshederler ve yeni kurulacak işletici firmaya üye olunur.
  • Burada ise kobilerin bir kısmı kendilerini fesih ederler ve bir ortağın bünyesin de birleşirler.
  • NOT: burada 5 işletmenin bir araya gelmesi hedefleniyor. Eğer proje orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında gerçekleşmesi durumunda 3 ortak yeterli olacaktır.

 

DESTEKLENECEK PROGRAM VE PROJE LİMİTLERİ

Öncelikle proje siresinin 6 ay ile 24 ay arasında olduğunu belirtelim. Ama dilerseniz 12 ay daha uzatabilirsiniz. Destek üst limiti 1.000.000 TL dir. Bunun 300.000 TL si geri ödemesiz yani hibedir. 700 bin lirası ise geri ödemelidir. Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanında yapılan ortak imalata yönelik ortaklıklarda verilecek para 1.500.000 TL dir. 300 bin lirasının geri ödemesi yoktur. 1.200.000 TL’sinin ise geri ödemeniz gerekiyor.

Destek oranlarının birinci bölgede olanlar için %50, ikinci, üçüncü ve dördüncü bölgede olanlar için %60 ve beşinci bölgede olanlar için %70 dir. Gerekli dökümanlara kosgeb’in web sitesinden ulaşabilirsiniz. Destekler bölümünde yer alan işbirliği güçbirliği linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bizlerden şimdilik bu kadar. Sizlerde üretimlerinizi hem daha da ucuza getirmek hemde büyük pazarlarda top koşturmak istiyorsanız kosgeb’in bu hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SİZDE RİCAM BU ÖZEL YAZIMIZI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK KOBİ’LERİN GÖRMESİNİZ SAĞLAMANIZ.

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin Lira KOBİ Kredisi Başvurusu

KOSGEB 470 Bin Lira Genel Destek Programı

 

 

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kosgeb

KOSGEB TEKNOPAZAR Destek Programı ile 150 Bin Lira Hibe Kredi

KSOGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı, KOBİ Teknopazar Destek Programı- Kosgeb bu sıralar KOBİ’lerimizin büyümesi ve gelişmesi adına çok özel programlar yapmaya başladı. Bu açıdan tebrik etmeke gerekiyor. Ülkemizdeki KOBİ’lerin sıkıntıları neler? bu konular üzerinde oturuluyor ve çıkan sorunları da çözüme kavuşturabilmek adına projeye döküyorlar. Hazırlanan projelerden de yine tüm KOBİ’ler yararlanabiliyorlar. KOSGEB

KOSGEB KOBİGEL Destek Programı İle 1.000.000 TL Maddi Kaynak

KOSGEB KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı Detayları- Bu haberin okuyucu sayısının ziyadesiyle fazla olacağını düşünüyorum. Çünkü bir milyon lira bir çok işletmenin iştahını kabartacaktır. Peki bugün kardeş bile bir birine 10 bin lira borç para vermezken, neden KOSGEB böylesi bir parayı versin? İnsan ister istemez bu soruyu soruyor. KOSGEB neden bu parayı veriyor biliyor musunuz? Çünkü

KOBİ Proje Destek Programı ile KOSGB’ten 150.000 TL Destek

KOBİ Projelerine Yönelik 150.000 TL Destek, Kosgeb Kobi Proje Destek Programı- Aklımda bir proje var diyen tüm kobiler bu yazıyı mutlaka okumalı. Ülkemizde her geçen gün KOBİ sayısı daha da artıyor. KOBİ’lerde hiyerarşik bir büyüme söz konusu. Kademe k ademe ilerliyorlar. Esnaflıktan başlanıyor ve küçük, orta ve büyük kobi oluyorlar. Sonrasında da yurt içi piyasasına

KOSGEB 470 Bin Lira Genel Destek Programı

KOBİ KOSGEB 470 Bin Lira Genel Destek Programı- Dünyamızın genel ilişkileri para üzerine kurulmuş. Ekonomik dengeler çok hassas. Ekonomi çöktü mü hükümetler bile yıkılabiliyor. Şuan tüm dünyada KOBİ’lere çok büyük önem veriliyor. Zira ekonomik yapı taşlarını oluşturan en temel ögelerin başından KOBİ’ler geliyor. Durum böyle olunca da KOBİ’lere çok daha farklı özel imkanlar sunuluyor. Bizim ülkemizde

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile Kendi İşinizin Patronu Olun

Kosgeb Yeni Girişimci Desteği, Girişimcilik Destek Programı- Değerli dostlarımız yine çok fazla merak edilen KOSGEB kredilerine açıklık getirmek adına bu yazıyı kaleme alıyoruz. Yüz binlerce insan KOSGEB kredilerini merak ediyor. Kimisi işletmesini daha da ileriye taşımayı hedefliyor, kimisi de kendi işinin patronu olmak istiyor. Şuan ülkemizde sistem vatandaşların kendi iş yerlerini kurması ve geliştirmesi üzerine

About Benjamin