Go to ...

Emekliyim ne kadar maaş alıyorum nasıl öğrenebilirim ?


emekli maaşı öğrenme e devlet, tc kimlik no ile emekli maaşı öğrenme ve sorgulama- Saygıdeğer büyüklerimiz, uzun yıllar çalışmanızın sonucunda emekli olmayı hak ettiniz. Artık rahata ermek ve huzur dolu bir yaşam sürmek istiyorsunuz. Belki bir yazlığa taşınacaksınız, belki kendinize göre daha farklı olan planlarınız var. Ama bu planların hepsinin altında ekonomik sebepler yatılıyor. Para bu zamanda her şeyin anahtarın. O olmadan kilit dönmüyor.

EMEKLİ MAAŞI GENEL AÇIKLAMA

Eskilerde çalışır bunun karşılığında da maaşınızı alırdınız. Ama şimdi bu durum değişti. Artık devlet baba bunca yıldır çalışmanızın karşılığında sizleri aylığa bağlayacak. Esasen evi olan ve kendine göre arabası veya ufak bir birikimi olan herkes emekli aylığı ile rahat bir şekilde geçinebiliyor. Ama acaba emekli maaşım ne kadar sorusunu soramadan da geçemiyorlar. Aynı şekilde uzun süreli emekli olan kişiler yapılan zamanlardan sonra maaşını merak ediyorlar.

Zam yapıldı ama bu maaşıma ne kadar yansıdı. Maaşım ne ne kadar oldu? Yeni maaşımı nasıl ve nereden öğrenebilirim? tc ile sorgulamam mümkün müdür? tarzında kafanız yer edinin sorularınızın olduğunu biliyorum. Bu yazıdan sonra artık sizlerde ne yapacağınızı bilecek ve ona göre davranabileceksiniz. Hazırsanız yazımızın detaylarına geçiş yapalım.

E-DEVLET FAKTÖRÜ

Malumunuz bir kaç yıldır e-devlet diye bir sistem geliştirildi. Bu sistem sayesinde işimize yarayacak olan bir çok işi buradan halledebiliyoruz. Düşünün eskiden tapudan bir belge lazım olsa belki bir gün yada birkaç gün beklemek durumunda kalabiliyordunuz. Ama şimdi e-devlet sayesinde 2 dakikada tüm tapu bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz. Tabi bu ufak bir örnekti. Devlet kurumlarının hizmetleri artık elektronik olarak e-devlet sayesinde bizlere sunuluyor.

E-DEVLET İLE EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Bu hizmetlerden bir çoğuda emeklilere yönelik. Tabi bizler bugün sadece bir konuya değineceğiz. O da emekli maaşı sorgulaması ve öğrenme olayı. e-devlet ile emekli maaşınızı sorgulamak çok kolay. hemen 1 -2 dakikada ne kadar emekli maaşı alıyorsunuz öğrenebilirsiniz. İşinizi kolaylaştırma adına ilgili linkleri sizler ile paylaşacağız. Sizlerde aşağıdaki linkleri tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak e-devlet sisteminin ilgili bölümüne ulaşabilir ve merak ettiklerinizi elde edebilirsiniz.

  • e-devlet ile 4A Emekli Ödeme bilgileri için adres linki; turkiye.gov.tr/4a-emekli-odeme-bilgileri
  • e-devlet ile 4A Emekli aylık kesintileri için adres linki; turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-kesintileri
  • e-devlet ile 4A Emekli aylık bilgisi için adres linki; turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi
  • e-devlet ile 4B Emekli aylık bilgisi için adres linki; turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi
  • e-devlet ile 4B Emekli aylık kesintileri için adres linki; turkiye.gov.tr/4b-emekli-ayligi-kesintileri
  • e-devlet ile 4C Emekli aylık bilgisi için adres linki; turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi
  • e-devlet ile 4C Emekli aylık kesintileri için adres linki; turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-kesintileri

 

E-DEVLET ŞİFREM YOK NEREDEN ALABİLİRİM?

