Go to ...

E devlet şifresiyle celp yeri acemi birliği sorgulama


e devlet askerlik yeri öğrenme, e devlet askerlik sorgulama- E devlette en fazla sorgulanan sorulardan birisi de askerlik celp yeri sorgulamadır. Askerlik bir vatan borcudur. Her Türk evladı vakti geldiğinde bu borcunu yerine getirmek için gözü kapalı Askerlik Şubelerine akın etmektedir. İzniniz ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün o muhteşem cümlesini söylemek istiyorum; “Sizin gibi komutanları, subayları ve er ve erbaşları olan bir milletin yabancı eller altında köle olması mümkün değildir.”

ASKERLİĞİN ÖNEMİ VE DEĞERİ

Söz vatan oldu mu, hepimiz bir oluruz ve aslan kesiliriz. Bundan dolayı da askerlik bir namus borcudur. Hatta askerliğini yapmayana kız bile vermezler. İlk önce vatan borcunu yap, sonra evlen derler. Asker demek bir ülkenin gücü demektir. Dış ülkeler aslan mehmetçiklerimizi her zaman övgü ile görür ve anlatır. Şimdi durum böyle olunca askerlik başvurumuzu yaparız. Lakin köyde çiftçilik yapanlar olabilir. Yada iş yerinde çok yoğun bir tempoyla çalışanlar ve gece bekçiliği gibi işler yapanlarda olabilir.

E-DEVLET KOLAYLIĞI

Bu açıdan işleri kolaylaştırması adına e-devlet sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde arık bir çok belgemize internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Öğrenci belgesinde mezuniyete, sicil kaydından, hizmet dökümüne kadar tüm belgelere anında ulaşıyoruz. Eskiden olsa saatlerimizi verirdik bir belge için. Birde yorulması da cabası. Ama artık devlet kurumları ile ilgili istediğimiz bilgi ayağımıza yani evimize kadar geliyor.

E-DEVLET ŞİFRESİ TEMİNİ

E-devlet sistemine girmek için şifrenizin olması gerekiyor. E-devlet şifreleri Merkez PTT’ler ile yetkili PTT şubelerinden alınabiliyor. 2 TL karşılığında e-devlet şifrenize kavuşabiliyorsunuz. Yok ben e-devlet şifremi kaybettim diyorsanız da yine adresiniz PTT olacaktır. 2. ve ve üstü şifre alımlarında ücret olarak 4 TL ödüyorsunuz. Hem vakit hemde zaman kaybı. Bu açıdan e devlet şifrenizi unutmayın ve kimseyle de paylaşmayın. Zira sizin kişisel tüm bilgileriniz burada paylaşılmaktadırç

Tapu kayıtlarınız, sağlık giderleriniz, bir çok başvurunuz, SGK hizmetleriniz ve tabi ki de Askerlik ile ilgili tüm bilgileriniz burada yer almaktadır. Düşünün Askerlik şubesinde sıra beklemek istemiyorsunuz. Hemen e-devletten sıra alabiliyorsunuz. Ne zaman müsaitseniz ona göre işinizi halledebiliyorsunuz. Bugün de e-devlet şifresiyle askerlik yeri nereye çıktı sorusunu cevaplandıracağız.

E DEVLET İLE ASKERLİK YERİ SORGULAMA

E devlet ile askerlik yeri sorgulama işlemlerinizi şipşak halledebiliyorsunuz. Bunun için askerlik şubesine kadar gitmenize gerek yok. Artık herkesin cebinde bile interneti var. Er sınıflandırma sonucu sorgulama ve ASAL sevk başvurusu için; internet tarayıcınıza turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi kırmızı renk ile işaretlediğimiz yeri yapıştırarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Yedek subay sınıflandırma sonucu sorgulama ve ASAL sevk başvurusu için; internet tarayıcınıza turkiye.gov.tr/yedek-subay-siniflandirma-sonucu kırmızı renk ile işaretlediğimiz yeri yapıştırarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayede yorulmadan sizlerde kendi sınıflandırma sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, sizler için e -devletten celp yeri acemi birliği sorgulama yöntemini anlatmaya çalıştık. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Askerlik hayatınızda şimdiden başarılar dilerim. Ayrıca çıkacak olan yerde inşallah gönlünüze göre olur. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle… Hoşça Kalın…

BU YAZIYI GENÇ KARDEŞLERİMİZİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Bankalar kredi vermiyor kredi kartı alamıyorum ne yapabilirim ?

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - E-Devlet

Seçim yaklaştı e-devlet seçmen kaydı sorgulaması için tıkla

e-devlet yurt dışı seçmen kaydı sorgulama, e-devlet yurt içi seçmen kaydı sorgulama, tc ile seçmen kaydı öğrenme, nerede oy kullanacağım?- Son derece özel ve su götürmeyecek bir yazı ile karşınızdayız. Biliyorsunuz ki demokrasi ile yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. Bunla da gurur duyuyoruz. Çünkü bizi kimin yöneteceğine belirli sürelerle özgürce karar verebiliyoruz. Ayrıca bu sistem ile herkes

Emekliyim ne kadar maaş alıyorum nasıl öğrenebilirim ?

emekli maaşı öğrenme e devlet, tc kimlik no ile emekli maaşı öğrenme ve sorgulama- Saygıdeğer büyüklerimiz, uzun yıllar çalışmanızın sonucunda emekli olmayı hak ettiniz. Artık rahata ermek ve huzur dolu bir yaşam sürmek istiyorsunuz. Belki bir yazlığa taşınacaksınız, belki kendinize göre daha farklı olan planlarınız var. Ama bu planların hepsinin altında ekonomik sebepler yatılıyor. Para

About Benjamin