Go to ...

TOBB Denizbank Nefes Kredisi Detayları ve Başvurusu


KGF, TOBB, Denizbank Nefes Kredisi Detayları ve Başvurusu- Değerli KOBİ’lerimiz bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. KOBİ’ler tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de önemli bir rolü üstleniyorlar. En başta büyük bir iş gücünü temsil ediyorlar. Çalıştırdıkları personeller ile istihdamda oldukça önemli bir konumdalar. Bunun dışında ödenen vergiler de ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Birde büyümeye endeksli olduklarından ileride bir dünya markası olabiliyorlar.

KOBİ’LERE NAKİT PARA LAZIM

Tabi bunların olabilmesi için KOBİ’lerin desteklenmesi şart. KOBİ’ler büyüyüp, iş yapabilmeleri için muhakkak ki nakit paraya ihtiyaç duyuyorlar. Para oldukça işte oluyor. İş olduğu zamanda büyümede gerçekleşiyor. KOBİ’ler büyüdükçe ülke ekonomisi de büyüyor. KOBİ’lere destek olabilmek adına bizim ülkemizde de KOSGEB kurulmuştur. Ama tüm KOBİ’ler yararlanamamaktadır. Dolayısıyla da nakit para için KOBİ’ler kredi için bankalara yönelmektedir.

NEFES KREDİSİ KAMPANYASI

Bankalarda maalesef ki tüm KOBİ’lere kredi vermiyor. Çünkü KOBİ’ler 5 -10 liralık bir kredi talebinde bulunmuyorlar. Biraz daha yüklü bir meblağ oluyor. Dolayısıyla bankalar kendilerini güvenceye almak için teminat istiyorlar. Teminat gösterebilen KOBİ’ler de rahatlıkla kredi alabiliyorlar. Alamayan KOBİ’lerde ya yerinde sayıyorlar yada yavaş yavaş küçülerek yok oluyorlar. İşte kredi almakta teminat noktasında sıkıntı çekenler için çok özel bir kredi kampanyası hazırlanmış.

Yazımızın devamında KOBİ’ler için Denizbank Nefes Kredisi hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Bu sayede sizlerde makul faiz oranları ile kredi alabileceksiniz. Lafı daha fazla uzatmayalım. Merak edenler için Nefes Kredisi detayları;

DENİZBANK NEFES KREDİSİ NASIL OLUŞTU

Değerli dostlarımız, demizde belirttiğim gibi teminat noktasında sıkıntı çekenler için TOBB, Denizbank ve KGF’nin ortaklaşa geliştirdikleri bir projedir. Bu projeye ile TOBB’a bağlı oda üyeleri ve borsalara üye olan KOBİ’ler yararlanabilmektedirler. TOBB 500 milyon lirasını Denizbank ve Ziraat bankasına yatırmıştır. Bu sayede de bu bankalarda 500 milyonun 10 katı olan 5 milyara kadar kredi vermeye razı gelmişlerdir.

Bankaların ikna olması için de Kredi Garanti Fonu devreye girmiştir. Kredi Garanti Fonu (KGF) elindeki paranın neredeyse dörtte biri kadar bir parayı bu projeye teminat olarak yatırmıştır. Yani KOBİ’lerin çekecekleri kredilerin %85’ine kefil olmuştur. Bundan dolayı da 4,25 milyar lirasını bu projenin garantörlüğüne aktarmıştır. Bu sayede de bankalar daha da çabuk ikna olmuş ve rahat bir şekilde kredi vermeye razı olmuşlardır. Bu işin perde arkasını anlatmak için açıklama yapma gereğini duyduk.

DENİZBANK NEFES KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu krediden yararlanan kobilere yıllık %9,9 faiz oranı uygulanacaktır. Buda aylık %083 rakamına denk gelmektedir. Bu rakamda şimdiye kadar rastlamadığımız bir orandır. Vade sayısı da en fazla 12 ay olabilmektedir. Ben bir kaç kobiden keşke vade sayısı daha da yüksek olsaydı sözünü duydum. Dolayısıyla ilerleyen projelerde vade sayısı biraz daha fazla olursa kobiler daha da fazla memnun kalacaklardır. Aldığınız krediyi aylık eşit taksitler ile ödersiniz.