Değerli okurlarımız, yukarıdaki linkler ile sizlerde kendinize uygun olan bölüme ulaşabilir ve emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz. Ha benim e-devlet şifrem yok diyorsanız da Merkez PTT’ye uğramanız gerekecek. E-devlet şifresini PTT verir. Bunun ücreti ise 2 TL dir. Eğer e-devlet şifrenizi kaybettiyseniz, yeni e-devlet şifresi için tekrardan Merkez PTT’ye uğramanız gerekiyor. Ama bu defada 4 TL vereceksiniz. Zira kaybedilen e-devlet şifreleri için uygulanan tarife bu şekilde.

Aman siz siz olun e-devlet şifrenizi kesinlikle kimse ile paylaşmayınız. Çünkü tüm bilgileriniz bu sistem üzerinde mevcuttur. Dolandırıcılara yada size yardımcı olmak isteyenlere pekte fazla rağbet etmeyin. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. 4A B C hangi türden emekli olduysanız maaşınızı öğrenebileceğiniz linkleri de sizler için paylaşmaya çalıştık.

SİZLERDEN RİCAM BU YAZIYI DİĞER EMEKLİ ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLME ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Emeklilere PTT Kredi Başvurusu ile ilgili bilgiler

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - E-Devlet

ICBC Turkey’den SGK Emeklilerine Özel Faizli Hesaplı İhtiyaç Kredisi

ICBC Turkey’den SGK Emeklilerine Özel Faizli Hesaplı İhtiyaç Kredisi – Emekli okurlarımız, bu yazıdaysanız, çok şanslı olduğunuzu içtenlikle söyleyebilirim. Neden mi? Çünkü piyasa yüksek faiz veren bankalar ile doldu taştı. Ben ise sizlere düşük faizli bir kredi haberinden söz edeceğim. Emeklilerimiz, çok fazla kredi kullanan kesimler arasında birinci sırada yer alıyor. hem kendilerine göre bir

Masrafsız Banka Kredi – Fibabanka’dan 30.000 TL PTT İhtiyaç Kredisi

Fibabanka, Ptt İhtiyaç Kredisi, Emekliler ve Tüm Ptt Müşterilerine Kredi – Değerli dostlarımız, bankaların en yeni ve en güncel kredi haberlerinin en doğru adresi, 724krediler.com olarak, avantajlı kredi alabilmeniz için sabah akşam çalışıyoruz. Sevgili okurlarımız, demin bazı kredi sitelerini dolaştım ve yalan yanlış haberler ile doldurulduğuna şahit oldum. Bizim sitemizde böyle bir durum yok ve

Maaşım İş Bankası’nda Kredim Hesabımda

İş Bankası maaş müşterilerine ve emekli maaşını alanlara özel ihtiyaç kredisi, uygun faizli ve hesaplı kredi – Arkadaşlar kredi lazım. Kredi çekmem gerekecek.Zira çocuğun eğitim giderleri var. Bunun dışında evdeki eşyalar artık miadını doldurdu. Değiştirip yenileyeceğiz. Arabamı değiştireceğiz ve ufak da bir tatil planı düşünüyoruz. Durumum iyi çok şükür. Bankada param da var ama. Bu

48 Ay Vadeli 50.000 TL Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, 50 bin lira hesaplı ve düşük faizli emeklilere özel ihtiyaç kredisi- Nakite ihtiyaç duyan ve kredi çekmek isteyen tüm emeklerin bu yazıyı muhakkak ki okumalarını tavsiye ediyoruz. Zira hayatımız krediler üzerine kurulmuş. Kredisiz yapamıyoruz ve en uygun krediyi bulmak da oldukça fazla önem arz ediyor. Emeklilerimiz de hesaplarını ve kitaplarını

Halkbank’dan Emeklilere Mini Kredi 48 Ay Vade ile 5 Bin Lira

Halkbank Emekli Mini Kredi, Emeklilere Özel Mini İhtiyaç Kredisi- Saygıdeğer büyüklerimiz, emekli okurlarımız. Bu yazıyı sizlere özel olarak derlemek istedik. Hepimiz krediye ihtiyaç duyuyoruz, ama emekliler bir adım önde. Çünkü bizler kendimiz için kredi çekerken, emeklilere sadece kendini düşünmez, torunun ihtiyacına kadar düşünüyorlar. Kimi zamanda ufak ihtiyaçları olabiliyor. Örneğin bir iki eşyasını yenilemek isteyen olabilir.

About muratcabuks