Kredi başvurusu yaparken, KGF başvuru ücreti olarak 250 TL alır. Bunun dışında çekeceğiniz krediye kefil olduğu için de kredi limitinizin binde beşi kadar komisyon almaktadır. Denizbank da kredi tahsis ücreti olarak 250 lira almaktadır. En fazla alabileceğiniz kredi tutarının 150 bin lira olduğunu da belirtelim. Bu arada olduda kredi başvurunuz kabul edilmedi. KGF’ye ödediğiniz 250 TL geri ödenmiyor.

NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI

Değerli okurlarımız, nefes kredisi başvurusunu yapmak isteyenlerin açıkça söylüyorum KOBİ olmaları gerekiyor. Yani KOBİ vasfını taşıyacaksınız. Efendim 260 kişi çalışıyor bende. Bu kabul edilmez. KOBİ’lerde 250 kişiden az kişiler çalışır. Ayrıca yıllık cirosunun da 40 milyon liranın altında olması gerekir. Sizlerde evet ben kobiyim diyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun dışında başvuru yapacakların TOBB’a üye olan odalardan birine üye olmaları gerekiyor.

Ha bu arada başvuru yapacak KOBİ’lerin en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmaları gerekiyor. Hani hemen bir KOBİ şirketi kurayım ertesi günde kredi alayım hayalindeyseniz bu imkansızdır. Peki kimler başvuru yapamaz. Bunu da belirtelim. Eczaneler, Döviz büroları, faktoring şirketleri, tarım ile esnaflar ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifleri, mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ve emlakçılar başvuru yapamıyorlar. Nefes kredisine şahıslar da başvuru yapamıyorlar.

Başvurunuzu size en yakın denizbank şubesine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz. Online başvuru tarzında bir sistem geçerli değil. Kredi almaya giderken bağlı olduğunuz odaya ait kayıt belgenizi de almayı unutmayınız. Çünkü banka bunu görmek isteyecektir.

Saygıdeğer okurlarımız, çok konululan nefes kredisi hakında detayları sizlere sunmaya çalıştık. Bu krediyi vermeye iki banka gönüllü olmuş. Bunlar denizbank ve ziraat bankası. Tabi bizler bu yazımızda Denizbank’a yer verdik. Sizlerde nakite ihtiyaç duyuyor ama teminattan dolayı kredi alamıyorsanız bu kampanya ile alabileceksiniz. Tabi faiz oranı ve vade sayısı sizin de kafanızı yatıyorsa. Biz yazının daha sonuna gelmiş olduk. Bir başka KOBİ Kreid haberinde buluşmak dileğiyle.

SİZLERDEN RİCA ETSEM BU YAZIYI TÜM KOBİLERİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Sicil Affı Çıktı Kredi Notu Ne Zaman Yükselir ve Ne Zaman Kredi Çekebilirim?

Kosgeb’ten kredi almak istiyorum şartlar neler diyenlere bilgiler

 

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Kategorideki Diğer Konular - Bankalar

Denizbank Hoş Geldin Kredisi Başvurusunda Belge Yok Kefil Yok

Hesaplı Denizbank Hoş Geldin Kredisi Başvurusu, Uygun ve Düşük Faizli Denizbank Hoş geldin kredisi- Acil Kredi lazım. Kolay kredi almak istiyorum. Başvurusu da kolay olan, alma sürecide basit olan bir kredi kampanyası aradım durdum ama pek fazla bulamadım. Sonunda da bu siteye rastladım. Bir iki banka istediğim gibi kredi veriyormuş. Bu site sayesinde gördüm. Tabi

Denizbank 55.000 TL Web’de İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Denizbank Web’de ihtiyaç kredisi, Denizbank online kredi başvurusu, kolay ve çabuk kredi- Bankaların türlü türlü ihtiraslarından sıkıldım ve bıktım. Allah aşkına bir kredi içi 2 saat sırada bekleme ne demek ya. Dün bir bankaya daldım inan ki millet bir birinin üstüne yığılacaktır. Sıradakileri görmeniz gerekiyordu. Sıkıldım, bunaldım ve kendimi zor dışarı attım. Tamam kredi hayatımızda

Denizbank Bonus Kredi Kartlarından 190 TL Hediye

Denizbank 190 TL’ye varan bonus fırsatı, Denizbank bonus kredi karı başvurusu-  Değerli dostlarımız, sizler için en özel banka haberlerini derleyerek sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızın temelini bir kredi kartı oluşturacak. Biliyorsunuz ki kredi kartları hayatımızın en özel parçalarından bir tanesi. Cebinde kredi kartı taşımayan kimsecikler yok. Kredi kartsız yapamıyoruz. Para her an lazım olabiliyor. E

About Benjamin